Lõputööde kaitsmised (CNS ja TECH)

12. juuni 

Lennunduse side- ja navigatsioonisüsteemide käitamise õppekava (ruum B203)

Lõputööde kaitsmiskomisjon

Esimees: Mati Tarlap – Lennuliiklusteeninduse AS, sidetehnika osakond, juhataja

Aseesimees: Toomas Ruuben, PhD – Tallinna Tehnikaülikool, raadio ja sidetehnika instituudi direktor, dotsent

Liikmed: Valeri Kravets, MSc – Eesti Lennuakadeemia, side ja navigatsiooni osakond, juhataja kohusetäitja; Kalev Märtens – Rohde & Schwarz Danmark AS Eesti Filiaal esindus, juhataja, Eesti Lennuakadeemia külalisõppejõud; Kristjan Kaasik, leitnant – Eesti Õhuvägi, Lennubaas, raadionavigatsiooni- ja maandumisseadmete lüli ülem  

Lõpetajad 

10.00–10.30 Rain Hein  "Õpiobjekt "GPS signaalide vastuvõtt""

Juhendaja: Valeri Kravets
Retsensent: Veiko Leps 

10.30–11.00 Kurmet Holm – "Laboritöö "Fresneli tsoon""

Juhendaja: Jaak Umborg
Retsensent: Andres Taklaja 

11.00–11.30 Ander Iva – "Laboritöö "Mehitamata õhusõiduki elektromagnetilise häiringu mõõtmine""

Juhendaja: Veiko Leps
Retsensent: Viljo Allik 

11.30–12.00 Mihkel Mandel – "Õpiobjekt "GPS signaali simuleerimine""

Juhendaja: Valeri Kravets
Retsensent: Leho Roots 

12.00–12.30 Tanel Tuvikene  "Laiaribaline testsignaali generaator"

Juhendaja: Viljo Allik
Retsensent: Lembit Kulmar  

12.30–13.00 Ron Freimann  "Transpondri integreerimine mehitamata õhusõidukile"

Juhendaja: Kristjan Tiimus
Konsultant: Margus Sammelsaar
Retsensent: Kalev Märtens 

13.00–13.30 lõuna 

13.30–14.00 Karolina Gagarina  "Eesti lennundusside raadioeetri monitooringu võimalused ja hinnang häirekindlusele"

Juhendaja: Jüri Pedai
Konsultant: Jaak Umborg
Retsensent: Oliver Baida 

14.00–14.30 Anny Lusbo  "Ämari lennuvälja lähenemiskategooria tõstmine"

Juhendaja: Kristjan Kaasik
Konsultant: Valeri Kravets
Retsensent: Tõnu Puidet 

14.30–15.00 Helena Želobetski – "Õpiobjekti „Kaugjuhitavate õhusõidukite programmid” väljatöötamine"

Juhendaja: Veiko Leps
Retsensent: Taavi Kippak 

15.00–15.30 Toomas Tiisler – "Venemaa õhusõidukite transpondri signaalide vastuvõtt"

Juhendaja: Jaak Umborg
Retsensent: Viljar Vooremäe 

15.30–16.00 Kaitsmiskomisjoni koosolek 

16.00 kaitsmiskomisjoni otsus

Õhusõiduki ehituse ja hoolduse õppekava (ruum C200)

Lõputööde kaitsmiskomisjon

Esimees: Kalle Allikson – Eesti Lennuamet, lennundustehnika osakond, juhataja

Aseesimees: Karl-Erik Seegel, MSc – Eesti Lennuakadeemia, arendusprorektor

Liikmed: Mattias Kosemets – Eesti Lennuakadeemia, lennundustehnilise koolituse osakond, koolitusjuht; Kristjan Tiimus, MSc – Threod Systems OÜ, juhatuse liige; Kristjan Tõniste – Panaviatic Maintenance AS, tegevjuht

Lõpetajad 

10.00–10.30 Nikita Jakovlev  "Jõuallika CJ610 tõstmisrakise ja aluse projekteerimine"

Juhendaja: Karl-Erik Seegel
Retsensent: Ernst Tungel 

10.30–11.00 Siim Luhaorg  "Pixhawk autopiloodi ühildamine transpondriga"

Juhendaja: Margus Sammelsaar
Konsultant: Hannes Kirik
Retsensent: Kristjan Tiimus 

11.00–11.30 Raido Tigane  "Kolbmootori Saito FG-57T kütusesüsteemi modifitseerimine"

Juhendaja: Madis Parv
Retsensent: Peeter Pajula 

11.30–12.00 Karl Terrence Toome  "Aircraft Teardown Area Planning for Magnetic MRO"

Juhendaja: Vaidas Vinslovas
Konsultant: Peeter Pajula
Retsesent: Risto Mäeots 

12.00–12.30 Peeter Piip – "Propelleri rummu ja seadenurga agregaadi projekteerimine õppevahendiks"

Juhendaja: Madis Parv
Retsnsent: Jaan Susi 

12.30–13.00 Jüri Jõgiste  "PEM kütuseelemendi optimeerimine multirootor-kopteri lennuaja pikendamiseks"

Juhendaja: Silver Sepp
Konsultant: Margus Sammelsaar
Retsensent: Siim Heering

13.00–13.30 lõuna 

13.30–14.00 Marko Pedo – "Diiselmootorite tasuvusanalüüs lennuki Cessna 172 näitel"

Juhendaja: Peeter Pajula
Retsensent: Madis Parv 

14.00–14.30 Hendrik Saarmäe – "Purilennuki Blanik L-13 tiivatala tugevdamine"

Juhendaja: Ernst Tungel        
Konsultant: Priit Puuram
Retsensent: Peep Lauk 

14.30–15.00 kaitsmiskomisjoni koosolek  

15.00 kaitsmiskomisjoni otsus