Lennuakadeemia sidelabor on varustatud tänapäevaste mõõteriistade ja infotehnoloogiliste seadmetega, mis võimaldavad läbi viia raadiomõõtmisi ja eksperimente raadioside ja -navigatsiooni valdkonnas. Osa katsetehnikast on arvutiga juhitav - vastavalt seadistatud server võimaldab seadmeid juhtida ka lennuakadeemia majast väljaspool (näiteks Tallinnas).
On võimalik mõõta kõiki olulisi sidesüsteemide sõlmede (antennide, liinide, vastuvõtjate, saatjate jms) põhiparameetreid ning karakteristikuid.
Laboris on lennunduses kasutatavad käsiraadiojaamad ning laiemat kasutust leidvad jaamad, mis töötavad vabadel sagedustel.
Laboris on ka õppeotstarbelised maketid, mis võimaldavad õppida tundma raadioside ja -navigatsioonisüsteemide erinevaid koostisosi ja üleskerkivaid probleeme (sh probleemid, mis on seotud elektromagnetilise ühildavusega).
Veiko Leps
lennundustehnika osakonna insener
veiko.leps@eava.ee
tel 744 8107, e-post
Angaaris on võimalik kasutada nii komposiitmaterjalide lamineerimistöökoda kui lehtmetalli töökoda. Angaar on varustatud side- ja navigatsiooniseadmete kontrollaparatuuri, materjalide mittepurustavate katsete seadmete (nt pöörisvoolude NDT katseseade, videoboroskoop) ning materjalide töötlus- ja testseadmetega (nt freespink, treipink, 3D-printer).
Lisaks kuuluvad laborivarustuse hulka õhusõiduki süsteemide kontrollimiseks kasutatavad portatiivsed testseadmed.
Tellimine ja lisainfo:
Karl-Eerik Unt
lennundustehnika osakonna juhataja
karl-eerik.unt@eava.ee
744 8107
Lennuakadeemia infokirjaga liitudes jagame sinuga teavet lahtiste uste päeva, ettevalmistuskursuse, tudengivarjuks tulemise, vastuvõtu ja muu õppimisega seonduva kohta.
Liitumiseks täida allolev ankeet.
Käesoleva vormi täitmisega annan nõusoleku oma isikuandmete säilitamiseks ja kasutamiseks Eesti Lennuakadeemia õppimisvõimaluste kohta info saamise eesmärgil. Sul on õigus igal ajal oma nõusolek tagasi võtta.