Lennundustehnika õppekava all on lennunduse jaoks kaks väga olulist eriala – side- ja navigatsioonisüsteemid ning õhusõiduki ehitus ja hooldus. Spetsialiseerumine toimub esimese õppeaasta lõpus.
Nüüdisaegne lennundus eeldab spetsiifiliste side-, navigatsiooni- ja seiresüsteemide täpset ja tõrgeteta koostööd, et tagada lennuohutus. Sidesüsteeme kasutavad piloodid ja lennujuhid vajaliku info vahetamiseks, navigatsiooni-süsteemide abil leiavad piloodid õige tee sihtpunkti ning seiresüsteemidega jälgitakse õhusõidukite paiknemist õhuruumis ja lennuvälja pinnal.
Õppekava edukalt läbinud üliõpilane saab lennuliikluse insener-tehnilise personali (ATSEP) tõendi ning kõrgharidustunnistuse side- ja navigatsioonisüsteemide erialal.
Eriala kuulub lennundustehnika õppekava alla.
Õpinguid alustatakse reaal-, tehnika- ja lennundusvaldkonna alusainetega. Jätkatakse lennunduse side-, navigatsiooni- ja seiresüsteemide õppimisega. Kolmanda õppeaasta sügissemestri õpe viiakse läbi koostöös Tallinna Tehnikaülikooliga, kus omandatakse süvendatud teadmisi raadiotehnikast ja signaalitöötlusest. Neljandal kursusel on suur rõhk praktiliste oskuste omandamisel nii akadeemia õppeklassides kui ka praktikabaasis.
Lennuakadeemia sidelaboris õpitakse kasutama mõõteriistu ja -seadmeid ning tarkvara, millega insener puutub kokku oma tulevases töös. Õppepraktika toimub nii lennundusettevõtetes ja -organisatsioonides kui ka side- ja elektroonikafirmades.
Lõpetanuna on sul võimalik asuda tööle side-, navigatsiooni- ja seireteenuseid pakkuvatesse organisatsioonidesse. Peamisteks tööandjateks Eestis on Õhuvägi, Lennuliiklusteeninduse AS, Tallinna Lennujaam, Enics Eesti. Oskused ja kogemused võimaldavad sul töötada ka teistes valdkondades, näiteks infotehnoloogias, elektroonikatööstuses, telekommunikatsioonis jm.
Õpinguid on võimalik jätkata magistriõppes nii Tallinna Tehnikaülikoolis, Tartu Ülikoolis kui ka teistes kõrgkoolides.
Kuidas valmistuda Eesti Lennuakadeemiasse sisseastumiseks? Mis on vastuvõtus muutunud seoses eriolukorraga?
Mida kujutab endast tervisekontroll?
Lennuakadeemia infokirjaga liitudes jagame sinuga teavet lahtiste uste päeva, ettevalmistuskursuse, tudengivarjuks tulemise, vastuvõtu ja muu õppimisega seonduva kohta.
Liitumiseks täida allolev ankeet.
Käesoleva vormi täitmisega annan nõusoleku oma isikuandmete säilitamiseks ja kasutamiseks Eesti Lennuakadeemia õppimisvõimaluste kohta info saamise eesmärgil. Sul on õigus igal ajal oma nõusolek tagasi võtta.