Üliõpilaste võrkpalli meistrivõistlustelt võeti lennuakadeemiale hõbe

Pühapäeval (11.04) Eesti Maaülikooli spordisaalis peetud üliõpilaste meistrivõistlustel võrkpallis pälvis Eesti Lennuakadeemia meeskond teise koha. Tegemist on siiski harrastajate võistlusega, kus I- ja meistriliiga mängijatel osa võtta ei lubatud, kuid ega mängud selle võrra kehvemad olnud.

Eesmärgiks oli eelmise aasta pronksmedal vahetada välja natukene kirkama karva medali vastu. Kuid juba esimene mäng näitas, et sellel aasta kipub mänguvõit väga raskelt tulema, kaotati kohe esimese mängu esimene geim Tartu Ülikooli teisele meeskonnale. Kuid siis saadi mootorid tööle ja järgmises kahes geimis vastastele sõnaõigust ei antud. Teisegi mängu algus hakkas samalaadselt esimesele, kus avageim kuulus korraldajate (EMÜ) kolmandale võistkonnale. Jällegi leidsime vastase nõrga külje üles, ning valdavalt I tempo rünnakutest saime 2:1 võidu ja sellega ka otsepääsu poolfinaali. Seal oli meil vastas eelmise aasta võitja Tartu Ülikooli esindusvõistkond. Seekord saime oma mängu kohe avaservist ilusasti tööle. Omavigasid oli vähe, rünnakud mitmekesised ja servid lõikasid valusalt. Nii saime me kindlalt I geimi kätte. Siis hakkasid vastased väga kõvasti vastu ja kallutasid teise geimi enda kasuks. Otsustavas geimis olid meie närvid tugevamad ja vastased eksisid paaril korral, millest aitas, et eduseisu hoida ja esmakordselt finaali edasi saada.

Finaalis oli vastaseks üllatuslikult EMÜ I võistkond, kes oli väga visa mänguga suutnud teises poolfinaalis alistada TTÜ. Finaal oli finaali vääriline. Punkt-punkti heitluses näidati väga ilusat mängu mõlema võistkonna poolt. Kui meie relvaks oli võimas rünnak ja kõrge blokk, siis vastased surusid eelkõige serviga ja väga hea kaitsemänguga. Esimene geim läks Daniel Savka serviseeriast tingitud edust EMÜ-le. Teisegi geimi alguses surus Daniel oma serviseeriaga 5:1 ette, aga hea blokiga suutsime kiiresti viigistada, ette minna ja geimi võita. Seega otsustas meistrivõistluste karika võitja viimane ja otsustav geim, millega me terve see turniir juba harjunud olime. Jällegi kordus Danieli serviseeria, mistõttu jäime tagaaja rolli. Agressiivse mänguga suutsime küll vahet pidevalt vähendada, kuid enne tuli geimilõpp vastu ja Eesti Maaülikool pälvis esmakordselt selle turniiri esikoha.

Kui ajalugu vaadata, siis Eesti Lennuakadeemia on harrastajate meistrivõistluselt saanud neljanda, kolmanda ja teise koha. Mistõttu on loogiline, et järgmisel aastal toome võidukarika Lennuakadeemiasse. Arenemisruumi oleks meeskonnal veel kindlasti, aga peamised mängumehed hakkavad kooli lõpetama ja järelkasv väga lootustandev ei ole.