IT-teenused

  • ELA e-post
Kõik Eesti Lennuakadeemia e-posti aadressid on kujul eesnimi.perekonnanimi@eava.ee. 

Üliõpilastele tehakse e-posti aadress ja postkast ning vajadusel võib tudeng oma postkastist teha suunamise mõnele teisele olemasolevale aadressile.

Kui Teie nimi sisaldab täpitähti asendatakse need ilma täppideta tähtedega. Kui saadud e-posti aadress juba eksisteerib, siis kasutatakse täiendavat numbrilist lisa, et muuta e-posti aadress unikaalseks.

Eava.ee e-posti aadress suletakse 1 kuu pärast akadeemia lõpetamist. Soovi korral saad kopeerida oma lennuposti sisu isiklikule Gmaili kontole. Vaata selle kohta õpetust siit.         

  • Printimine, kopeerimine, skaneerimine
Printida on võimalik ELA arvutiklassi arvutitest. Printer ise asub teise korruse fuajees (Konica Minolta 2) ning printimiseks on vajalik maja läbipääsukaart. Esmasel printimisel tuleb kaart siduda enda kasutajaandmetega.

Printimiseks ja kopeerimiseks on tudengitele eraldatud 50 tasuta lehte kuus. Skaneerida on võimalik nii enda kodukettale kui ka e-mailile. 

Kui soovid Konica Minolta 2 printerisse printida oma isiklikust arvutist, tuleb arvuti vastavalt seadistada. Loe lähemalt õpetusest / Maci õpetusest.     

Probleemide korral palume pöörduda kabinetti B207 või kirjutada it@eava.ee.       

  • Wifi
Wifi levib terves Eesti Lennuakadeemia õppehoones ja õhusõiduki hoolduse angaaris. Kasutatavate wifi-võrkude nimed on SiseKosmos ning Avakosmos. 

Avakosmose võrku sisselogimiseks tuleks sisestada kasutajanimi: meie ning parool: akadeemia. 

SiseKosmose võrku sisselogimiseks tuleks kasutada Eesti Lennuakadeemia kasutajanime ja parooli, kuid enne tuleb teha wifi-võrgu seadistamine
  • Arvutiklassi kasutamine
Kõigis akadeemia arvutites kehtib Eesti Lennuakadeemia arvutivõrgu kasutamise kord. Sõltuvalt konkreetsest olukorrast võivad arvutivõrgu alamsüsteemide ja arvutiklasside haldajad kehtestada täiendavaid nõudeid ja piiranguid. Arvutivõrgu kasutamise eeskiri saadetakse kõigile tudengitele e-mailile.

Arvutiklassi arvutitesse saab logida ELA kasutajaandmetega. Arvutiklassi arvutitest on juurdepääs võrguketastele.

  • Arvutivõrk
Arvutivõrgu teenus võimaldab juurdepääsu kohalikule arvutivõrgule (LAN). See on võrguketaste kasutamise eelduseks.

Nimeserver:  80.235.101.34.

Väljuv e-maili server (SMTP): mail.neti.ee.

  • Kaugligipääs
ELA võrguketastele ja kodukaustale ligipääsuks on võimalik kasutada FTP klienti (nt. FileZilla). Host aadress on sel puhul eava.ee, kasutajanimi ja parool on ELA kasutajaandmed ning port on 22.
  • MS Office 365
Tudengitel on võimalik kuni 5 seadme peal kasutada Microsoft Office 365 teenuseid (nt Word, Excel, Powerpoint jm). Teenustega on võimalik lähemalt tutvuda siin. Kirjuta konto soovist it@eava.ee.
  • Microsoft Imagine
Tudengitel on võimalik Microsoft Imagine programmi raames endale hankida tasuta Microsoft operatsioonisüsteeme (Windows 8/10, Windows Server jne.) ning arendusega seotud tarkvara (nt. Visual Studio, SQL Server). Pakutava tarkvaraga on võimalik lähemalt tutvuda ELA Microsoft Imagine veebipoes. Kirjuta konto soovist it@eava.ee.