Märt Kirik
Eesti Lennuakadeemia inglise keele õppejõud

Kuidas ma lennukolledžisse sattusin  

Minu ema ja isa armastasid väga oma kodumaad ja rahvast.  Isa oli Eesti sõjaväe ohvitser ning ema majandusteadlane. Neid ootas okupeeritud Eestis surm ning selle tõttu pidid nad Eestist lahkuma. Edasine teekond viis mind väga noorelt Saksamaale. Elasime seal neli aastat ja siis kolisime Inglismaale. Sõja lõpul ei olnud soovitav Inglismaal rääkida saksa keelt. Alustasin inglise keele õpinguid, kui olin kaheksa aastane. 10-aastaselt kolisin Kanadasse.

Minu haridustee oli ingliskeelne.  Õppisin põllumajanduse inseneriks ning omandasin ka mehaanika inseneri eriala. Minu suureks huviks olid mudellennukid. Esmakordselt ehitasin mudellennuki kui olin 12-aastane ja see huvi kestab tänapäevani. Kanadas sai minust eralendur ja lennuki Cessna 172 üks omanikest. Koos oma Eestis sündinud abikaasaga kasvatasime üles viis tütart ja ühe poja. Saatus tõi mind tagasi Eestisse juba 1990. aastal. Emal ja isal oli elutee läbitud. Üks meie tütardest tuli 1995. aastal Tartusse loomaarstiks õppima.


Külastasin Tartu Lennukolledžit eesmärgiga küsida, kus saaks teha tervisekontrolli, et hakata Eestis lendama. Rektor Villu Mikita tegi ettepaneku tulla inglise keelt õpetama. Nii saigi minust 1. septembril 1998.a. lennukolledži inglise keele õpetaja.