Lennuakadeemia pardal ootab Sind...

Unikaalne eriala

Eesti Lennuakadeemia on ainus kõrgkool Eestis, kus koolitatakse lennundusvaldkonna spetsialiste. Siin omandad erilise ameti kogu eluks.   

Spetsialistid õpetavad

Õppetööd viivad läbi Eesti ja välismaa lennundusettevõtetes ning kõrgkoolides töötavad kogenud praktikud. Õpid spetsialistide käe all, kelle igapäevane töö on seotud just Sulle õpetatavaga.

Spetsialistid lõpetavad

Rakenduskõrghariduse eripära seisneb selles, et vähemalt 15% õppekavast moodustab praktika. Lennuakadeemia üliõpilased praktiseerivad akadeemias ja erinevates Eesti ettevõtetes. Praktika ning õpingute ajal saab põhjaliku ülevaate tööandjatest. Lõpetades oled Sa juba oma alal praktiseerinud spetsialist, Sul on tööturule siirdumiseks vajalikud oskused ja võid kohe tööle asuda.

Oma koht tööturul

Viimaste aastate lõpetajatest 98% töötab või õpib edasi. 

Võimalus avastada maailma

Meil on partnerlussuhted 18 kõrgkooliga üle Euroopa. Eramus+ programmiga saad minna praktikale või õppima näiteks Prantsusmaale, Hollandisse, Tšehhi jm.

Mõnus õhkkond

Akadeemia on väike kõrgkool, üliõpilasi on meil umbes 250. See tagab personaalse kontakti õppejõudude, töötajate ja koolikaaslastega ning loob hea õhkkonna.

Aktiivne vaba aeg ja sport

Sul on võimalus tasuta kasutada akadeemia jõusaali ja osaleda erinevates treeningutes. Üliõpilasesindus korraldab filmiõhtuid, stiiliüritusi, väljasõite ja palju muud. 

Tunned huvi lennuakadeemias õppimise vastu? Liitu meie infolistiga ja jagame Sinuga teavet lahtiste uste päeva, tudengivarjunädala, vastuvõtu jmt kohta.       

Liitumiseks täida allolev ankeet:

Email again:

Pardale astudes peaksid teadma, et…

Eesti Lennuakadeemias on võimalik õppida rakenduskõrgharidusõppe päevases vormis. Õpe kestab neli aastat (240 ainepunkti) ning on tasuta. Üldjuhul toimuvad loengud, seminarid ja praktikumid iga päev.

Õppetöö on üles ehitatud õppemoodulite süsteemile. Esimesel õppeaastal omandatakse alusaineid ning mõned ained toimuvad Eesti Maaülikoolis ja Tartu Ülikoolis. Teisel õppeaastal läbitakse lisaks alusainetele ka lennunduse üldaineid ja osadel erialadel algab ka erialapraktika. Kahel viimasel õppeaastal keskendutakse täielikult erialakoolitusele ning õpe toimub enamasti lennuakadeemias, lisaks läbitakse praktika ettevõtetes.

Tasuta saad õppida siis, kui asud õppima eestikeelsel õppekaval täiskoormusega ja sooritad semestris vähemalt 30 ainepunkti mahus aineid. Tasuma pead hakkama siis, kui Sa ei täida õppekava ette nähtud mahus ja täitmisele kuuluvast eelmiste semestrite õppemahust on semestri alguseks täitmata rohkem kui 6 ainepunkti.

Vilistlaste arvamused lennuakadeemiast

 • "Tulin õppima Eesti Lennuakadeemiasse, sest lennunduse vastu oli suur huvi juba lapsepõlves tekkinud. Oma kogemusest võin öelda, et lennujuhiõpingud on mitmekesised ja praktilised. Mis aga eriti oluline, see annab võimaluse töötada nii Eestis kui ka mujal Euroopas vastutusrikkal ning nõudlikul erialal. Õpingutele lisab väärtust lennuakadeemia mõnus õpikeskkond ja sõbralik koolipere."
  (Mariliis Õun, lennuliiklusteeninduse eriala vilistlane)
 • "Lennuakadeemia üliõpilane käib läbi täisväärtusliku haridustee, mis hõlmab endas nii tipptasemel haridust, koostööd oma ala parimate spetsialistidega ja tähtsaid sidemeid lennundusvaldkonnas kui ka suurepärast tudengielu ja uusi sõpru kogu eluks. Pean lennuakadeemiat suurepäraseks hüppelauaks nii Eesti kui miks mitte ka Euroopa või maailma lennundusmaastikul karjääri loomiseks.“
  (Toomas Välja, õhusõiduki juhtimise eriala vilistlane)  
 • "Terased, andekad kursakaaslased ja motiveeriv omavaheline võistlusmoment. Kõiki innustatakse õppima mitte miinimumtulemusele, vaid A-le.“
  (Eiko Kivisik, õhusõiduki juhtimise eriala vilistlane)  
 • “Eesti Lennuakadeemia koolipere on küll väike, kuid see-eest kokkuhoidev. Õppejõududel on võimalus meile rohkem aega pühendada, mis omakorda annab õpingutele palju juurde.”
  (Peeter Lail, õhusõiduki ehituse ja hoolduse eriala vilistlane)