Lõputööde kaitsmine - lennundusettevõtte käitamine, lennuliiklusteenindus, lennunduse side- ja navigatsioonisüsteemide käitamine

Lennundusettevõtte käitamise õppekava 

Lõputööde kaitsmiskomisjon, C200

Esimees:
Jüri Krusealle, PhD – Eesti Lennuakadeemia, dotsent; Eesti Maaülikool, osakonna juhataja, lektor
Aseesimees:
Tiit KeppTallinna Lennujaama GH, juhatuse esimees
Liikmed:
Jaanus Jakimenko, MBA – Eesti Lennuakadeemia, rektor
 
Priit Pajuste, MSc – Eesti Lennuakadeemia, lennundusettevõtte käitamise osakonna juhataja
 
Anton Õnnik AS Estonian Air, ressursside juhtimise ja arendamise osakonna juht

10.00-10.30

1. Dain Maano Muru

Teema: „Väsimusriskijuhtimissüsteemi rakendusplaani väljatöötamine AS'is Panaviatic“

Juhendaja: Kristi Seppa

Konsultant: Allan Nõmmik

Retsensent: Teo Krüüner

10.30-11.00

2. Rauno Rimmeld

Teema: „Koolitussüsteem ärilennundusettevõttes Panaviatic AS“

Juhendaja: Kristjan Roosipõld

Konsultant: Jüri Krusealle

Retsensent: Karine Mandel

11.00-11.30

3. Martin Järve

Teema: „Erivajadustega reisijate teenindamise parendamine Tallinna Lennujaamas“

Juhendaja: Kalju Albert

Konsultant: Asko Kivinuk

Retsensent: Signe Vanker

11.30-12.00

4. Kadri Kalve

Teema: „Estonian Air´i maapealse teeninduse ohutusjuhtimissüsteemi arendamine“

Juhendaja: Allan Nõmmik

Konsultandid: Kristel Jams, Mart Enneveer

Retsensent: Kalju Albert

12.00-12.30

5. Haldi Vanatoa

Teema: „Lennuki biokütuste tootmisvõimalused vetikate baasil Eestis“

Juhendaja: Kristi Seppa

Konsultant: Signe Vanker

Retsensent: Jüri Krusealle

12.30-13.00 LÕUNA

13.00-13.30

6. Margred Kõima

Teema: „Estonian Airi lennuplaani optimeerimine põhiliinide ulatuses“

Juhendaja: Sven Kukemelk

Retsensent: Allan Nõmmik

13.30-14.00 – kinnine kaitsmine

7. Mart Saarmann

Teema: „AS Panaviatic lennukiangaari kasutamise optimeerimine“

Juhendaja: Allan Nõmmik

Konsultandid: Kristjan Roosipõld, Mart Enneveer

Retsensent: Kalju Albert

14.00-14.30 KOKKUVÕTTED


Lennuliiklusteeninduse õppekava

Lõputööde kaitsmiskomisjon, C102

Esimees:
Jaan Tamm, PhD – Lennuliiklusteeninduse AS, projektijuht
Aseesimees:
Üllar SalumäeLennuliiklusteeninduse AS, lennujuhtimisosakonna juhataja
Liikmed:
Reet Stamm – Eesti Õhuvägi, õhuruumi planeerimise üksuse ülem
 
Kert Kotkas, MSc – Eesti Lennuakadeemia, õigusõpetuse assistent
 
Anu Vare Eesti Lennuakadeemia, lennuliiklusteeninduse koolitusosakonna koolitusjuht

10.00-10.30

1. Ats Joandi

Teema: „ADS-B andmete abil reaalajas ilmainfo vastuvõtmine Eesti õhuruumis“

Juhendaja: Allan Tart

Konsultant: Enn Heinsoo

Retsensent: Tõnis Jürimäe

10.30-11.00

2. Juta Vinni

Teema: „Euroopa ühiste lennureeglite rakendamine Eestis“

Juhendaja: Eve Härm

Konsultant: Anu Vare

Retsensent: Kert Kotkas

11.00-11.30

3. Kaarel Roopärg

Teema: „Kaardirakendus mehitamata õhusõidukite käitajatele“

Juhendaja: Anu Vare

Konsultant: Tõnis Jürimäe

Retsensent: Nele Andresen

11.30-12.00

4. Siim Rumjantsev

Teema: „Lennujuhtimisprotseduurid mehitamata õhusõiduki süsteemide käitamiseks liiklusalal ning lähi-ja lähenemisalas Tartu lennujaama põhjal“

Juhendaja: Tanel Kulbas

Konsultant: Anu Vare

Retsensent: Piret Kilgi

12.00-12.30

5. Alina Sergeeva

Teema: „Tallinna lennuinfopiirkonna ohualade aktiveerimise protseduurid“

Juhendaja: Tarmo Pihlak

Konsultant: Lauri Jaakson

Retsensent: Kea Toi

12.30-13.00 LÕUNA

13.00-13.30

6. Karl-Joosep Maidla

Teema: „Harjutuste salvestamine ja taasesitamine Eesti Lennuakadeemia lennujuhtimise simulaatoris“

Juhendaja: Kristjan Kõrgesaar

Konsultandid: Henri Sutting, Tõnis Jürimäe

Retsensent: Lauri Laasik

13.30-14.00

7. Mariliis Õun

Teema: „Mehitama õhusõidukite käitamine ning riskianalüüs Tallinna lähialas“

Juhendaja: Marika Kisand

Konsultant: Kea Toi

Retsensent: Kaie Peerna

14.00-14.30

8. Taavi-Martin Enno

Teema: „LLT AS-i lennujuhtimisosakonna eriolukordade situatsioonikavade analüüs“

Juhendaja: Gen Vagula

Konsultant: Peeter Mõsak

Retsensent: Anu Vare

14.30-15.00

9. Anne-Liis Tuusis

Teema: „Mehitamata õhusõiduki süsteemide testimiseks vajaliku õhuruumi loomine Tartu lennuvälja läheduses“

Juhendaja: Tanel Kulbas

Konsultant: Anu Vare

Retsensent: Kristjan Kõrgesaar

15.00-15.30

10. Ilo-Kaisa Volmer

Teema: „Eesti regionaallennujaamades osutatava lennuvälja lennuinfoteeninduse analüüs“

Juhendaja: Tanel Kulbas

Konsultant: Signe Vanker

Retsensent: Eve Härm

15.30-16.00

11. Jaanika Teearu

Teema: „Eestikeelse lennundusraadioside piiramise mõjud“

Juhendaja: Kert Kotkas

Konsultant: Anu Vare

Retsensent: Teo Krüüner

16.00-16.30 KOKKUVÕTTED


Lennunduse side- ja navigatsioonisüsteemide käitamise õppekava

Lõputööde kaitsmiskomisjon, B203

Esimees:
Mati Tarlap – Lennuliiklusteeninduse AS, sidetehnika osakonna juhataja
Aseesimees:
Toomas Ruuben, PhD – Tallinna Tehnikaülikool, raadio ja sidetehnika instituudi direktor, dotsent
Liikmed:
Andres Olema, majorÕhuväe staap, side- ja juhtimissüsteemide osakonna ohvitser
 
Ardo Oras – Lennuliiklusteeninduse AS, rahvusvaheline sageduskoordinaator
 
Nele Andresen Eesti Lennuakadeemia, side ja navigatsiooni osakonna hoidja

10.00-10.30

1. Annett Saarik

Teema: „Lennureisijate broneeringuinfo töötlemise privaatsusriskid ja isikuandmete kaitsemeetmed“

Juhendaja: Dan Bogdanov

Konsultant: Nele Andresen

Retsensent: Veiko Leps

10.30-11.00

2. Ott Heiskonen

Teema: „Maapealse tugijaamaga satelliitmaandumissüsteem Tallinna Lennujaamas“

Juhendaja: Leho Roots

Konsultant: Lauri Stroom

Retsensent: Valeri Kravets

11.00-11.30

3. Mihkel Eimla

Teema: „Kasutajaliidese loomine mobiilsidevõrgu kvaliteedi hindamiseks AS Televõrgu näitel“

Juhendaja: Valeri Kravets

Retsensent: Veiko Leps

11.30-12.00

4. Viljar Vooremäe

Teema: „Eriolukordade plaani jaoks kontrollkaartide koostamine Lennuliiklusteeninduse Aktsiaseltsi sidetehnika osakonnale“

Juhendaja: Siim Ridbeck

Konsultant: Nele Andresen

Retsensent: Allan Tart

12.00-12.30

5. Karoliina Vares

Teema: „Lakkimismasina ettevalmistamine valideerimiseks“

Juhendaja: Ants Tuisk

Konsultant: Jaak Umborg

Retsensent: Kristjan Piir

12.30-13.00 LÕUNA

13.00-13.30 KOKKUVÕTTED