7., 10., 11. juunil toimuvad lõputööde kaitsmised. Tutvu ajakavaga!

7. juuni 2013. a (aula C200)
Õhusõiduki hoolduse eriala 

Lõputööde kaitsmiskomisjon

Esimees: Kalle Allikson- Eesti Lennuamet, lennundustehnika osakonna juhataja

Aseesimees: Margus Keerman- Eesti Lennuamet, lennundustehnika osakonna vaneminspektor

Liikmed:                  
Jaanus Jakimenko, MBA – Air Maintenance Estonia AS, kvaliteedijuht; Eesti Lennuakadeemia, lektor
Jüri Resev, PhD TTÜ Tartu Kolledž, dotsent
Karl- Eerik Unt, MSc – Eesti Lennuakadeemia, lennundustehnilise  koolitusosakonna koolitusjuht


Lõpetajad

10.00 – 10.30

Ilya Temaev – Hüdraulikaseadmete õppestend Eesti Lennuakadeemiale

Juhendaja: Priit Part

Konsultant: Valter Pakk

Retsensent: Harri Treial

10.30 – 11.00

Aleksei Dulberg– Lennuki Boeing 757 baashoolduse planeerimine AS-is AME 

Juhendaja: Siim Tekkel

Konsultant: Madis Parv

Retsensent: Meelis Karus

11.00 – 11.30

Allar Ansjaki – Lennundustehnilise töötaja töökeskkonna ergonoomika analüüs Aerohooldus OÜ-s

Juhendaja: Taavi Reidma

Konsultant: Jaanika Mölter

Retsensent: Ragnar Pähn

11.30 – 12.00

Siim Heering – Mehitamata õhusõiduki konstrueerimine videolendudeks

Juhendaja: Karl-Eerik Unt

Konsultant: Tambet Viljalo

Retsensent: Siim Maripuu

12.00 – 12.30

Mattias Kosemets – Ohutusjuhtimise süsteemi rakendamine AS-is AME

Juhendaja: Jaanus Jakimenko

Retsensent: Jaan Tamm

LÕUNA 12.30 – 13.00

13.00 – 13.30

Marek Lentsius – Õppetreeninglennuki PTO-4 rekonstrueerimine

Juhendaja: Karl-Eerik Unt

Konsultant: Aivi Jürgenson

Retsensent: Peep Lauk

13.30 – 14.00

Jüri Luist – Litsenseeritud lennundustehnilise personali vajaduse analüüs

Juhendaja: Imbi Ots

Konsultant: Piret Ass

Retsensent: Aiki Pärle

14.00 – 14.30

Raili Mägi – Eesti Lennuakadeemia NDT laboritööde juhendid

Juhendaja: Risto Mäeots

Konsultant: Helari Purgats

Retsensent: Madis Parv

14.30 – 15.00

Jaak Kõuts – Miniklappide mõju õhusõiduki Jantar Standard 3 lennuomadustele

Juhendaja: Karl-Eerik Unt

Konsultant: Peep Lauk

Retsensent: Jaan Susi

15.00 – 15.30

Madis Pindus – Anodeerimisliini projekteerimine AS-le Air Maintenance Estonia

Juhendaja: Valter Pakk

Retsensent: Risto Mäeots

15.30 – 16.00

Janno Väinola – Lennukite Learjet 31 ja Learjet 60 tüübispetsiifilised tööriistad

Juhendaja: Kristjan Tõniste

Konsultant: Toivo Ingermann

Retsensent: Rene Panksep

16.00 – 17.00  kokkuvõtted


7. juuni 2013. a (auditoorium B203)
Lennundusettevõtte juhtimise ja lennundustegevuse korralduse erialad 

Lõputööde kaitsmiskomisjon

Esimees: Jaan Tamm, PhD – Eesti Lennuakadeemia, rektor
Aseesimees: Jüri Krusealle, PhD – Eesti Lennuakadeemia, professor; Eesti Maaülikool, osakonnajuhataja, dotsent
Liikmed:
Katrin Klimson Eesti Lennuamet, lennundusohutusnõunik
Tiit Kepp – Tallinna Lennujaama GH, juhatuse esimees
Anton Õnnik –  AS Estonian Air, ressursside juhtimise ja arendamise osakonna juht

Lõpetajad:

10.00 – 10.30 

Marko Männiste – Projekti Personal Digital Assistance ja selle rakendamise tulemuslikkus AS-s Tallinn Airport GH Juhendaja: Allan Nõmmik

Konsultant: Raino Tubli

Retsensent: Kalju Albert 

10.30 – 11.00

Sulev Niidumaa – Maapealsete teenuste pakkujate kriteeriumite analüüs ja teenusepakkujate andmebaasi loomine Panaviatic AS-le

Juhendaja: Kristjan Roosipõld

Konsultant: Allan Nõmmik

Retsensent: Kalju Albert

11.00 – 11.30

Ingrid Üprus – Meeskondade planeerimise süsteem ja seda mõjutavate tegurite analüüs AS Estonian Air näitel

Juhendaja: Kurmo Annus

Konsultant: Anton Õnnik

Retsensent: Mart Enneveer

11.30 – 12.00

Oliver Siitam – Tallinna Lennujaama reisiterminali energiakulu analüüs

Juhendaja: Allan Nõmmik

Konsultant: Tõnu Mühle

Retsensent: Priit Mootse

12.00 – 12.30

Sander Eesmaa – Eesti Lennuakadeemia töökeskkonna riskianalüüs

Juhendaja: Ragnar Pähn

Retsensent:  Jaanika Mölter

LÕUNA 12.30 – 13.00

13.00 – 13.30

Raino-Andre Pius – Eesti Õhuväe operaator-vaatleja baaskoolituse programm

Juhendaja: Mart Enneveer

Konsultant: Loe Dominic Sillat

Retsensent: Teo Krüüner

13.30 – 14.00

Lauri Koost  – Lennupileti hinna kujunemine ning broneerimisklasside analüüs AS AirBaltic näitel

Juhendaja: Allan Nõmmik

Konsultant: Ksenia Poldre

Retsensent: Sven Kukemelk

14.00 – 14.30

Marko Heinloo – Pardavälise lasti heiteala loomine Ämari lennuvälja ümbrusesse

Juhendaja: Teo Krüüner

Retsensent: Jüri Jürgen

14.30 – 15.00

Randar Kaljurand – Ohutusjuhtimise süsteemi rakendamine AS-s Tallinn Airport GH

Juhendaja: Allan Nõmmik

Konsultant: Georg Mäll

Retsensent: Tiit Kepp

15.00 – 15.30

Tormi Loide – Jäätõrje seisuplatsi kasutamise vajadus Tallinna lennujaamas

Juhendaja: Mart Enneveer

Konsultant: Aarne Piigel

Retsensent: Tiit Kepp

15.30 – 16.30  kokkuvõtted


10. juuni 2013. a (auditoorium B203)
Lennuliiklusteeninduse eriala

Lõputööde kaitsmiskomisjon

Esimees: Jaan Tamm, PhD – Eesti Lennuakadeemia, rektor

Aseesimees: Anu Vare – Eesti Lennuakadeemia, õppeprorektor, lennuliiklusteeninduse koolitusosakonna koolitusjuht

Liikmed:                     
Teo Krüüner, erukindralmajor –  Eesti Lennuakadeemia, lennukoolitusosakonna koolitusjuht
Üllar Salumäe – Lennuliiklusteeninduse AS, lennujuhtimisosakonna juhataja
Eve Härm Eesti Lennuamet, lennuliiklusteeninduse ja lennuväljade vaneminspektor

Lõpetajad:

10.00 – 10.30

Laura Uustulnd – Inglise-eesti sõnastik lennujuhtimise simulaatorõppes kasutatavatest terminitest

Juhendaja: Ilmar Anvelt

Retsensent: Anu Vare

10.30 – 11.00

Tiina Ester – Ühtlase laskumisega lähenemine Tallinna lennuväljale

Juhendaja: Taavi Kullerkupp

Konsultant: Signe Vanker

Retsensent: Almer Ellen

11.00 – 11.30

Sanna Ink – Poolt- ja vastuargumendid Eesti liitumisele EUROCONTROL’iga

Juhendaja: Kristjan Telve

Retsensent: Jaan Tamm

11.30 – 12.00

Priit Jaansalu – Distantsilt lähilennujuhtimise teenust osutava lennujuhi koolitus

Juhendaja: Rene Lüll

Konsultant: Signe Vanker

Retsensent: Anu Vare

12.00 – 12. 30

Raido Karjane – Lennuliiklusteeninduse osutamine õppelendude läbiviimisel Ridali lennuväljal

Juhendaja: Anu Vare

Konsultant: Kert Kotkas

Retsensent: Jaan Susi

LÕUNA         12.30 – 13.00

13.00 – 13.30

Rein Kikerpill – Lennuliiklusteeninduse ja raadioside õppeprogramm õhusõiduki hooldusspetsialistidele

Juhendaja: Anu Vare

Retsensent: Signe Vanker

13.30 – 14.00

Marko Simmul – Õhusõidukite karakteristikud lennujuhtimise simulaatoris

Juhendaja: Anu Vare

Konsultant: Tõnis Jürimäe

Retsensent: Kristjan Kõrgesaar

14.00 – 14.30

Kea Toi – Kahe tööpositsiooniga Tallinna lähilennujuhtimisüksus

Juhendaja: Kristjan Kõrgesaar

Konsultant: Ismo Põldsam

Retsensent: Kristel Reemi

14.30 – 15.30  kokkuvõtted


10. juuni 2013. a (auditoorium C200)                                   

Lennunduse side- ja navigatsioonisüsteemide käitamise eriala

Lõputööde kaitsmiskomisjon

Esimees: Toomas Ruuben, PhD – Tallinna Tehnikaülikool, Raadio ja sidetehnika instituut, direktor

Aseesimees: Ardo Oras - Lennuliiklusteeninduse AS

Liikmed:                     
Jaak Umborg, PhD  –  Eesti Lennuakadeemia, side- ja navigatsiooni osakonna juhataja
Kalle Oruaas, nooremleitnant  Eesti Õhuvägi,  Õhuseiredivisjon
Leho Roots, MSc – Eesti Lennuakadeemia, side- ja navigatsiooni osakonna lektor

 

Lõpetajad:

10.00 – 10.30

Alari Amor – Raadiojaama võimekuse kontrollimine

Juhendaja: Jüri Pedai

Konsultant: Jaak Umborg

Retsensent: Veiko Leps

10.30 – 11.00

Rauno Butov – ILS-i hooldus- ja mõõtetööd Tallinna Lennujaamas

Juhendaja: Lauri Stroom

Konsultant: Leho Roots

Retsensent: Ardo Oras

11.00 – 11.30

Vitali Jekimtsev – Õhuseiredivisjoni sidevahendite hooldusauto väljaarendamine

Juhendaja: Raigner Tuul

Konsultant: Grigori Eerma

Retsensent: Mihkel Tommingas

11.30- 12.00

Keit Lamp – Õhk-maa andmeside Eestis

Juhendaja: Allan Tart

Retsensent: Toomas Ruuben

12.00 – 12.30

Kaur Lõhmus – Side-navigatsioonisüsteemide lennukontroll

Juhendaja: Mati Tarlap

Konsultant: Leho Roots

Retsensent: Ardo Oras

LÕUNA 12.30 – 13.00

13.00 – 13.30

Madis Matvejev – Lühilaine vastuvõtuantenn vastuvõtujaamale

Juhendaja: Jüri Grigorjev

Konsultant: Jaak Umborg

Retsensent: Kalev Märtens

13.30 – 14.00

Martin Palksaar – Digitaalraadiosüsteemid Eesti lennuväljadel

Juhendaja: Dmitri Jekimtsev

Retsenent: Toomas Ruuben

14.00 – 14.30

Martin Tamm – Digitaalkaamera kasutamine laserkaugusmõõtjana

Juhendaja: Veiko Leps

Retsensent: Aleksander Tõnnisson

14.30 – 15.00

Jana Šubitidze – Tudengisatelliidi ESTCube-1 vibratsioonikindluse testimine

Juhendaja: Viljo Allik

Konsultant: Nele Andresen

Retsensent: Jaan Susi

15.00 – 16.00  kokkuvõtted


11. juuni 2013. a (auditoorium B203)                                  

Lennuki- ja kopteri juhtimise eriala ning eksternõpe

Lõputööde kaitsmiskomisjon

Esimees: Koit Kaskel, MBA

Aseesimees: Teo Krüüner, volitatud lennundusinsener V, erukindralmajor – Eesti Lennuakadeemia, lennukoolitusosakonna koolitusjuht

Liikmed: 
Jaan Susi, PhD–  Eesti Lennuakadeemia, lennukoolitusosakonna teooriakoolitusjuht
Meelis Koovit   – Eesti Lennuakadeemia, lennukoolitusosakonna lennupraktika juht; AS Estonian Air Regional, peapiloot
Kert Kotkas Eesti Lennuakadeemia,  assistent


Lõpetajad:

10.00 – 10.30

Alvar Kalbus – Ruhnu lennuvälja eripära liinilende teostanud pilootide kogemuste näitel

Juhendaja: Teo Krüüner

Retsensent: Ivar Mathisen

10.30 – 11.00

Tamor Bakhoff – Intervallhüpoksia treeningu mõju piloodi võimekusele

Juhendaja: Ragnar Pähn

Retsensent: Nele Andresen

11.00 – 11.30

Laur Kaasik – Algõppeks sobiva lennukitüübi valik Eesti Lennuakadeemiale

Juhendaja: Ivar Mathisen

Retsensent: Karl-Eerik Unt

11.30 – 12.00

Silver Kivi – Paberivabam kokpit AS Panaviatic näitel

Juhendaja: Kristi Seppa

Retsensent: Meelis Koovit

12.00 – 12.30

Märt Kivimäe – Tuleviku ülehelikiirusega reisilennukid

Juhendaja: Kaimar Lomp

Retsensent: Teo Krüüner

LÕUNA         12.30 – 13.00

13.00 – 13.30

Robin Lilleorg – Ohutusjuhtimissüsteemi aluste koostamine Politsei- ja Piirivalveameti lennusalgale

Juhendaja: Kalmer Sütt

Konsultant: Allan Nõmmik

Retsensent: Jaan Annus

13.30 – 14.00

Ain Siimsaare – Lähenemisel valedest otsustest tingitud lennuõnnetused ja –intsidendid

Juhendaja: Allan Nõmmik

Retsensent: Mihkel Vaigla

14.00 – 14.30

Marko Kanger – Lennuki valik aerofototöödeks

Juhendaja: Kalju Albert

Retsensent: Lauri Laasik

14.30 – 15.00

Mart Krikmann – Väsimuse riskijuhtimissüsteemi väljatöötamine ja rakendamine ärilennundusettevõttes Panaviatic AS

Juhendaja: Kristi Seppa

Retsensent: Kert Kotkas

15.00 – 15.30

Mihkel Haug – Mittetulundusliku lennutegevuse raames toimuvate lennutööde teostamise õiguslike küsimuste analüüs

Juhendaja: Kert Kotkas

Konsultant: Jaanus Ojamets

Retsensent: Kalju Albert

15.30 – 16.30 – kokkuvõtted