08.01.19
17.12.18

Lennuakadeemias lõppes edukalt praktikajuhendajate koolituse projekt

Ajavahemikul märts 2017 kuni november 2018 toimus Eesti Lennuakadeemias Euroopa Liidu struktuurivahenditest rahastatav tööturu vajadustele vastava kutse- ja kõrgharidusõppe arendamise programm. Projekti raames läbisid täienduskoolituse tööandjate poolsed praktikajuhendajad ning lennuakadeemia õppejõud stažeerisid omakorda tööandjate juures ja õppetöö läbiviimisesse kaasati ettevõtete praktikuid.
Loe lisaks ›
05.12.18
12.10.18

Nordica tüübikoolituse stipendiumi võitis Marek Tamm

2018. aastal Eesti Lennuakadeemia õhusõiduki juhtimise õppekava lõpetanud Marek Tamm pälvis Nordica uue tüübikoolituse stipendiumi.

Loe lisaks ›
04.10.18

Avatud on konkursid Tallinna Lennujaama, Fort Aero ja Lennuliiklusteeninduse stipendiumidele!

Eesti Lennuakadeemia üliõpilased saavad 2018. aasta oktoobrikuu jooksul kandideerida ELA fondi stipendiumidele, mille kogumaht on 3480 eurot.

Loe lisaks ›
03.10.18
04.09.18
23.08.18
03.07.18

Tööpakkumine: otsime IT-spetsialisti

Eesti Lennuakadeemia otsib oma töökasse kollektiivi nutikat ja julgete ideedega IT-spetsialisti. Loe lisaks ›
18.06.18
25.05.18
22.05.18

Lennuakadeemia tudengid olid SELLi mängudel edukad

18.-20. maini Tartus toimunud SELLi mängudel võitsid medaleid ka Eesti Lennuakadeemia tudengid.
Loe lisaks ›
07.05.18

Avatud on konkursid Tallinn Airport GH, Fort Aero, Lennuliiklusteeninduse ja Otto Tauri stipendiumidele!

Lennuakadeemia üliõpilased saavad maikuu jooksul kandideerida ELA fondi ja Otto Tauri fondi stipendiumidele. Stipendiumifondide kogumaht on 3340 eurot.
Loe lisaks ›
02.05.18

Lennuakadeemia tudengid osalesid CERNi õppepäevadel Riias

Lennunduse side- ja navigatsioonisüsteemide käitamise eriala tudengid osalesid European Organization for Nuclear Research (CERN) õppepäevadel Riias
Loe lisaks ›
27.04.18

EKKA kõrghariduse hindamisnõukogu kiitis heaks lennuakadeemia kõrvaltingimuste täitmise

Eesti Kõrg- ja Kutsehariduse Kvaliteediagentuuri (EKKA) kõrghariduse hindamisnõukogu võttis 12. aprillil vastu otsuse lugeda Eesti Lennuakadeemia transporditeenuste ja tehnika, tootmise ja tehnoloogia õppekavagruppide esimese õppeastme 06.01.2017 vastu võetud kvaliteedihindamise otsuse juurde seatud kõrvaltingimus täidetuks ja jätta jõusse otsus viia järgmine kvaliteedihindamine läbi seitsme aasta pärast.

Loe lisaks ›
19.04.18

Lennuakadeemia 25. aastapäevaks valmis ajalooraamat

Eesti Lennuakadeemia juubeliks valmis raamat "Ühisel jõul kõrguste poole" (autor Paavo Kangur), mis võtab kokku 99 aastat Eesti lennundusharidust ja 25 aastat lennuakadeemia kujunemislugu. Raamatut saab soodushinnaga osta lennuakadeemia raamatukogust või Apollo ja Rahva Raamatu raamatukauplustest. Loe lisaks ›
13.04.18

Tiitli "Aasta tegu lennunduses 2017" pälvis Regional Jet

12. aprilli õhtul Eesti Lennuakadeemia 25. aastapäeva seminaril kuulutati välja aasta tegu Eesti lennunduses 2017. aastal. Lennundusvaldkonna suurima tunnustuse pälvis OÜ Regional Jet.

Loe lisaks ›
10.04.18

Lennuakadeemia 25. aastapäeval kuulutatakse välja aasta tegu lennunduses

12. ja 13. aprillil 2018 tähistab Eesti Lennuakadeemia oma 25. aastapäeva – kõrgkooli asutamisest 1993. aastal möödub veerandsada aastat. Juubeliseminaril „Eesti lennundus 2.5“ Dorpati konverentsikeskuses on fookuses mehitamata õhusõidukite tulevik, ühtlasi kuulutatakse välja Eesti aasta tegu lennunduses ning esitletakse raamatut Eesti lennunduse ja lennuakadeemia ajaloost.

Loe lisaks ›
02.04.18

Eesti Lennuakadeemia alustab arenduskoostööd lennukitootjaga Airbus

Eesti Lennuakadeemia hakkab tegema arenduskoostööd maailma ühe suurima lennukitootjaga Airbus. Arendustöö keskmes on reisilennukitele uudsete tagatiibade (SBS - Swivel Beam System) väljatöötamine, mis on töökindlamad, vähendavad kütusekulu ning keskkonna saastamist.

Loe lisaks ›
21.03.18

Lennuakadeemia õppekavasid hindas rahvusvaheline komisjon

19. ja 20. märtsil 2018 toimus Eesti Lennuakadeemias ning Haridus- ja Teadusministeeriumis Eesti Kõrg- ja Kutsehariduse Kvaliteediagentuuri (EKKA) rahvusvahelise hindamiskomisjoni järelkülastus. EKKA kinnitas juba varasemalt lennuakadeemia hindamisaruande, järgmine hindamine toimub aastal 2024.

Loe lisaks ›
20.02.18

Tööpakkumine: otsime turundus- ja kommunikatsioonispetsialisti

Eesti Lennuakadeemia otsib oma meeskonda julgete ideedega turundus- ja kommunikatsioonispetsialisti, keda ootame tööle märtsis 2018. Loe lisaks ›
06.02.18

Akadeemia esimene hooldustehnikute kutseõppegrupp alustas õppetööd

Eile, 5. veebruaril avas Eesti Lennuakadeemia Tallinnas Magnetic MRO treeningkeskuses esimese õhusõiduki hooldustehnikute õppegrupi õppetöö. 

Lennuakadeemia ja hooldusettevõtete koostöö tulemusel alustasid kutseõppe tasemel töökohapõhist õpet 17 õppurit, kellest 12 töötavad ASis Magnetic MRO ning 5 Ämari Lennubaasis. 

Loe lisaks ›
18.01.18

Lennundushuvilised on oodatud osalema tasuta veebikursusel "Introduction to Aircraft"

Eesti Lennuakadeemia korraldab esmakordselt lennundusteemalise MOOCi, mis toimub 19.02 kuni 01.04.2018. MOOC (Massive Open Online Course) on tasuta vaba juurdepääsuga veebipõhine täiendusõppekursus, millel saavad osaleda kõik soovijad.
Loe lisaks ›
20.12.17

Lennuakadeemia tehnilised erialad koonduvad lennundustehnika õppekava alla

Eesti Lennuakadeemia on vastselt avanud tehnika, tootmise ja tehnoloogia õppekavagrupis lennundustehnika õppekava. Õppekava avamisel liideti kaks senist õppekava: lennunduse side- ja navigatsioonisüsteemid ning õhusõiduki ehitus ja hooldus .  

Loe lisaks ›
28.11.17

ELA Fondi stipendiumikonkursside parimaid tunnustatakse jõulupeol

Oktoobri alguses kuulutas SA Tartu Kultuurkapital välja konkursid Eesti Lennuakadeemia (ELA) fondi Lennuliiklusteeninduse ASi, Fort Aero ASi ja ASi Tallinna Lennujaam stipendiumide eraldamiseks. Stipendiumide pidulik üleandmine toimub Eesti Lennuakadeemia üliõpilaste jõulupeol 14. detsembril.
Loe lisaks ›
24.11.17

Akadeemia naiskond saavutas Ylipallil esikoha rahvastepallis

Laupäeval, 18. novembril toimus Pärnu spordihoones tudengite spordiüritus Ylipall 2017, kus osales kokku üle 350 tudengi 14 erinevast kõrgkoolist. Programmis oli kuus spordiala, millest lennuakadeemiale osutus edukaimaks rahvastepall, milles meie naiskond saavutas esikoha.
Loe lisaks ›
21.11.17

Magnetic MRO pakub ühele üliõpilase tasuta tüübikoolitust

Magnetic MRO ning Eesti Lennuakadeemia koostöölepingu alusel korraldatakse konkurss, et pakkuda ühele õhusõiduki ehituse ja hoolduse õppekava üliõpilasele tasuta koolituskohta vabalt valitaval õhusõiduki tüübikoolitusel. Konkursil on võimalik osaleda 3. juunini. 
Loe lisaks ›
24.10.17

Lennuakadeemia avab uuest aastast õhusõiduki hooldustehniku kutseõppekava

Eesti Lennuakadeemia hakkab koos valdkonna ettevõtetega 2018. aastast pakkuma kutseõppe võimalust lähtudes haridus- ja teadusministri väljaantud käskkirjast, mille alusel on akadeemial õigus alustada õhusõiduki hooldustehnikute 2-aastast töökohapõhises vormis kutseõpet.
Loe lisaks ›
17.10.17

Tööpakkumine: otsime oma meeskonda turundus- ja kommunikatsioonijuhti

Eesti Lennuakadeemia otsib oma meeskonda julgete ideedega ja inspireerivat turundus- ja kommunikatsioonijuhti (lapsehoolduspuhkusel oleva töötaja asendamiseks). Tööle asumine 2018. aasta I kvartalis.
Loe lisaks ›
04.10.17

ELA Fond annab sel sügissemestril välja 7 stipendiumit - konkursid on avatud

Oktoobrikuu jooksul saab kandideerida ELA Fondi stipendiumidele. 2017. aasta sügissemestri stipendiumifondi kogumaht on 4980 eurot!

Kuni 1. novembrini 2017 saab Tartu Kultuurkapitalile esitada avaldusi Lennuliiklusteeninduse ASi, ASi Tallinna Lennujaam ja Fort Aero ASi ja stipendiumide taotlemiseks. Stipendiumide määramisel hinnatakse õppetulemusi, aktiivset eluhoiakut ja erialast motivatsiooni.

Loe lisaks ›
11.09.17

Väliskülalisüliõpilased teevad lennuakadeemias praktikat ja õpivad

Alanud semestril alustasid akadeemias külalisõpinguid kuus üliõpilast Leedust, Šveitsist ja Poolast. Augusti viimastel päevadel aga lõpetasid kolm Bulgaaria väliskülalisüliõpilast Erasmuse välispraktika, mis toimus akadeemia õppejõudude juhendamisel.
Loe lisaks ›
26.07.17

Sügisest alustab õpet 58 tulevast lennundusspetsialisti

Lennuakadeemia vastuvõtuprotsess on lõppenud, 24. juuliks pidid kõik vastu võetud üliõpilaskandidaadid kinnitama on õppimatuleku. Septembrist alustab viiel erialal lennundusõpet 58 uut üliõpilast.
Loe lisaks ›
18.07.17

Õhusõidukite hooldust võib lähitulevikus saada õppida ka kutseõppes  

Eesti Lennuakadeemia on välja töötanud õhusõiduki hooldustehniku V taseme kutseõppekava. Haridus- ja Teadusministeeriumile on esitatud taotlused õppe läbiviimise õiguse saamiseks ja õppekava registreerimiseks. Kinnituse saamise korral peaks õppetöö hakkama toimuma töökohapõhises vormis ning sellega soovitakse alustada 2018. aastal.
Loe lisaks ›
05.07.17

Selgunud on uue õppeaasta üliõpilasesinduse koosseis

Sügisest alustab tööd lennuakadeemia üliõpilasesinduse uus koosseis. Loe lisaks ›
03.07.17

HTMi järelevalve tuvastas lennuakadeemia dokumentatsioonis puudusi, mis likvideeritakse enne uue õppeaasta algust

Haridus- ja Teadusministeerium viis perioodil 27.02-10.03.2017 Eesti Lennuakadeemias läbi teenistusliku järelevalve rakenduskõrgharidusõppe korralduse seaduslikkuse ja otstarbekuse üle. Eelmisel nädalal kinnitas haridus- ja teadusminister oma käskkirjaga järelevalve õiendi, milles tuvastati lennuakadeemia dokumentides teatavaid puudusi. 

Osa puudusi on tänaseks juba kõrvaldatud ning ülejäänud parandused viiakse sisse enne uue õppeaasta algust.

Loe lisaks ›
29.06.17

Tublid tudengid said premeeritud stipendiumidega

Mai alguses kuulutas SA Tartu Kultuurkapital välja konkursid Eesti Lennuakadeemia fondi  AS-i Tallinn Airport GH, Fort Aero AS-i ja Otto Tauri stipendiumide eraldamiseks. Tulemused selgusid juuni alguses ning stipendiumide üleandmine toimus 16. juunil Eesti Lennuakadeemia 18. lennu lõpuaktusel.
Loe lisaks ›
20.06.17

Lennunduse õppimiseks on eksamitulemustest olulisemaks motivatsioon ja isiksuslik sobivus

19.06-29.06 toimub vastuvõtt Eesti Lennuakadeemia viiele erialale. Sisseastumisavaldusi on võimalik esitada rakenduskõrgharidusõppe päevasesse vormi. Sügisest peaks haridusteed alustama ligi 60 tulevast lennundusvaldkonna spetsialisti.
Loe lisaks ›
01.06.17

Akadeemia on tööandjana pälvinud Kaugtöö Tegija 2017 märgise

31. mail toimunud rahvusvahelise kaugtööpäeva raames tunnustati Eesti Lennuakadeemiat kui paindlikku ja vastutulelikku tööandjat, kes võimaldab töötajatel kasutada kaugtöö võimalusi. Selle kinnituseks anti akadeemiale Kaugtöö Tegija 2017 märgis.
Loe lisaks ›
14.05.17

Eesti Lennuakadeemia õhusõidukile on väljastatud Drone1 kutsung

Eesti Lennuakadeemia lennundustehnilise koolituse osakond on läbi erinevate rakendusuuringute juurutanud transpondri kasutamist mehitamata lennunduses ning tänaseks on esimesed lennud kontrollitud õhuruumis transpondriga varustatud mehitamata õhusõidukiga edukalt sooritatud.

14. veebruaril väljastas Eesti Lennuamet ICAO koodi ja kutsungi DRONE1 Eesti Lennuakadeemia mehitamata õhusõidukile.

Loe lisaks ›
12.05.17

Eesti Lennuakadeemia sõlmis partnerluslepingu Wizz Airiga

9. mail allkirjastati Budapestis Ungari operaatori Wizz Air ja Eesti Lennuakadeemia vaheline partnerlusleping, mille tulemusena saavad meie üliõpilased võimaluse näha kommertspiloodi ameti telgitaguseid.
Loe lisaks ›
05.05.17

Avatud on konkursid Tallinn Airport GH, Fort Aero ja Otto Tauri stipendiumidele

Lennuakadeemia üliõpilased saavad maikuu jooksul kandideerida ELA fondi ja Otto Tauri fondi stipendiumidele. Stipendiumifondide kogumaht on 1840 eurot.
Loe lisaks ›
17.04.17

Sellel aastal tähistatakse Erasmuse programmi juubelit Euroopas ja Eesti Lennuakadeemias

2017. aastal tähistatakse üle Euroopa 30 aasta möödumist Erasmuse programmi sünnist. Selle aja jooksul on programmiga liitunud 33 riiki, õpirännetes osalenud üle nelja miljoni inimese ning Erasmusest on saanud Erasmus+. Eesti Lennuakadeemia liitus Erasmuse programmiga 2007. aastal ja tähistab seega samuti juubelit – täitunud on kümme edukat aastat projektis osalemist.
Loe lisaks ›
31.03.17

Septembris toimub Tartu Lennujaamas ja lennuakadeemias rahvusvaheline kaitsetööstuse suurüritus

Sellel sügisel, 25.-27. septembril toimub Tartu Lennujaamas ning Eesti Lennuakadeemias rahvusvaheline kaitsetööstuse näitus ja demonstratsioonide üritus "Electronic Warfare & Military Cyber Live Estonia 2017" (EW&C17). EW&C17 toimub Kaitseministeeriumi, Eesti Kaitsetööstuse Liidu ning rahvusvahelise ettevõtte Tangent Link koostöös. Kaasatud on ka Tartu Lennujaam ja Eesti Lennuakadeemia.
Loe lisaks ›
20.03.17

Tööpakkumised: otsime oma meeskonda sidesüsteemide lektorit, navigatsioonisüsteemide lektorit ja seiresüsteemide assistenti

Lennuakadeemia on avanud kolme akadeemilise ametikoha konkursid ja ootab oma ridadesse sidesüsteemide lektorit, navigatsioonisüsteemide lektorit ning seiresüsteemide assistenti. Kandideerimise tähtaeg on 21.04.2017.
Loe lisaks ›
20.03.17

Viit lennuakadeemia e-kursust hinnati kvaliteedimärgi vääriliseks

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse korraldatud "E-kursuse kvaliteedimärk 2017" taotlusvooru raames pälvis viis Eesti Lennuakadeemia e-kursust kvaliteedimärgi.
Loe lisaks ›
07.02.17

Erasmusega väliskõrgkoolis õppimiseks esita taotlus 15. märtsiks

15. märtsini saab esitada Erasmus+ toetuste taotlusi väliskõrgkoolis õppimiseks! Taotlus ja vabas vormis motivatsioonikiri tuleb esitada nii 2017/2018. õ.a sügis- kui kevadsemestri välisõpinguteks. Välispraktika toetuste vastuvõtt toimub aastaringselt.
Loe lisaks ›
25.11.16

2018. aastal toimub Eestis üleeuroopaline EURASHE konverents

Üleeuroopaline kutseõppealase kõrghariduse katusorganisatsioon EURASHE korraldab iga-aastaseid konverentse, mis aitavad kaasa Euroopa professionaalse kõrghariduse arengule. Meil on hea meel teatada, et 28. vastav konverents toimub 2018. aastal Eestis ja selle eestvedajaks on Rakenduskõgkoolide Rektorite Nõukogu.
Loe lisaks ›
23.11.16

Akadeemia tegeleb uuenduslike minitagatiibade arendusega

Eesti Lennuakadeemia arendusosakond on välja töötanud uue generatsiooni tiiva kontseptsioon keskmise lennuulatusega reisilennukitele. Koostöös Airbusiga soovitakse valmistada ka demonstraator uudse tiiva ja tagatiiva testimiseks.
Loe lisaks ›
08.11.16

Nordica tegutsemisaasta pärjati Eesti lennunduse aasta teo tiitliga

Eelmisel nädalal toimunud 21. lennundusseminari raames tunnistati Nordic Aviation Group AS konkursi „Aasta tegu Eesti lennunduses“ laureaadiks. Tunnustuse vääriliseks loeti Nordica aastaga rahvusvaheliselt aktsepteeritud lennufirmaks saamist.
Loe lisaks ›
08.11.16

Üliõpilasi tunnustati ELA Fondi stipendiumidega

Oktoobri alguses kuulutas SA Tartu Kultuurkapital välja konkursid Eesti Lennuakadeemia (ELA) fondi Lennuliiklusteeninduse AS-i, Panaviatic Maintenance AS-i, Fort Aero AS-i, Tallinn Airport GH AS-i ja AS-i Tallinna Lennujaam stipendiumide eraldamiseks. Stipendiumide pidulik üleandmine toimus 3. novembril 21. Eesti lennundusseminaril.  
Loe lisaks ›
20.10.16

Käimas on neli avalikku konkurssi akadeemiliste ametikohtade täitmiseks

Oleme kuulutanud välja konkursid aerodünaamika ja õigusõpetuse lektori, navigatsiooni assistendi ning õhusõiduki ehituse ja hoolduse õppejõu leidmiseks.  Loe lisaks ›
04.10.16

ELA Fond annab sel sügissemestril välja 7 stipendiumit - konkursid on avatud!

Oktoobrikuus saab kandideerida ELA Fondi stipendiumidele. 2016. aasta sügissemestri stipendiumifondi kogumaht on 4820 eurot.
Loe lisaks ›
08.09.16

Eesti ja Prantsusmaa lennundushariduse koostöö kinnitati raamlepinguga

Septembri esimestel päevadel allkirjastasid Eesti Lennuakadeemia ja Toulouse’is tegutsev kõrgkool French Civil Aviation University (ENAC) raamkoostöölepingu, mis annab võimalused mitmekesiste ühisprojektide arendamiseks.
Loe lisaks ›
23.08.16

Võtame vastu eksterne lennujuhi ja lennuliiklusteeninduse inseneri õppesse

Kui Sa soovid leida tööd lennunduses ja teha karjääri lennujuhi või lennuliiklusteeninduse insenerina, siis otsime just Sind.

Ootame lennuakadeemiasse õppima eksterne, kellele pakume võimalust valida õppeteenuseid endale sobivas mahus ja struktuuris. Võimalik on läbida nii õppekava teoreetilisi aineid kui praktilist õpet.

Loe lisaks ›
02.08.16

Üliõpilase Kevin Uke elamused Amsterdami suvekoolis

Õhusõiduki juhtimise eriala üliõpilane Kevin jagab enda elamusi Amsterdamis läbitud suvekooli projektist.  Loe lisaks ›
20.06.16
20.06.16

Olulised kuupäevad õhusõiduki juhtimise erialale kandideerijale

Hea Eesti Lennuakadeemiasse kandideerija, oma avalduse saad esitada 20. kuni 30 juuni (kuni kell 23.59) SAISis.
Loe lisaks ›
20.06.16

Olulised kuupäevad lennuliiklusteeninduse erialale kandideerijale

Hea Eesti Lennuakadeemiasse kandideerija, oma avalduse saad esitada 20. kuni 30 juuni (kuni kell 23.59) SAISis.
Loe lisaks ›
18.05.16

Üliõpilaste ehitatud multirootorkopterite testimist saatis edu

Mai alguses käisid akadeemia õhusõiduki ehituse ja hoolduse eriala 3. kursuse üliõpilased Ridali lennuväljal katsetamas iseehitatud mehitamata õhusõidukeid.
Loe lisaks ›
11.05.16

Lennuakadeemia osalusega mehitamata lennukilahenduste projekt sai toetuse

Projekt "Mehitamata lennukilahenduste rakendusuuringud insenerseire jaoks" sai üle poole miljoni euro suuruse toetuse. 

Projekti eesmärgiks on mehitamata lennunduslahenduste arendamine IKT valdkonnas, arendades robottehnikal põhinevat geoinfo andmekogumist ja geoinfo andmetöötlust ühtse tervikuna.

Loe lisaks ›
09.05.16

Eesti Lennuakadeemia ja Threod Systems teevad koostööd mehitama lennu­vahendite valdkonnas

Eesti Lennuakadeemia ja Threod Systems allkirjastasid lepingu, mille eesmärgiks on süvendada koostööd mehitamata lennuvahendite tehnoloogia ning sellega seotud seadusandluse ja lennuohutuse vallas. Lisaks nähakse droonitehnoloogiat tulevikus veelgi enam seotuna lennuakadeemia õppetööga. Koostöö tulemusel soovitakse käia koolitaja ja tööandjana enam kaasa ühiskonnas toimuvate muudatustega ning mehitamata õhusõidukite valdkonna vajadustega.
Loe lisaks ›
06.05.16

Sihtasutus Eesti Rakenduskõrgkoolid koostöös Tallinna Ettevõtlusametiga ootab osalema rakenduslike teadus- ja arendustööde konkursil

Konkursil võivad osaleda rakenduskõrgkoolide liikmeskonda kuuluvad isikud ja neist koosnevad uurimisgrupid, kelle töö tulemus on rakenduskõrgkoolis välja töötatud uus rakendatud teadmine (toode, tehnoloogia, teenus vmt) ja/või uute äritegevuste tekkimine, olemasolevate arendamine või täiustamine ning mis on suunatud (soovitavalt) Tallinna ettevõtluskeskkonna arendamisele.

Võidutöö peaauhind on 640 eurot.

Loe lisaks ›
01.05.16

Õppejõudude esindajad nõukogus on Veiko Leps ja Lii Nuut

Aprillikuus kuulutas rektor välja 2016/2017. õppeaastaks Eesti Lennuakadeemia nõukogusse õppejõudude esindajate valimised.

Valimiskomisjoni otsusega esindavad tuleval õppeaastal akadeemia nõukogus õppejõude Veiko Leps ja Lii Nuut.
Loe lisaks ›
11.04.16

Alanud on õppejõudude esindajate valimine nõukogusse

Täna, 11. aprillil kuulutas rektor välja 2016/2017. õppeaastaks Eesti Lennuakadeemia nõukogusse õppejõudude esindajate valimised. 

Kandidaate on võimalik üles seada 11.04-22.04. Valimised toimuvad 26. aprillil kell 10.00-15.00 akadeemias kohapeal ja elektrooniliselt.

Loe lisaks ›
28.03.16

Tööpakkumised: otsime MTO praktikajuhti ning turundus- ja kommunikatsioonispetsialisti

Hetkel on käimas avalikud konkursid kahe mitteakadeemilise ametikoha täitmiseks. Kandideerimise tähtaeg on 28. aprill 2016.

Loe lisaks ›
15.03.16

Tööpakkumised: lennundustegevuse korralduse osakond ja keeltekeskus otsivad täiendust 

Hetkel on käimas avalikud konkursid viie ametikoha täitmiseks. Otsime ettevõtte juhtimise dotsenti, lennutranspordi planeerimise lektorit, lennundusettevõtte juhtimise lektorit ja inglise keele lektoreid. 

Kandideerimise tähtaeg on 15. aprill 2016. 

Loe lisaks ›
15.03.16

Akadeemia ainekursus "Informaatika" on aasta e-kursuse nominent

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus (HITSA) on andnud Eesti Lennuakadeemia ainekursusele "Informaatika" e‐kursuse kvaliteedimärgi ning lisaks kuulutanud sama kursuse aasta e-kursuse nominendiks.   
Loe lisaks ›
16.02.16

Tööpakkumine: otsime oma meeskonda lennundustehnilise koolitusosakonna (MTO) koolitusjuhti

Eesti Lennuakadeemia otsib oma meeskonda lennundustehnilise koolitusosakonna (Maintenance Training Organization) koolitusjuhti.  

Koolitusjuhi töö eesmärk: MTO koolitustegevuse juhatamine, meeskonna juhendamine ja motiveerimine, rahastamisevõimaluste korraldamine ning muud osakonna tegevuseks vajalikud administratiivkohustused.

Loe lisaks ›
08.02.16

Järgmise semestri võid õppida Euroopas!

15. märtsini on võimalik esitada taotlus Erasmus+ toetuse saamiseks väliskõrgkoolis õppimiseks! Taotlus ja vabas vormis motivatsioonikiri tuleb esitada nii 2016/2017. õppeaasta sügis- kui kevadsemestri välisõpinguteks.
Loe lisaks ›
02.02.16

Akadeemia tervitab uusi Erasmus+ väliskülalisüliõpilasi

Eesti Lennuakadeemias alustasid Erasmus+ programmi raames sel kevadsemestril õppetööd nelja riigi väliskülalisüliõpilased.

Akadeemiast aga läks käesolevaks semestriks erinevatesse välispartnerkõrgkoolidesse Prantsusmaale, Türki ja Hollandisse õppima 8 üliõpilast.

Loe lisaks ›
14.12.15

Lennuakadeemia jõulukaardi joonistuskonkursi auhinnasaajad on selgunud

Novembris kuulutasime välja kooliõpilastele mõeldud joonistusvõistluse "Lennukad jõulud". Võistluse raames ootasime 1.-9. klassi noorte joonistusi, selleks et ühest joonistusest kujundada meie selleaastane jõulukaart.

Meieni jõudis üle 400 vahva pildi. Lennuakadeemia jõulukaardiks otsustasime kujundada joonistuse, mille autor on Geethe Pikkpõld Vasalemma Põhikooli 8. klassist. 

Loe lisaks ›
10.12.15

Tänusündmusel “Archimedes tunnustab” kuulutati aasta parimaks tudengiblogijaks lennuakadeemia vilistlane Dain M. Muru

Kolmapäeval, 9. detsembril, anti Õpetajate Majas toimunud tänusündmusel “Archimedes tunnustab” kätte aasta parima tudengiblogija, edukaimate Elukestva Õppe Programmi koostööprojektide, parimate kutseõppurite blogide, praktikalugude ja fotode, aasta parima haridusvideo, -disaini ja -nutiteo ning aasta parima õpiränduri ja õpirände edendaja tänukirjad.

Aasta parim blogija valiti noorte seast, kes on avaldanud oma Erasmuse õpiperioodi lugusid Delfi “Tudengiblogis”. Tunnustuse vääriliseks valiti nüüdseks juba lennuakadeemia vilistlane Dain M. Muru. Muru lõpetas 2015. aastal lennundusettevõtte käitamise eriala.

Loe lisaks ›
18.11.15

Lennuakadeemia ootab laste joonistusi, et neist jõulukaart vormida

Eesti Lennuakadeemia kuulutab välja kooliõpilastele mõeldud joonistusvõistluse "Lennukad jõulud". Võistluse raames ootame 1.-9. klassi noorte joonistusi, millel oleks seotud jõulude ja lennunduse teema. Ühest joonistusest saab lennuakadeemia selleaastane jõulukaart, mille saadame meie Eesti ja välismaa koostööpartneritele.
Loe lisaks ›
17.11.15

Sel sügisel tunnustasime stipendiumiga kaheksat üliõpilast

Oktoobri esimestel päevadel avati stipendiumikonkursid Eesti Lennuakadeemia fondi AS-i Tallinna Lennujaam, AS-i Tallinn Airport GH, Lennuliiklusteeninduse AS-i, Panaviatic AS-i ja Fort Aero AS-i stipendiumide eraldamiseks. Tulemused selgusid novembri alguses ja stipendiumide üleandmine toimus 12. novembril 20. Eesti lennundusseminaril.  
Loe lisaks ›
13.11.15

Tallinna Lennujaam pärjati Eesti lennunduse aasta teo tiitliga

Lennuakadeemia korraldataval 20. lennundusseminaril tunnustati eile õhtul Eesti lennunduse möödunud aasta märkimisväärseima teo laureaadiks AS Tallinna Lennujaam. Tunnustuse vääriliseks loeti seda, et Euroopa lennujaamade kõrgeima organi ACI EUROPE poolt määratud žürii Best Airport Awards 2015 nimetas Tallinna lennujaama esikolmikusse kuuluvaks alla 5 miljoni reisijaga lennujaamade hulgas. 
Loe lisaks ›
11.11.15

Lennunduse arengud ja tulevik võetakse luubi alla rahvusvahelisel seminaril. Vaata ka otseülekannet!

Homme ja ülehomme, 12.  ja 13. novembril toimub Eesti Lennuakadeemias rahvusvaheline lennundusseminar „Lennundus eile, täna, homme“. Aasta suurim lennundusspetsialiste koondav üritus toob kohale lennundusorganisatsioonide juhid ja valdkonna spetsialistid Eestist ja kuuest välisriigist.  
Loe lisaks ›
19.10.15

Tööpakkumine: otsime side ja navigatsiooni osakonna juhataja kohusetäitjat

Eesti Lennuakadeemia otsib oma meeskonda side ja navigatsiooni osakonna juhataja kohusetäitjat (lapsehoolduspuhkusel oleva töötaja asendamiseks).
Loe lisaks ›
13.10.15

Baltikumis unikaalne kopterisimulaator pälvis Lennuameti sertifikaadi

Eesti Lennuakadeemias on alates sellest kuust võimalik üliõpilaste väljaõppeks ning täienduskoolitusteks kasutada Eestis ainulaadset helikopteri imitaatorit Entrol H11 FNPT II MCC.  
Loe lisaks ›
05.10.15

Avatud on konkursid Tallinna Lennujaama, Tallinn Airport GH, Lennuliiklusteeninduse, Panaviaticu ja Fort Aero stipendiumidele

Oktoobrikuu jooksul on teil võimalus kandideerida ELA Fondi stipendiumidele. 2015. aasta sügissemestri stipendiumifondi kogumaht on 4820 eurot!

Kuni 1. novembrini 2015 saab Tartu Kultuurkapitalile esitada avaldusi Lennuliiklusteeninduse ASi stipendiumi, ASi Tallinna Lennujaam, ASi Tallinn Airport GH, ASi Fort Aero ja Panaviatic ASi stipendiumide taotlemiseks. Stipendiumide määramisel hinnatakse õppetulemusi, aktiivset eluhoiakut ja erialast motivatsiooni.

Loe lisaks ›
03.09.15

Sügissemestril võõrustame külalisüliõpilasi viiest riigist

Eesti Lennuakadeemias alustasid 2015/16. õppeaasta 1. septembril õpinguid 11 Erasmus+ programmi väliskülalisüliõpilast viiest erinevast riigist.
Loe lisaks ›
17.08.15

Eesti Lennuakadeemia otsib oma meeskonda arendus- ja rakendusprojektide koordinaatorit

Arendus- ja rakendusprojektide koordinaatori tööülesanneteks on muuhulgas arendus- ja rakendusprojektide juhtimine, osalemine arendustegevuse alusdokumentides planeeritud tegevustes, spin-off-programmi käivitamine.  Loe lisaks ›
17.08.15

Eesti Lennuakadeemia otsib oma meeskonda elektroonika assistenti

Assistendi tööülesanneteks on lennutehnilise osakonna õppetöö ja praktikumide ettevalmistamine ja läbiviimine rakenduskõrgharidus- ja täiendusõppe õppuritele. Õppematerjalide ja õppevahendite valmistamine ning angaari teenuste osutamine ja arendamine. Täienduskoolituskursuste välja töötamine ja korraldamine.
Loe lisaks ›
11.08.15

Sügisest alustab tegevust Eesti Lennuakadeemia rahvatantsurühm Päkkpöörd

1. septembrist 2015 alustab Tartumaal tegutsemist Eesti Lennuakadeemia rahvatantsurühm Päkkpöörd. Tegemist on segarahvatantsurühmaga, mille koosseisu kuuluvad nii edasijõudnud kui ka algajad täisealised tantsusõbrad.
Loe lisaks ›
06.07.15

Lennuakadeemiasse kandideerivaid noori kutsub enim lennujuhi amet

Eile, 5. juulil enne südaööd lõppes sisseastumisavalduste vastuvõtt Eesti Lennuakadeemia rakenduskõrgharidusõppesse. Kahe nädala jooksul esitati lennuakadeemia erialadele kokku 417 avaldust, mida on pisut enam kui möödunud kahel aastal. Populaarseimaks osutus lennuliiklusteeninduse eriala, kus ühele kohale on esitatud 17,6 avaldust.
Loe lisaks ›
30.06.15

Eesti Lennuakadeemiale omistati EKKA kvaliteedimärk

Eesti Kõrghariduse Kvaliteediagentuuri (EKKA) kõrghariduse hindamisnõukogu kinnitas oma 2014. aasta veebruarikuu istungil otsuse akrediteerida Eesti Lennuakadeemia aastani 2021 kõrvaltingimusega teadus- ja arendustegevuse osas. 18. juuni 2015 istungil otsustas nõukogu, et lennuakadeemia on täitnud seotud kõrvaltingimuse ning omistas akadeemiale EKKA kvaliteedimärgi tähtajaga kuni 05.02.2021.
Loe lisaks ›
29.06.15

Lõpuaktusel kuulutati välja tänavused stipendiaadid

Mai alguses kuulutas SA Tartu Kultuurkapital välja konkursid Eesti Lennuakadeemia fondi Lennuliiklusteeninduse AS-i, Panaviatic AS-i, Fort Aero AS-i ja Otto Tauri stipendiumide eraldamiseks. Tulemused selgusid juuni alguses ning stipendiumide üleandmine toimus 19. juunil Eesti Lennuakadeemia 16. lennu lõpuaktus
Loe lisaks ›
22.06.15

Lennuakadeemia ootab uute üliõpilaskandidaatide sisseastumis-avaldusi

Tänasest 5. juulini ootab Eesti Lennuakadeemia sisseastumisavaldusi rakenduskõrgharidusõppe viiel erialal. Päevasesse õppesse on võimalik õppima asuda lennuliiklusteeninduse, lennunduse side- ja navigatsioonisüsteemide käitamise, õhusõiduki juhtimise, lennundusettevõtte käitamise ning õhusõiduki ehitus ja hoolduse erialal. 
Loe lisaks ›
02.06.15

Tööpakkumine: otsime vene keele õppejõudu

Eesti Lennuakadeemia kuulutab välja avaliku konkursi vene keele õppejõu ametikohale töövõtulepingu alusel.

Lepingu algus 25.08.2015 tähtajaga kuni 1 aasta (esialgne tähtaeg)

Vene keele õppejõu tööülesanneteks on õppetöö ettevalmistamine ja läbiviimine rakenduskõrgharidusõppuritele ning õppemetoodiline töö ja sellega seotud arendustegevus (sh õppevahendite ja õppekeskkonna arendamine).

Loe lisaks ›
20.05.15

Alanud on rakenduslike teadus- ja arendustööde konkurss

Sihtasutus Eesti Rakenduskõrgkoolid/RKRN koostöös Tallinna Ettevõtlusametiga kuulutab välja rakenduslike teadus- ja arendustööde konkursi.

Konkursi eesmärk

  • väärtustada rakenduskõrgkoolide poolt teostatavaid rakendusliku suunitlusega projekte ja uurimusi;
  • tõsta rakenduskõrgkoolide motivatsiooni koostööks ettevõtlus- ja avaliku sektoriga;
  • teavitada avalikkust rakenduskõrgkoolide oskusteabe rakendamisest majandustegevuses.
Loe lisaks ›
04.05.15

Üliõpilastel on võimalik kandideerida LLT, Fort Aero ja Panaviaticu stipendiumidele

Lennuakadeemia üliõpilastel on maikuu jooksul võimalik kandideerida ELA Fondi stipendiumidele. 2015. aasta kevadsemestri stipendiumifondi kogumaht on 2900 eurot.

Kuni 1. juunini 2014 saab Tartu Kultuurkapitalile esitada avaldusi Lennuliiklusteeninduse AS-i stipendiumi, AS-i Fort Aero stipendiumi ja Panaviatic AS-i stipendiumi taotlemiseks. Stipendiumide määramisel hinnatakse õppetulemusi, aktiivset eluhoiakut ja erialast motivatsiooni.

Loe lisaks ›
04.05.15

Tulevased lendurid - kandideerige Otto Tauri stipendiumile!

Otto Tauri nimeline stipendium antakse välja üks kord aastas ning sellele saavad kandideerida Eesti Lennuakadeemia õhusõiduki juhtimise eriala üliõpilased.

Stipendiumile kandideerimiseks tuleb 1. juuniks esitada elektrooniline taotlus Tartu Kultuurkapitali kodulehekülje www.kultuurkapital.ee kaudu, täites nimelise stipendiumi ankeedi koos järgnevate lisadega.

Loe lisaks ›
20.04.15

22. aprillil toimub õppejõudude esindajate valimine akadeemia nõukogusse

6. aprilli (nr 1-2/12) käskkirjaga (vt WD) kuulutas rektor välja 2015/2016. õppeaastaks Eesti Lennuakadeemia nõukogusse õppejõudude esindajate valimised, mis toimuvad 22. aprillil 2015. a kell 10.00-15.30 lennuakadeemias kohapeal ja elektroonselt. Kandidaadid on Lii Nuut ja Kert Kotkas.  
Loe lisaks ›
14.04.15

Lennuakadeemia auliikmete väärikat rida täiendavad Villu Mikita, Mart Enneveer ning Valter Pakk

Lennuakadeemia tähistas eile, 13. aprillil oma 22. aastapäeva. Aastapäeva raames kuulutati välja ka auliikmed ning tunnustati pikaajalisi töötajaid staažimärkidega.

Lennuakadeemia kõrgeima tunnustuse - auliikme tiitli - pälvisid endine rektor professor Villu Mikita, teenekas õppejõud Valter Pakk ning professor Mart Enneveer.

Eesti Lennuakadeemia auliige on isik, kes on pikaajaliselt osalenud akadeemia töös ja kelle saavutused on akadeemia arengu seisukohalt silmapaistvad. Auliige on andnud märkimisväärse panuse lennundushariduse edendamisse ning Eesti lennunduse arengusse.  

Loe lisaks ›
02.04.15

Ühine Eesti Lennupäevade korraldusmeeskonnaga!

Kõigil lennundusfanaatikutel on võimalus kaasa lüüa Eesti suurima lennunduse vabaõhuürituse Eesti Lennunduspäevad korraldamises. Lennupäevad toimuvad 6.-7. juunil Eesti Lennundusmuuseumis ja selle kohal olevas õhuruumis.

Otsime korraldusmeeskonda vabatahtlikke, kes oleksid valmis atraktsioonide juures külastajaid instrueerima, stendistidena õhusõidukeid tutvustama ja abistama üldises koordineerimises. 

Loe lisaks ›
01.04.15

Lennuakadeemia ja Tartu Tervishoiu Kõrgkool korraldavad koostöös töötervishoiu ja tööohutuse väljaõppe koolituse

Tartu Tervishoiu Kõrgkool koostöös Eesti Lennuakadeemiaga kutsub Teid osalema mitmekülgsete lektorite poolt läbiviidavatel töötervishoiu ja tööohutusealastel väljaõppe ja täienduskoolitustel! Koolitus toimub 27.-29. mai 2015 Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis.  
Loe lisaks ›
25.03.15

Akadeemia meeskond ehitab tudengipäevade Karsummiks purilennuki

Meie tudengitest koosnev meeskond on õppeaine "Ülikerge purilennuki ehitamine" raames ehitamas lennumasinat, millega kevadistel tudengipäevadel akadeemiat esindada. Purilennuki ehitamises osalevad üliõpilased kõigilt meie erialadest, lisaks ka vahetusüliõpilased. Kokku on purilennuki meisterdamisega ametis 18 üliõpilast, keda juhendab õppejõud Peep Lauk.

Loe lisaks ›
24.03.15

ELA ja TTK töötajaid koolitas TÜ külalisprofessor Ameerikast

Reedel, 20. märtsil toimus Eesti Lennuakadeemias koolitus "Kultuuridevahelise suhtlemise psühholoogia“, milles osalesid nii akadeemia kui Tartu Kõrgema Kunstikooli töötajad ning koolitajaks oli Ameerika Ühendriikides asuva Beloit College kauaaegne professor Lawrence T. White.
Loe lisaks ›
10.03.15

Hea üliõpilane, kandideeri veel sel nädalal Erasmus+ mobiilsustoetuse konkursil!

2015/2016. õppeaastal saadab akadeemia õppima või praktikale 13 üliõpilast. Õppimiseks mõnes meie partnerkõrgkoolis on ette nähtud periood 3-12 kuud ning praktika sooritamiseks Euroopa riikides/partnerkõrgkoolis 2-12 kuud. Üliõpilasel on õigus ühes õppeastmes käia ühe korra õppimas ja ühe korra praktikal. Rohkem infot Erasmuse kohta leiad siit. Sõltuvalt sihtriigist katab Erasmus+ stipendium valdavalt kõik kulud, kuid siiski tuleb arvestada ka sellega, et elukallidus on riigiti erinev. 
Loe lisaks ›
09.03.15

Akadeemiat külastasid BaltCapi ja Magnetic MRO esindaja

Eelmisel nädalal, 3. märtsil külastasid Eesti Lennuakadeemiat BaltCapi investeerimisdirektor Kristjan Kalda ja Magnetic MRO mootorite osakonna juht Filip Stanisic.
Loe lisaks ›
19.02.15

Tööpakkumine: lennuakadeemia otsib kahte lennujuhtimise instruktorit. Kandideerimise tähtaeg: 20. märts

Eesti Lennuakadeemia kuulutab välja avaliku konkursi lennujuhtimise instruktori kahe ametikoha täitmiseks alates 01.08.2015. Kandideerimise tähtaeg on 20. märts 2015. a. 
Loe lisaks ›
04.02.15

Akadeemia kollektiivi liige Kert Kotkas pälvib Kotkaristi V klassi teenetemärgi

President Toomas Hendrik Ilves annab Eesti Vabariigi 97. aastapäeva eel Eestile osutatud teenete tunnustamiseks 99 inimesele riiklikud autasud. Teenetemärgiga tunnustatakse ka mitmeid siseturvalisuse eest seisvaid ametnikke, teiste seas pälvib kõrge riikliku tunnustuse ka Tartu politseileitnant Kert Kotkas. Kotkas on politsei kõrval tegev ka lennuakadeemia õigusõpetuse assistendi ning õppejõuna.
Loe lisaks ›
09.01.15

Lennuakadeemia saab helikopteri simulaatori

20. novembril 2014 kuulatas Eesti Lennuakadeemia välja hanke kopteri lennuimitaatori soetamiseks. Pakkumuste esitamise tähtaeg oli 31. detsember 2014. Hanketingimustele vastas Hispaania ettevõtte Entrol pakkumine ning hankeleping on sõlmimisel. 

Hanke tulemusena jõuab suvel lennuakadeemiasse helikopteri simulaator entrol H11 EC-135 - FNPT II MCC. Simulaatori sertifitseerimine peaks toimuma oktoobris.

Loe lisaks ›
06.01.15

Tööpakkumine: Eesti Lennuakadeemia otsib IT-spetsialisti

Eesti Lennuakadeemia arenevasse meeskonda otsitakse IT-spetsialisti (1,0 töökoormus). Kandideerimise tähtaeg: 27.01.2015.
Loe lisaks ›
09.12.14

Tööpakkumine: Eesti Lennuakadeemia otsib lennutehnilise koolituse osakonda kahte uut liiget

Eesti Lennuakadeemia otsib oma meeskonda:

  • ÕHUSÕIDUKI HOOLDUSPROTSEDUURIDE ASSISTENTI (1,0 ametikoht, tööleasumine alates 01.02.2015, tähtajatu leping) ja 
  • ELEKTROONIKA INSENERI (1,0 ametikoht, tööleasumine alates 01.02.2015, tähtajaline leping töötaja lapsehoolduspuhkuse ajaks).
Loe lisaks ›
18.11.14

Sel sügisel tunnustasime stipendiumiga kuut tudengit

Oktoobri alguses kuulutas Tartu Kultuurkapital välja konkursid Eesti Lennuakadeemia fondi Lennuliiklusteeninduse AS-i, Panaviatic AS-i, Fort Aero AS-i ja AS-i Tallinna Lennujaam stipendiumide eraldamiseks. Tulemused on selgunud ja stipendiumide üleandmine toimus 13. novembril Eesti lennundusseminaril.
Loe lisaks ›
14.11.14

Lennundusaasta märkimisväärseimaks teoks on Ämari lennubaasi arengud

Eile, 13. novembril nimetati Eesti Lennuakadeemia korraldataval 19. lennundusseminaril lennundusaasta parimaks teoks Ämari lennubaasi ööpäevaringsesse valmidusse viimine ja liitlaste õhuturbeoperatsioonide läbiviimine.
Loe lisaks ›
11.11.14

Lennunduse aastasündmusel võetakse fookusesse rahvusvahelistumise võimalused

13. ja 14. novembril toimub aasta suurim lennundusspetsialiste koondav üritus, 19. Eesti lennundusseminar, mille vältel keskenduvad lennundusorganisatsioonide juhid ja valdkonna spetsialistid Eestist ning välismaalt üldteemale „Rahvusvaheline Eesti lennundus“. 
Loe lisaks ›
03.10.14

Toetame noorte linnaorienteerumist peaauhinnaga

Täna, 3. oktoobril kell 16.00-19.00 toimub rahvusvahelise liikumisnädala raames Tartu linna noorsootöö tegijate korraldatav ülelinnaline orienteerumismäng "Gustav, maast lahti!". 

Eesti Lennuakadeemia on antud ürituse peaauhinnana pannud välja kolmele inimesele mõeldud lennu Tartu kohal. 

Loe lisaks ›
03.10.14

Tutvu kontrollitava õhuruumiga, kus UAV-dele kehtivad piirangud. Vaata kaarti!

Eilsest, 2. oktoobrist hakkasid Eestis UAV-de lennutamisele kehtima piirangud ning kontrollitud õhuruumis seadmete lennutamiseks tuleb taotleda Lennuameti luba. Tutvu õhuruumi piirangute kaardiga või prindi see endale välja.
Loe lisaks ›
02.10.14

Lennuamet seadis UAV-de kasutamisele esmakordselt piirangud

Täna, 2. oktoobril andis Lennuamet välja üldkorraldusliku ettekirjutuse, millega kehtestati tingimused mehitamata õhusõidukite käitamiseks Tallinna lennuinfopiirkonnas. Varem vabalt ja kontrollimatult õhuruumi kasutanud mitmesuguste mehitamata õhusõidukite lennutajatele seatakse ettekirjutusega Eestis esmakordselt piirangud ja kohustused, mille järelvalvet aitab Lennuametil teostada Politsei- ja Piirivalveamet.
Loe lisaks ›
01.10.14

Üliõpilastel on võimalik kandideerida LLT, Tallinna Lennujaama, Fort Aero ja Panaviaticu stipendiumidele

Oktoobris on akadeemia tudengitel võimalus kandideerida ELA Fondi stipendiumidele. 2014. aasta sügissemestri stipendiumifondi kogumaht on 4180 eurot.

Kuni 1. novembrini 2014 saab Tartu Kultuurkapitalile esitada avaldusi Lennuliiklusteeninduse ASi stipendiumi, ASi Tallinna Lennujaam, ASi Fort Aero ja Panaviatic ASi stipendiumi taotlemiseks. Stipendiumide määramisel hinnatakse õppetulemusi, aktiivset eluhoiakut ja erialast motivatsiooni. 

Loe lisaks ›
18.09.14

Mälestame endist kolleegi Erkki Rissaneni

6. septembril lahkus meie hulgast lennujuhtimise instruktor Erkki Rissanen. 

Rissanen alustas koostööd toonase Tartu Lennukolledžiga 1994. aastal. Omades ulatuslikku kogemust Soome Lennuameti ANS-Instituudi instruktorina, osales ta esimeste Eesti lennujuhtimiskursuste õppetöös. 

Loe lisaks ›
18.08.14

Lennuakadeemia osales taas intensiivprojektis LotSec

29. juunist 12. juulini toimus Poolas, Varssavis Eesti Lennuakadeemia partnerkõrgkooli National Defence University (NDU) poolt korraldatav intensiivprojekt LotSec 2014. Intensiivprojekti finantseeriti Euroopa Komisjoni abiga ning osalejaid oli ühtekokku viiest riigist: Eestist, Leedust, Slovakkiast, Tšehhist ja muidugi Poolast. Akadeemiat esindasid üliõpilased Mait Kaaver ja Rauno Rimmeld lennundusettevõtte käitamise erialalt ning Anti Puutsa, Kristjan Ždanovitš ja Kaspar Puksand õhusõiduki juhtimise erialalalt. 

Loe lisaks ›
07.08.14

Lennuakadeemia uus rektor asus ametisse

Seoses rektor Jaan Tamme viieaastase ametiaja täitumisega kuulutati aprillis välja avalik konkurss ametikoha täitmiseks ning mais toimusid rektori valimised. 29. mail valis Eesti Lennuakadeemia nõukogust ja nõunike kogust koosnev valimiskogu salajasel hääletusel kolme kandidaadi seast uueks rektoriks Jaanus Jakimenko, kes asus ametisse 1. augustist. 
Loe lisaks ›
10.07.14

Lennundusettevõtte käitamise erialal on vabanenud riigieelarveline õppekoht

Seoses riigieelarvelise õppekoha vabanemisega lennundusettevõtte käitamise erialal kuulutame välja konkursi 2012. a RKT vabanenud kohale.
Loe lisaks ›
07.07.14

Pilooditudengid on sooritamas esimesi soololende

Mõned nädalad tagasi lõpetasid 15. lennu piloodid lennuakadeemia, kuid juba on nende järelkasv oma soololende sooritamas. Esimesena jõudis täna 3. kursuselt üksi taevalaotusse Martin Karolin, kelle soololennu ametlik lennuaeg oli 26 minutit.
Loe lisaks ›
04.07.14

Eesti Lennuakadeemiasse pürgitakse enim lennujuhi ameti pärast

Sisseastumisavalduste esitamise periood Eesti Lennuakadeemia rakenduskõrgharidusõppe erialadele lõppes südaööl mõnevõrra üllatusliku tulemusega. Erinevalt eelmistest aastatest on sel korral kõige tihedam konkurents lennujuhiks soovijate seas, täpsemalt 14,17 avaldust ühe õppekoha kohta.
Loe lisaks ›
04.07.14
03.07.14

Stipendiumikonkursside tulemused

Mai alguses kuulutas Tartu Kultuurkapital välja konkursid Eesti Lennuakadeemia fondi Lennuliiklusteeninduse AS-i, Panaviatic AS-i, Fort Aero AS-i ja Otto Tauri stipendiumide eraldamiseks. Tulemused on selgunud ja stipendiumide üleandmine toimus 20. juunil Eesti Lennuakadeemia pidulikul lõpuaktusel. 
Loe lisaks ›
27.06.14

Lennukad ametid on endiselt ligitõmbavad

Lennunduse erialad pakuvad jätkuvalt noortele huvi, Eesti Lennuakadeemias on hetkeseisuga populaarseimateks lennuliiklusteenindus ja õhusõiduki juhtimine. 
Loe lisaks ›
19.06.14

Lennuakadeemiasse sisseastumisel on kaalukaks huvi ja motivatsioon

Homme, 20. juunil algab vastuvõtt Eesti Lennuakadeemia viiele lennunduse erialale. Sellest aastast on muutunud vastuvõtueeskiri, kandideerijad peavad lisaks riigieksamitele sooritama ka koolisisese sisseastumiseksami.
Loe lisaks ›
21.05.14

Meenutame Eesti Lennunduse grand old man Otto Tauri

Tänasel surma-aastapäeval meenutame Eesti Lennunduse grand old man Otto Tauri (20.05.1931-21.05.2004).
Loe lisaks ›
12.05.14

Viimane võimalus kandideerida Poola intensiivprojekti LotSec 2014

(kirjuta siia sissejuhaEesti Lennuakadeemia üliõpilased on oodatud osalema kolmandas ning ühtlasi viimases LotSec intensiivprojektis, mida korraldab akadeemia partnerkõrgkool Poolas, National Defence University Warsaw. Sel korral aitab kohapeal projekti organiseerida ja ellu viia lennuakadeemia üliõpilane Rauno Rimmeld.tus)
Loe lisaks ›
12.05.14

Akadeemia esindajad külastasid partnerkõrgkooli Brno University of Technology

5.-7. mail külastasid lennuakadeemia esindajad Signe Vanker ja Karine Mandel Tšehhis asuvat akadeemia partnerkõrgkooli Brno University of Technology. Esimene Erasmuse koostööleping üliõpilasvahetuse ja töötajate mobiilsuse organiseerimiseks sõlmiti kõrgkoolide vahel juba 2011. aastal.
Loe lisaks ›
08.05.14

Üliõpilastel on võimalik kandideerida LLT, Fort Aero ja Panaviaticu stipendiumidele

Mais on meie tudengitel võimalus kandideerida ELA Fondi stipendiumidele. 2014. aasta kevadsemestri stipendiumifondi kogumaht on 2900 eurot.

Kuni 2. juunini 2014 saab Tartu Kultuurkapitalile esitada avaldusi Lennuliiklusteeninduse ASi stipendiumi, ASi Fort Aero stipendiumi ja Panaviatic ASi stipendiumi taotlemiseks. Stipendiumide määramisel hinnatakse õppetulemusi, aktiivset eluhoiakut ja erialast motivatsiooni.

Loe lisaks ›
08.05.14

Tulevasi lendureid oodatakse kandideerima Otto Tauri stipendiumile

Otto Tauri nimeline stipendium antakse välja üks kord aastas ning sellele saavad kandideerida Eesti Lennuakadeemia õhusõiduki juhtimise eriala üliõpilased.

Stipendiumile kandideerimiseks tuleb 2. juuniks esitada elektrooniline taotlus Tartu Kultuurkapitali kodulehekülje www.kultuurkapital.ee kaudu, täites nimelise stipendiumi ankeedi koos lisadega.

Loe lisaks ›
29.04.14

Avatud on konkurss Eesti Lennuakadeemia rektori ametikoha täitmiseks

Haridus- ja Teadusministeerium kuulutab välja avaliku konkursi Eesti Lennuakadeemia rektori ametikoha täitmiseks alates 1. augustist 2014. a kuni 31. juulini 2019. a.

Rakenduskõrgkooli rektori ametikohale võib kandideerida Eesti kodanik, kellel on magistrikraad või sellele vastav kvalifikatsioon.

Loe lisaks ›
23.04.14

Täna tähistatakse veteranipäeva

Tänasel veteranipäeval tunnustame neid mehi ja naisi, kes on sõjalistel operatsioonidel kodust kaugel tugevdanud Eesti julgeolekut ja rahvusvahelist tõsiseltvõetavust. 

Sealhulgas täname ka Eesti Lennuakadeemia vilistlasi, kes on Eestit missioonidel esindanud ning igapäevaselt riigikaitsesse panustavad.  

Loe lisaks ›
07.04.14

Eesti Lennupäevad ootavad vabatahtlikke

24.-25. mai 2014 toimuvad Eesti Lennundusmuuseumis ja selle kohal asuvas õhuruumis Eesti Lennupäevad 2014. Lennunduse suurimat vabaõhuüritust aitavad korraldada Eesti Lennuakadeemia ja MTÜ Eesti Lennundusselts.

Lennupäevadele otsitakse vabatahtlikke huvilisi korraldusmeeskonda. Vaja on nii atraktsioonide instruktoreid, lennukite stendiste kui territooriumi koordinaatoreid.

Loe lisaks ›
26.02.14

Eesti Lennuakadeemiat tunnustati akrediteeringuga

Eesti Kõrghariduse Kvaliteediagentuuri kõrghariduse hindamisnõukogu kinnitas oma veebruarikuu istungil otsuse akrediteerida Eesti Lennuakadeemia aastani 2021 kõrvaltingimustega teadus- ja arendustegevuse osas.
Loe lisaks ›
18.02.14

Muudatused õppekorraldust puudutavates dokumentides

03.02.2014 toimunud Eesti Lennuakadeemia nõukogu otsusega viidi sisse muudatused õppekorraldust puudutavatesse dokumentidesse.
Loe lisaks ›
07.02.14

Taas on võimalus tellida endale lennuakadeemia tekkel

Kõigil lennuakadeemia tudengitel, vilistlastel ja töötajatel on võimalus tellida endale Eesti Lennuakadeemia tekkel. Loe lisaks ›
04.02.14

Kandideeri Erasmus+ stipendiumile!

Hea üliõpilane, kätte on jõudnud aeg kandideerida Erasmus+ mobiilsusstipendiumi konkursil!
Loe lisaks ›
03.02.14

Lennuakadeemias on uued ERASMUSe tudengid

Eesti Lennuakadeemia võõrustab kevadsemestril ERASMUS programmi raames kümmet välistudengit viiest riigist.
Loe lisaks ›
03.02.14

Raamatukogu uued lahtiolekuajad

Alates 3. veebruarist muutuvad ELA raamatukogu lahtiolekuajad. Loe lisaks ›
30.01.14

Otsime oma meeskonda side ja navigatsiooni osakonna lektorit ning assistenti

Eesti Lennuakadeemia meeskonda otsitakse side ja navigatsiooni osakonna lektorit ning assistenti.  Loe lisaks ›
29.01.14
21.01.14

Tartu Linnaraamatukogus on avatud ELA näitus

Eesti Lennuakadeemia tähistab oma 20. juubeliaastat ning selle raames toome tartlasteni fotonäituse, mis illustreerib lennundushariduse arengut Eestis 1919-2013.

Näitusega saab tutvuda linnaraamatukogu muusikaosakonna galeriis 20. jaanuarist 18. veebruarini.

Loe lisaks ›
15.01.14

Lennundushuviline, tulevane sisseastuja, oled oodatud kursusele "Sissejuhatus lennunduserialadesse"

Kui Sa tahaksid rohkem teada lennundusest ja vastavatest karjäärivõimalustest, sellest, kuidas lennukid lendavad ja lennundusettevõtted toimivad, siis oled just Sina õige inimene osa võtma loengusarjast "Sissejuhatus lennunduserialadesse".  
Loe lisaks ›
14.01.14

Lõpetaja, tutvu lõputööde koostamise ajakavaga

2014. aasta lõputööde koostamise ajakava leiad siit
XV lennu lõpuaktus toimub 20. juunil 2014 Eesti Lennuakadeemia õppehoones.  Loe lisaks ›
13.12.13

Aasta õppejõud 2013 on Madis Parv

Eesti Lennuakadeemia tõstab juba teistkordselt aasta lõpul eriliselt esile ühte õppejõudu akadeemilisest personalist. Eile, 12. detsembril pälvis aasta õppejõud 2013 tiitli Madis Parv.    
Loe lisaks ›
06.12.13

ELA valib aasta õppejõudu

Detsembrikuus on Eesti Lennuakadeemias käimas aasta õppejõu valimised.

Aasta õppejõu tiitli väljaandmise eesmärgiks on väärtustada ja tunnustada õppejõudude tööd, õppejõudude huvitavat ning innovaatilist lähenemist õppetööle ning innustada ja inspireerida õppejõude üliõpilaste jaoks olulistele väärtustele rohkem tähelepanu pöörama.

Loe lisaks ›
20.11.13

ELA õppejõude koolitas välislektor Ameerikast

Teisipäeval, 19. novembril toimus Eesti Lennuakadeemias õppejõudude koolitus „Multikultuuriline haridus“. Koolitajaks oli Ameerika Ühendriikides, Alabama osariigis asuva Auburni Ülikooli kauaaegne professor ja täiendõppe ning koolituse osakonna direktor James Edward Groccia.
Loe lisaks ›
14.11.13

Eesti Lennundusmuuseum pärjati lennunduse aasta teo tiitliga

Täna, 14. novembril tunnistati Eesti Lennuakadeemia korraldataval XVIII lennundusseminaril konkursi „Aasta tegu Eesti lennunduses“ võitjaks SA Eesti Lennundusmuuseum. Tiitliga kaasnev rändauhind „Kotkas“ läks muuseumile arendusprojekti „Lennundusmuuseumi väljaarendamise III etapp“ eest. 

Projekti eesmärgiks oli muuseumist innovaatilise turismiobjekti kujundamine ning laiemalt lennundusvaldkonna ja lennukoolituse propageerimine elanikkonna hulgas. Projekti käigus laiendati muuseumi territooriumi ja arendati välja infrastruktuur, loodi väikelennukitele maandumis- ja stardivõimalused, laiendati lennukite ja helikopterite ekspositsiooni, ehitati välja 24 angaari, restaureeriti lennukeid jm. 

Loe lisaks ›
14.11.13

ELA tunnustab tublimaid üliõpilasi - stipendiumikonkursside tulemused

Oktoobri alguses kuulutas Tartu Kultuurkapital välja konkursid Eesti Lennuakadeemia fondi Lennuliiklusteeninduse AS-i, Pühajärve, Tallinna Lennujaam AS-i ja Panaviatic AS-i stipendiumide eraldamiseks. Tulemused on selgunud ja stipendiumide pidulik üleandmistseremoonia toimub täna õhtul, 14. novembril Eesti Lennuakadeemia poolt korraldataval iga-aastasel lennundusseminaril. 
Loe lisaks ›
13.11.13

Lennuakadeemia koondab lennunduse tegijad tulevikku vaatama

Homme ja ülehomme toimub XVIII üle-eestiline lennundusseminar, kus sel korral käsitletakse teemat „Eesti lennunduse ja sidusvaldkondade vajadused ning võimalused teadus-arendustegevuse korraldamisel, rakendusuuringute ja arendusprojektide teostamisel“. Samuti kuulutatakse üheksandat korda välja Eesti lennunduse aasta teo tiitli saaja.  
Loe lisaks ›
21.10.13

Tudengivarjunädal toob lennuakadeemiasse noori üle Eesti

Sellel nädalal, 21.-25. oktoobril toimub Eesti Lennuakadeemias esmakordselt tudengivarjunädal, mille raames tuleb 40 gümnaasiuminoort üle Eesti tutvuma lennuakadeemia erialade ja õppetööga.
Loe lisaks ›
10.10.13

Sellel nädalal toimub lennuakadeemias tüdrukute karjääripäev

Reedel, 11. oktoobril toimub Eesti Lennuakadeemias tüdrukutele mõeldud karjääripäev, mille eesmärgiks on juhtida noorte tähelepanu võimaluste paljususele erialavalikutes. Räpina Ühisgümnaasiumist teevad 23 tüdrukut tutvust lennunduserialadega, mida üldiselt peetakse “meeste” erialadeks.
Loe lisaks ›
02.10.13

Aeg on kandideerida stipendiumidele!

Oktoobris on lennuakadeemia tudengitel võimalus kandideerida Tartu Kultuurkapitali stipendiumidele. 2013. aasta sügissemestri stipendiumifondi kogumaht on 4120 eurot. 
Loe lisaks ›
18.09.13

ELA vilistlane tutvustas Raadio 2-s piloodiametit

Eesti Lennuakadeemia vilistlane, Estonian Air’i piloot Klaus Kuuse tutvustas reedel, 13. septembril Raadio 2 saates „Puust ja punaseks“ oma ametit. Loe lisaks ›
18.09.13

Tartu Postimees: Elu esimene maandumine sujus

Eilses, 17. septembri Tartu Postimehes jagavad esimesed julged lennusimulaatoril lendajad oma värskeid muljeid lennukogemusest

Loe lisaks ›
13.09.13

Avatud on konkurss SESAR Young Scientist Award 2013

SESAR Joint Undertaking (SJU) on kuulutanud välja konkursi SESARi noore teadlase tiitli (SESAR Young Scientist Award 2013) väljaandmiseks. 

SESAR Young Scientist Award antakse välja eesmärgiga tunnustada noori potentsiaalseid teaduse edendajaid, kes panustavad ükskõik millisesse SESARi tegevusse, mis toetab lennuliikluse juhtimise ning seda võimaldavate tehnoloogiate arendamist. 

Loe lisaks ›
12.09.13

Otsime lennutehnilise koolitusosakonna inseneri. Kandideerimise tähtaeg 06.10.2013!

Eesti Lennuakadeemia meeskonda otsitakse lennutehnilise koolitusosakonna inseneri. 

Loe lisaks ›
05.09.13

Uued ERASMUSe tudengid ELA-s

Lennuakadeemia tervitab sel semestril kaheksat uut ERASMUSe tudengit. Seekord on välisüliõpilased pärit neljast riigist: Leedu, Poola, Slovakkia ja Prantsusmaa. Loe lisaks ›
29.07.13

Postimees: Vesilennukiga Tallinnast Helsingisse?

Eesti Lennuakadeemia tudengite uurimustööd leiavad kajastamist ka meedias. Põneva teema on välja noppinud Postimees, kust võib lugeda artiklit meie vilistlase Ronald Uibo sel kevadel kaitstud uurimustööst "Tallinna ja Helsingi vahelise vesilennuliini võimalikkus“.
Loe lisaks ›
25.07.13

Tulevasele tudengile: kinnita õppimatulek hiljemalt 31. juulil

Eesti Lennuakadeemia viiele erialale kandideerinute vastuvõtuprotsess on lõpusirgel ning akadeemia poolt kinnitatud vastuvõetute nimekirjad on nähtavad sissastumise infosüsteemis SAIS (www.sais.ee). Vastuvõetutel palume kinnitada SAISis Eesti Lennuakadeemiasse õppima tulekut/mittetulekut hiljemalt 31. juulil.
Loe lisaks ›
23.07.13

ELA vilistlane Märt Soplepmann siirdub Indoneesiasse piloodiks

TV3 "Seitsmesed uudised" kajastasid eelmisel nädalal, 17. juulil Eesti Lennuakadeemia vilistlase Märt Soplepmanni tegemisi. 2012. aastal lõpetas Soplepmann lennuakadeemias lennuki juhtimise eriala. Seejärel töötas ta mõnda aega Estonian Airis. Nüüd siirdub tegus noormees aga hoopis teisele poole maakera, Indoneesiasse, et seal 2 aastat lennufirmas Garuda Indonesia piloodina leiba teenida. 
Loe lisaks ›
11.07.13

Tartu Postimees: "Piloodiametist unistajad panid end proovile"

Selleaastastest sisseastumiskatsetest on võimalik lugeda 10. juuli Tartu Postimehest, kus antakse lühike ülevaade kutsesobivustestidest lennuliiklusteeninduse ja õhusõiduki juhtimise erialadele. 

Loe lisaks ›
04.07.13

Lennundus paelub noori eelmisest aastast enam

Avalduste vastuvõtt Eesti Lennuakadeemiasse on selleks aastaks lõppenud. Ühtekokku laekus viiele erialale 527 avaldust, konkurss on eelmise aastaga võrreldes tihedam, 7,5 avaldust kohale.

Populaarseim eriala on õhusõiduki juhtimine, kuhu eelmise aastaga võrreldes on suurem konkurss – 16,4 avaldust kohale.

Loe lisaks ›
02.07.13

Vahetussemester Slovakkias pani lennuakadeemiat veel enam hindama

Igal semestril käivad lennuakadeemia tudengid Erasmuse programmiga välisriikide lennukoolides kogemusi ja teadmisi omandamas. Slovakkias Košices veetis 2013. aasta kevadsemestri 2. kursuse piloot Keir Lomp, kes jagab oma muljeid.
Loe lisaks ›
01.07.13

Esita taotlus ajateenistusse asumise aasta valimiseks üliõpilasena

Keskhariduse omandamise aastal Eesti kõrgkooli astudes on teil õigus valida kalendriaasta, millal ajateenistusse asuda. Taotluse leiate Kaitseressursside Ameti kodulehelt http://www.kra.ee/taotlused/, taotlusvorm nr 4. Taotlusi saab esitada 1. juulist 15. septembrini.  
Loe lisaks ›
01.07.13

Panaviatic AS-i stipendiumiga premeeritakse õhusõiduki ehituse ja hoolduse tudengeid

Panaviatic AS koostöös Eesti Lennuakadeemiaga annab alates 2013. aasta sügissemestrist esimest korda välja spetsiaalselt õhusõiduki ehituse ja hoolduse üliõpilastele mõeldud stipendiumit.
Loe lisaks ›
01.07.13

Üliõpilaste Suvemängud olid lennuakadeemiale edukad

28. juunist kuni 30. juunini võtsid lennuakadeemia rektor, tudengid ning õppejõud mõõtu teiste kõrgkoolidega Üliõpilaste XIV Suvemängudel Käärikul. Akadeemilise Spordiliidu korraldatud üritusel võisteldi  20 erineval spordialal, nii punkti- kui ka meelelahutuslikel aladel.
Loe lisaks ›
28.06.13

Piloodiks pürgijaid pole lennunduse rasked ajad heidutanud

Eesti Lennuakadeemia õppekohtadele on tänavu suurem konkurss kui eelmisel aastal sama perioodi jooksul. Populaarseim eriala on senini õhusõiduki juhtimine, kuhu on hetkeseisuga laekunud 9,2 avaldust kohale.

„Madalseisust toibuva lennunduse kiuste on piloodi elukutse endiselt paljude noorte jaoks ahvatlev amet, mida lennuakadeemiasse õppima tulla. Seda enam, et lennuakadeemiast saab ainsana sellealase rakenduskõrghariduse Baltikumis,“ tõi välja õhusõiduki juhtimise osakonna koolitusjuht Teo Krüüner.    

Loe lisaks ›
27.06.13

Sisseastujale: lähemalt FEAST testidest

Seoses sisseastumisperioodiga on mitmetel kandidaatidel tekkinud küsimusi FEAST testile registreerumise kohta.  

FEAST test on kaheosaline arvutipõhine kutsesobivustest, mis on kohustuslik ainult lennuliiklusteeninduse erialale kandideerijatele. FEAST testi sooritamise aeg edastatakse kandidaadile SAISi vahendusel. Kandidaat ei pea ise eraldi akadeemia kodulehel testile registreeruma ega registreerimislehte täitma. Sisseastujal piisab õigel ajal akadeemia Ülenurme õppehoonesse kohaletulekust (kaasa tuleb võtta isikut tõendav dokument). 
Loe lisaks ›
26.06.13

Lennuakadeemia rektor Kuku raadios

Jaanilaupäeval oli Kuku raadio eetris pikem intervjuu Eesti Lennuakadeemia rektor Jaan Tammega, kes rääkis Tartu Lennukolledži rajamisest, praegusest lennuakadeemiast ning siinsetest õppevõimalustest. Intervjuus kuuleb ka laiemalt Eesti lennunduse ülesehitamisest  ning selle algusaastatest taasiseseisvunud Eestis.
Loe lisaks ›
25.06.13

Eesti Lennuakadeemia ootab kandideerima lennunduse tulevikutegijaid

Tänasest, 25. juunist kuni 3. juulini kestab vastuvõtt Eesti Lennuakadeemia õppekohtadele. 

Vastuvõtt toimub viiel rakenduskõrghariduse erialal: lennuliiklusteenindus, lennunduse side- ja navigatsioonisüsteemide käitamine, õhusõiduki juhtimine, lennundusettevõtte käitamine, õhusõiduki ehitus ja hooldus.

Loe lisaks ›
18.06.13

Tartu Postimees: "Eesti pikim piloot naudib Eestit ülevalt"

Eesti Lennuakadeemia värske vilistlane, õhusõiduki juhtimise eriala lõpetanud Ain Siimsaare andis vahetult enne lõpetamist intervjuu Tartu Postimehele. Piloot meenutab oma päris esimest lendu Raadi kohal ning jagab ka muljeid hiljutisest eksamilennust. 
Loe lisaks ›
13.06.13

Selgunud on stipendiumikonkursside tulemused

Mai alguses kuulutas Tartu Kultuurkapital välja konkursid Eesti Lennuakadeemia fondi LLT AS-i ja Otto Tauri stipendiumide jagamiseks. Nüüdseks on tulemused on selgunud ja stipendiumide pidulik üleandmine toimub akadeemia lõpuaktusel, 14. juunil 2013. aastal.
Loe lisaks ›
12.06.13

Sügisest on võimalik asuda õppima lennuohutuse ergonoomika magistriõppesse Eesti Maaülikoolis

Eesti Maaülikoolis on võimalik alates 2013. aasta sügisest asuda magistriõppesse lennundusohutuse ergonoomika erialal.

Antava kraadi nimetus: Tehnikateaduse magister (lennundusohutuse ergonoomika).

Eesti Maaülikooli magistriõppekava jaguneb ühismooduliks ja kaheks valikmooduliks, milledes õpetatavaid teadmisi omandavad üliõpilased Eesti Maaülikooli Tehnikainstituudi, Tartu Ülikooli ja Eesti Lennuakadeemia laborites. Tulevased ergonoomika spetsialistid saavad ettevalmistuse töötamiseks ettevõtte konkurentsivõime arendusjuhina.

Loe lisaks ›
11.06.13

Kevadsemestril külastas akadeemiat 24 tudengivarju

Eesti Lennuakadeemias 2013. aasta kevadsemestril esimest korda korraldatud tudengivarju projekt on nüüdseks lõppenud. Nelja kuu vältel külastas akadeemiat 24 varju. Populaarseimaks erialaks oli õhusõiduki juhtimine, kus käis ühtekokku varjuks 13 huvilist.
Loe lisaks ›
06.06.13

Osale Eesti Lennupäevade korraldusmeeskonnas

3.-4. august 2013 toimuvad Eesti Lennundusmuuseumi territooriumil koostöös Eesti Lennuakadeemia ja MTÜ Eesti Lennundusseltsiga Eesti Lennupäevad 2013. 

Sellega seoses otsitakse vabatahtlikke lennundushuvilisi korraldusmeeskonda: atraktsioonide instruktoreid, lennukite stendiste ja territooriumi koordinaatoreid.

Loe lisaks ›
30.05.13

Tutvu rakenduskõrghariduse ja Eesti Lennuakadeemiaga koolilõpetaja erilehe kaudu!

Täna, 30. mail ilmus Postimehe vahel erileht, mis tutvustab rakenduskõrghariduse eeliseid ja tugevusi ning Eesti rakenduskõrgkoole just nende üliõpilaste ja vilistlaste silmade läbi. 

Rakenduskõrgkoolide erilehe online-versiooniga saab tutvuda siin.  
Loe lisaks ›
24.05.13

Otsime oma kollektiivi inglise keele lektorit. Kandideerimine kuni 13.06.2013.

Eesti Lennuakadeemia meeskonda otsitakse INGLISE KEELE LEKTORIT (0,5 töökoormusega) 

Põhilisteks tööülesanneteks on:

  • inglise keele õppe läbiviimine;
  • õppetööks vajalike materjalide koostamine.
Loe lisaks ›
22.05.13

ELA saavutas lennunduskoolide sõprusmängudel 2. koha

17.-19. mail 2013 toimusid Pärnumaal Jõulumäel Baltimaade lennunduskoolide sõprusmängud „Baltimatš 2013“. Osalejaid oli kokku üle 30, lisaks Eesti Lennuakadeemia tudengitele olid mõõtu tulnud võtma ka Läti ja Leedu tulevased lennundusspetsialistid.
Loe lisaks ›
21.05.13

ELA esindajad külastasid Poola partnerkõrgkooli

Eesti Lennuakadeemia partnerkõrgkool National Defence University korraldas sel kevadel juba neljandat korda teaduskonverentsi „Public Management“, mis keskendus see kord peamiselt avaliku sektori organisatsioonide juhtimise väljakutsetele ja dilemmadele. 
Loe lisaks ›
21.05.13

Tutvu lõputööde kaitsmise aegade ja komisjonide koosseisudega

Lõputööde kaitsmise ajad ja kaitsmiskomisjonide koosseisud on alljärgnevad:

  • 7. juuni 2013  – õhusõiduki hoolduse eriala, lennundusettevõtte juhtimise ja lennundustegevuse korralduse erialade lõpetajad 
  • 10. juuni 2013  – lennuliiklusteeninduse, lennunduse side- ja navigatsioonisüsteemide käitamise erialade lõpetajad 
  • 11. juuni 2013  – lennuki ja kopteri juhtimise erialade ning eksternõppe lõpetajad
Loe lisaks ›
14.05.13

ELA osales ESTCube-1 projekti vastuvõtul TÜ-s

Eile, 13. mail 2013 toimus Tartu Ülikooli peahoones TÜ rektori Volli Kalmu vastuvõtt Estcube-1 projektis osalejatele, Eesti Lennuakadeemiat esindasid professor Jaak Umborg ja vilistlane Kadi Kivistik.  
Loe lisaks ›
07.05.13

Täna startis orbiidile Eesti esimene satelliit ESTCube-1

Täna, 7. mail 2013 kell 07.06 startis kanderakett Vega pardalt orbiidile Eesti esimene satelliit ESTCube-1, mille valmimisse on panustanud ka Eesti Lennuakadeemia tudengid.
Loe lisaks ›
03.05.13

SA Tartu Kultuurkapital kuulutab välja stipendiumikonkursi Eesti Lennuakadeemia fondi Lennuliiklusteeninduse ASi stipendiumile

Lennuliiklusteeninduse ASi stipendiumile saavad kandideerida Eesti Lennuakadeemia lennuliiklusteeninduse eriala vähemalt teise õppeaasta üliõpilased, kel ei ole õppevõlgnevusi ja kes ei läbi üldõppemooduleid individuaalprogrammi alusel. 

Stipendiumile kandideerimiseks tuleb 1.juuniks 2013 (k.a.) esitada elektrooniline taotlus Tartu Kultuurkapitali kodulehekülje www.kultuurkapital.ee kaudu ankeedil koos järgnevate lisadega: 
Loe lisaks ›
03.05.13

Avatud on SA Tartu Kultuurkapitali Otto Tauri nimelisele stipendiumile kandideerimine

Otto Tauri nimeline stipendium antakse välja üks kord aastas ja sellele saavad kandideerida Eesti Lennuakadeemia õhusõiduki juhtimise eriala üliõpilased.

Stipendiumile kandideerimiseks tuleb 1. juuniks 2013 (k.a.) esitada elektrooniline taotlus Tartu Kultuurkapitali kodulehekülje www.kultuurkapital.ee kaudu nimelise stipendiumi ankeedil koos lisadega.

Loe lisaks ›
29.04.13

Osale intensiivprojektis LotSec 2013!

30. juuni-13. juuli toimub Varssavis meie partnerkõrgkooli National Defence University Warsaw korraldatud intensiivprojekt LotSec 2013, kuhu on oodatud osalema ka lennuakadeemia tudengid.
Loe lisaks ›
26.04.13

KVÜÕA kadetid on ELA-s praktilisel tasemekoolitusel

Sellel nädala, 22.-26. aprillil 2013 on Eesti Lennuakadeemias omandanud täiendavaid teadmisi KVÜÕA kadetid. 
Loe lisaks ›
23.04.13

ELA õppeprorektori kohal asus ametisse Anu Vare

Alates 22. aprillist 2013 töötab Eesti Lennuakadeemia õppeprorektorina Anu Vare. Ühtlasi jätkab Anu Vare sarnaselt varasemale oma tegevust lennuliiklusteeninduse koolitusosakonna koolitusjuhi ja lektorina.
Loe lisaks ›
22.04.13

ELA rektor kommenteeris "Terevisioonis" piloodiõppe perspektiive

Tänases ERR-i hommikuprogrammis "Terevisioon" kajastati pilootide ja pilooditudengite väljavaateid Eesti lennundusmaastikul. Omapoolseid kommentaare andsid Estonian Airi endine peapiloot Mart Lubi ja Eesti Lennuakadeemia rektor Jaan Tamm.
Loe lisaks ›
13.04.13

Juubilar Eesti Lennuakadeemia valis esmakordselt auliikmed

Täna täitub Eesti Lennuakadeemial 20 tegevusaastat, kõrgkooli sünnipäeva raames nimetati lennuakadeemia auliikmeteks erukindralmajor Teo Krüüner ja Rein Porro.
Loe lisaks ›
12.04.13
12.04.13

Eesti Lennuakadeemia juubelikonverentsil on luubi all lennunduse väljakutsed

Täna, 12. aprillil tähistab Eesti Lennuakadeemia  oma 20. aastapäeva juubelikonverentsiga  „Ühtne taevas – väljakutsed tuleviku lennundusharidusele“. Konverentsile on oodata üle 160 külalise, teiste seas Tartu maavanem Reno Laidre, Tartu linnapea Urmas Kruuse ning rakenduskõrgkoolide rektorid.  Konverentsil arutlevad arvamusliidrid lennunduse kui väga päevakajalise teema väljakutsete üle Eestis aga ka globaalsel tasandil. Samuti on luubi alla kõrghariduspoliitika hetkeseis ning tulevik. 
Loe lisaks ›
10.04.13

Eesti Lennuakadeemia 20. aastapäev koondab arvamusliidrid Ülenurmele

Eesti Lennuakadeemia tähistab reedel, 12. aprillil oma 20. aastapäeva, mille raames toimub juubelikonverents „Ühtne taevas – väljakutsed tuleviku lennundusharidusele“. Konverentsil arutlevad arvamusliidrid lennunduse kui väga päevakajalise teema väljakutsete üle Eestis aga ka globaalsel tasandil. Samuti võetakse luubi alla kõrghariduspoliitika hetkeseis ning tulevik. 
Loe lisaks ›
02.04.13

ELA ootab tudengeid tuutorite koolitusele

Juba homme, 3. aprillil toimub Eesti Lennuakadeemia aulas tuutorite koolitus. Koolitusel antakse ülevaade, mida tähendab tuutoriks olemine, milliseid on väliskülalisüliõpilaste poolt enam esitatud küsimused ja kogetud probleemid, kuidas ja millistes piirides peaks tuutor oma tuge pakkuma ning millised on tuutorlusega kaasnevad boonused.
Loe lisaks ›
15.03.13

Eesti Lennuakadeemia tutvustab näituse kaudu lennundushariduse arenguid Eestis

13. aprillil 2013 täitub Eesti Lennuakadeemial 20 tegutsemisaastat. 1993. aastal Tartu Lennukolledži nime all asutatud ning 2008. aastal Eesti Lennuakadeemiaks ümber nimetatud kõrgkool korraldab juubeli raames näituse, mille eesmärk on anda Tartu linnakodanikele põgus ülevaade Eesti lennundushariduses aastatel 1919–2013 toimunud arengutest.
Loe lisaks ›
08.03.13

Tänasest Tartu Postimehest on võimalik lugeda naistest lennunduses

Tänasest, 8. märtsi 2013 Tartu Postimehest on võimalik lugeda kolme päevakohast artiklit naistest lennunduses ning sellest, kas ja kuidas nad ennast tõestama peavad ning kuidas naised antud valdkonnani jõuavad.
Loe lisaks ›
04.03.13

ELA õppetöös hakatakse kasutama õhusõidukit Learjet

1. märtsil 2013 saabus Eesti Lennuakadeemiasse õhusõiduk Learjet, mida hakatakse kasutama avioonika, automaatika ja mehhatroonikasüsteemide õppes.    
Loe lisaks ›
22.02.13

Ootame Eesti Lennuakadeemiaga tutvuma Pärnus, Valgas ja Haapsalus

Lähiajal on Eesti Lennuakadeemia oma esindusega väljas mitmel pool Eestis. Erinevatel haridus- ja infomessidel saab ülevaate lennuakadeemia erialadest, õppekorraldusest, sisseastumistingimustest ja õppekeskkonnast (sealhulgas ka simulaatoritest) jm. 
Loe lisaks ›
20.02.13

Õhuväe ülem ja ELA nõunike kogu liige Jaak Tarien sai koloneli auastme

Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves andis üleeile, 18. veebruaril kaitseministri ja kaitseväe juhataja ettepanekul Jaak Tarienile koloneli auastme.          
Loe lisaks ›
20.02.13

ELAs piloodi ameti omandanud Mari-Liis Saar tutvustas "Terevisioonis" oma elukutset

Paljusid noori lennundushuvilisi paeluvad küsimused sellest, kas naistel on võimalik lennunduses karjääri teha või milline näeb välja piloodi tööpäev.

Vastuseid võib pakkuda videolõik 19. veebruari ETV saatest "Terevisioon", kus piloodi elukutsest räägib 23-aastane Estonian Airi esimene ohvitser Mari-Liis Saar. 

Loe lisaks ›
05.02.13

Partnerkõrgkoolide ring laienes 2012. aastal jõudsalt

2012. aastal alustas Eesti Lennuakadeemia koostööd 6 uue Euroopa kõrgkooliga. Eesmärgiks ikka üliõpilaste ja kõrgkooli töötajate mobiilsuse edendamine. Järgnevalt lühike ülevaade uutest partneritest.   
Loe lisaks ›
01.02.13

IV lennundus- ja kosmosetööstuse seminar

21. veebruaril  toimub Tallinna Tehnikaülikoolis IV lennundus- ja kosmosetööstuse seminar teemal „Koostöövõimalused lennundus- ja kosmosesektoris“ seminaride sarjast „Eesti ettevõtete võimalused lennundus- ja kosmosesektori rahvusvahelistel hangetel osalemisel“.   
Loe lisaks ›
21.01.13

ELA osales tudengisatelliidi ESTCUBE esitlusel

Täna, 21. jaanuaril 2013 toimus Tallinna Teletornis tudengisatelliidi ESTCUBE esimene ja viimane esitlus enne selle orbiidile saatmist aprillis.
Loe lisaks ›
17.01.13

Erasmusega Euroopasse. Kandideeri!

Akadeemia saadab igal aastal mobiilsusprogrammi Erasmus raames välja kindla arvu üliõpilasi, kes soovivad 3-12 kuud õppida mõnes meie partnerkõrgkoolis või sooritata praktika valitud Euroopa riigis/partnerkõrgkoolis. 2013/2014. õppeaastaks esitame taotluse 13 stipendiumi saamiseks (11 õppestipendiumit ja 2 praktikastipendiumit). Üliõpilasel on õigus käia 1 korra õppimas ja 1 korra praktikal. Loe täpsemalt Erasmuse kohta.
Loe lisaks ›
27.12.12

Eesti Lennuakadeemia mälestab Uno Essensoni

20. detsembril lahkus meie hulgast kauaaegne hea kolleeg Uno Essenson (1929-2012).  Loe lisaks ›
20.12.12

Eesti Lennuakadeemia mälestab kauaaegset kolleegi Gordon Allan Lemanit

Eesti Lennuakadeemia mälestab kauaaegset kolleegi Gordon Allan Lemanit (18.02.1945–19.12.2012). Loe lisaks ›
19.12.12

Eesti Lennuakadeemia aasta õppejõud 2012 on Heikki Tapani Keskikuru

Eesti Lennuakadeemia tunnustab igal aastal üht silmapaistvamat õppejõudu. Eile pälvis aasta õppejõud 2012 tiitli Heikki Tapani Keskikuru.
Loe lisaks ›
14.12.12

Eesti Lennuakadeemia pälvis SA Archimedese tunnustuse Koostöö kuldõun 2012

Eile, 13. detsembril 2012 toimunud sihtasutuse Archimedes aastalõpuseminaril „Archimedes kiidab tegijat“ anti muuhulgas üle ka Koostöö kuldõuna auhinnad, mille vääriliseks tunnistati seekord ka Eesti Lennuakadeemia.
Loe lisaks ›
13.12.12

Novembris toimunud SMS koolitusest

26.-30. novembril 2012 toimus Tallinnas Rahvusvahelise Tsiviillennunduse Organisatsiooni (ICAO), Lennuakadeemia ja Lennuameti koostöös ohutusjuhtimise süsteemi (Safety Management System –SMS) koolitus, mille eesmärgiks oli anda baasteadmised lennundusohutusega seotud tööülesannete täitmiseks.
Loe lisaks ›
19.11.12

Stipendiumikonkursside tulemused


Oktoobri alguses kuulutas Tartu Kultuurkapital välja konkursid Eesti Lennuakadeemia fondi LLT AS-iAS-i Tallinna Lennujaam ja AS-i Estonian Air stipendiumide jagamiseks. Tulemused on selgunud ja stipendiumide pidulik üleandmistseremoonia toimus 15. novembril 2012 Lennunudusseminaril.
Loe lisaks ›
15.11.12

Eesti lennunduse aasta teo konkursi võitis Õhuvägi

Täna, 15. novembril anti Eesti XVII lennundusseminaril üle konkursi „Aasta tegu Eesti lennunduses“ rändauhind „Kotkas“, mille võitis Eesti Õhuvägi. Auhinna vääriliseks peeti sellel aastal eesti rahvusest lahingupilootide jõudmist lahingupiirkonda ja nende esimesi  lahinglende.
Loe lisaks ›
14.11.12
13.11.12

XVII lennundusseminar

15.–16. novembril toimub järjekorras XVII üle-eestiline lennundusseminar, kus sel korral keskendutakse teemale “Eesti lennunduse lähituleviku väljakutseid toetava haridus- ja personalipoliitika kujundamisest“. Samuti valitakse juba kaheksandat korda aasta tegu Eesti lennunduses.
Loe lisaks ›
08.11.12

ELA külastab sel nädalal koole

Eesti Lennuakadeemia on sellel nädalal aktiivselt end väljaspool Tartut tutvustamas.
Loe lisaks ›
25.10.12

Käopesa asenduskodu tegi tutvust lennundusega

Sellel nädalal, täpsemalt 24. oktoobril külastas Eesti Lennuakadeemiat Tartu Käopesa asenduskodu grupp: lapsed ja noored vanuses 7-20 elusaastat ning kaks kasvatajat.
Loe lisaks ›
08.10.12

ELAs toimub EASA regulatsioonide koolitus

8.-10. oktoobril toimub Eesti Lennuakadeemias EASA regulatsioonide muudatusi puudutav koolitus Eesti lennundusettevõtetele. Koolituse eesmärgiks on selgitada lahti tehtud muudatused ning tagada nende ühetimõistetavus.
Loe lisaks ›
03.10.12

Stipendiumid ELA üliõpilastele

Tartu Kultuurkapital võtab 1. novembrini 2012 vastu taotlusi Eesti Lennuakadeemia fondi stipendiumidele.
Loe lisaks ›
02.10.12

Otsime lennutehnilise koolitusosakonna koordinaatorit

Eesti Lennuakadeemia meeskonda otsitakse lennutehnilise koolitusosakonna koordinaatorit.
Loe lisaks ›
07.09.12

Üleskutse: vilistlaslugude kogumine

Austatud vilistlased!

Pöördume Teie poole palvega, et annaksite teada, kuidas Teil pärast Eesti Lennuakadeemia lõpetamist läinud on ning meenutaksite ka oma õppimise aega. Eesmärgiks on jätkata vilistlaslugude kogumist, millele pani aluse raamatukoguhoidja Lilia Ingel.
Loe lisaks ›
29.08.12

Tähelepanu, värske tudeng!

3. septembril aktusega algav koolinädal on mõeldud kohanemisperioodina, mille jooksul tutvustatakse teile akadeemiat ja muid olulisi objekte Tartus.
Loe lisaks ›
29.08.12

Soome lennundusveteranid külastavad akadeemiat

Järgmisel reedel, 7. septembril on  Eesti Lennuakadeemiasse oodata Soome Satakunnan Lennosto gildi (Soome Õhuväe struktuuriüksuse) liikmeid.
Loe lisaks ›
21.08.12

Intensiivprojekt LotSec 2012

1.-14. juulil leidis Poolas Varssavis aset Eesti Lennuakadeemia partnerkõrgkooli National Defence University (NDU) poolt korraldatav intensiivprojekt LotSec 2012. Intensiivprojekti finantseeriti Euroopa Komisjoni abiga ning osalejaid oli ühtekokku 5 riigist – Eestist, Leedust, Slovakkiast, Tšehhist ja muidugi Poolast. Akadeemiat esindasid Tiina Ester (eriala A1), Jüri Luist (C7), Dain M. Muru (C6), Mattias Kosemets (C7).
Loe lisaks ›
16.08.12

Testlennud purilennukiga Jantar Standard 3

Eesti Lennuakadeemia uurimisprojekti raames on juba toimunud ning sobiva ilmastiku korral toimuvad ka lähitulevikus testlennud purilennukiga Jantar Standard 3.
Loe lisaks ›
26.07.12

ELA tudengid abistavad Eesti lennupäevade korraldamisel

Traditsioonilised Eesti lennupäevad toimuvad sel aastal 4.–5. augustil Eesti Lennundusmuuseumi territooriumil ja selle kohal olevas õhuruumis. Lennupäevadel annavad oma panuse ka ligikaudu 55 lennuakadeemia üliõpilast.
Loe lisaks ›
25.07.12

ELA osales Erasmuse intensiivprojektis LotSec 2012

Lennuakadeemia osales meie partnerkõrgooli National Defence University organiseeritud suveülikoolis “Aviation for citizen security and safety”, mis korraldati Erasmus Intensive Project raames.

Loe lisaks ›
04.07.12

Lennundus on noorte seas jätkuvalt populaarne

Eile, 3.juuli õhtul kell 23.59 lõppes avalduste vastuvõtt Eesti Lennuakadeemia päevasesse õppesse. Nädala jooksul laekus viiele erialale kokku üle 500 avalduse, mis teeb 7,7 avaldust ühele lennuakadeemia õppekohale.
Loe lisaks ›
29.06.12

ELA aitab Johannes Tilga raamatutel uue kodu leida

Eesti Lennuakadeemia annab täna Trükimuuseumile üle ligikaudu 250 vana raamatut, mis on ELA raamatukogus otsinud endale uusi omanikke umbes kuu aega. Teosed kuulusid varasemalt Johannes Tilgale.

Loe lisaks ›
29.06.12

Lennuakadeemiasse kandideerivad noored pürgivad kõrgustesse

Eesti Lennuakadeemia populaarseimaks erialaks on taaskord õhusõiduki juhtimine, millele on vastuvõtuperioodi esimese viie päeva jooksul laekunud 8,2 avaldust kohale. Suurt huvi on üles näidatud ka lennuliiklusteeninduse eriala vastu, kus hetkekonkurss on 7,1.

Loe lisaks ›
27.06.12

ELA kutsesobivustestideks eelnevalt fakte õppida ei saa

Õhusõiduki juhtimise ja lennuliiklusteeninduse erialadele sisseastujad peavad arvestama kutsesobivustestidega, kuid kuna nendeks varem tuupida ei saa, tasub kartmise asemel kindlasti proovida. 
Loe lisaks ›
25.06.12

Avalduste esitamine on alanud

Täna, 25. juunil algas vastuvõtt Eesti Lennuakadeemia rakenduskõrgharidusõppesse. Alates kella südaööst lõunani ehk kolmeteist tunni jooksul on esitatud kokku 37 avaldust. Populaarsemateks erialadeks on 14 avaldusega õhusõiduki juhtimine ning 9 avaldusega lennuliiklusteenindus. Lennunduse side- ja navigatsioonisüsteemide käitamise, lennundusettevõtte juhtimise ja õhusõiduki hoolduse erialadele on esitatud hetkel vastavalt 5, 4 ja 5 avaldust.

Loe lisaks ›
21.06.12

Esmaspäeval algab vastuvõtt ELA rakenduskõrgharidusõppesse

Esmaspäevast, 25. juunist kuni 3. juulini toimub Eesti Lennuakadeemias sisseastumisavalduste vastuvõtt.
Loe lisaks ›
11.06.12

Lõppes esimene mehitamata õhusõidukite konstrueerimise kursus

6. juunil lõppes Eesti Lennuakadeemias esimene mehitamata õhusõidukite (unmanned aerial vehicle - UAV) konstrueerimise kursus, mis viidi läbi koostöös ELI OÜ-ga. Loe lisaks ›
07.06.12

USA lennukitootja Piper Aicrafti endine asepresident külastas Eesti Lennuakadeemiat

EASi ja Eesti Lennuakadeemia korraldatud kosmose- ja lennundusseminari raames külastasid täna Eesti Lennuakadeemiat mitmed lennundusega seotud asjatundjad. Oma teadmisi ja kogemusi lennundusest jagas ka lennukitootja Piper Aircraft asutaja William T. Piperi lapselaps. Loe lisaks ›
07.05.12

Üliõpilaste uurimistööde konkursi tulemused

Ka sel aastal võimaldas Eesti Lennuakadeemia oma tudengitel ennast ja oma erialaseid teadmisi proovile panna ning osaleda uurimistööde konkursil. Osalemiseks tuli esitada vähemalt 20-leheküljeline iseseisev uurimus lennundusvaldkonnas.

Loe lisaks ›
03.05.12

SA Tartu Kultuurkapital kuulutab välja stipendiumikonkursi Eesti Lennuakadeemia fondi Lennuliiklusteeninduse ASi stipendiumile

SA Tartu Kultuurkapital kuulutab välja stipendiumikonkursi  Eesti Lennuakadeemia fondi Lennuliiklusteeninduse ASi stipendiumile.
Loe lisaks ›
26.04.12

Täiendusõppe koolitus raadioside- ning navigatsioonisüsteemide käitajatele

Koolitusest osalema oodatakse neid, kelle töö on seotud traadita side seadmete paigaldamise, kasutamise ja hooldusega. Koolitusprogramm kohendatakse lähtuvalt osalejate ettevalmistuse tasemest.
Loe lisaks ›
25.04.12

Üliõpilaste uurimistööde konkurss

Sel aastal jätkab Eesti Lennuakadeemia head traditsiooni, mille raames võimaldatakse üliõpilastel ennast proovile panna - osaleda ELA üliõpilaste uurimistööde konkursil.
Loe lisaks ›
24.04.12

Otsime oma meeskonda teabeosakonna spetsialisti

Eesti Lennuakadeemia arenevasse meeskonda otsitakse teabeosakonna spetsialisti. Loe lisaks ›
24.04.12

Pakker Avio kevadseminar

Pakker Avio lennukooli kevadseminar toimub 28.aprill 2012 Tartus Eesti Lennuakadeemia auditooriumis B203 (teine korrus).
Loe lisaks ›
19.04.12

Avatud loeng "Safety and Quality management in Finavia"

Lennuakadeemias leiab aset järjekordne avatud loeng  "Safety and Quality management in Finavia"
Loe lisaks ›
12.04.12

Estonian Airi uus strateegia

Esmaspäeval, 16. aprillil kell 13.15 - 14.00 peab Estonian Airi kommertsjuht Rauno Parras loengu teemal „Estonian Airi uus strateegia“.
Loe lisaks ›
11.04.12

Otsime lennukoolitusosakonna teooriakoolituse juhti

Eesti Lennuakadeemia meeskonda otsitakse lennukoolitusosakonna (Flying Training Organisation) teooriakoolituse juhti.
Loe lisaks ›
11.04.12

Videokonkurss "Lennukate mõtete akadeemia"

Lennuakadeemial on hea meel välja kuulutada videokonkurss ja kutsuda kõiki üles tegema lühikest ja põnevat videoklippi teemal „Lennukate mõtete akadeemia“.
Loe lisaks ›
09.04.12

Lennuohutuse juhtimise jätkukoolitus

Lennuamet koostöös Eesti Lennuakadeemiaga pakub võimalust osaleda Lennuohutuse juhtimise jätkukoolitusel (Advanced safety training).
Loe lisaks ›
09.04.12

4. koht võrkpallis

Eesti Lennuakadeemia meeskond saavutas üliõpilaste harrastajate võrkpalliturniiril 11 võistkonna seas 4. koha ja kvalifitseerus sügisesele üliõpilasmeistrivõistlustele. 
Loe lisaks ›
04.04.12

Eesti Lennuakadeemia tähistab 19. aastapäeva

Tuleva nädala reedel, 13. aprillil, täitub 19. aastat lennundusalasele rakenduskõrgharidusele aluse panekust. Seoses sellega toimub  20. aprillil kell 13.00 sünnipäevale pühendatud aktus.
Loe lisaks ›
03.04.12

ELA tudengid sõidavad Austriasse paberlennukeid lennutama

20. märtsil võitsid kaks Eesti Lennuakadeemia esindajat võitluse Red Bull Paper Wings Tartu kvalifikatsioonil finaalikoha, mille auhinnaks on koht ülemaailmsel finaalvõistlusel Austrias.
Loe lisaks ›
26.03.12

Täiendusõppe koolitus raadioside- ning navigatsioonisüsteemide käitajatele

Koolitusest osalema oodatakse neid, kelle töö on seotud traadita side seadmete paigaldamise, kasutamise ja hooldusega. Koolitusprogramm kohendatakse lähtuvalt osalejate ettevalmistuse tasemest.
Loe lisaks ›
23.03.12

Üliõpilaste uurimistööde konkurss

Sel aastal jätkab Eesti Lennuakadeemia head traditsiooni, mille raames võimaldatakse üliõpilastel ennast proovile panna - osaleda ELA üliõpilaste uurimistööde konkursil.
Loe lisaks ›
19.03.12

Lennundus- ja kosmosetööstuse seminar ELAs

29. märtsil toimub Eesti Lennuakadeemias ning videosilla vahendusel Tallinnas, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuses, kosmose valdkonnas tegutsemise praktilisi nüansse tutvustav seminar äritegemise võimalustest lennundus- ja kosmosetööstuse valdkonnas.
Loe lisaks ›
13.03.12

Avatud uste päev 21. märts

21. märtsil 2012 toimub Eesti Lennuakadeemia uues õppehoones avatud uste päev. Sel päeval on võimalik tutvuda akadeemias õpetatavate erialadega ning saada lisainformatsiooni sisseastumistingimuste kohta.
Loe lisaks ›
07.03.12

Külalislektor Daniel Schaadi loengud

16.märtsil külastab lennuakadeemiat lektor Austriast - Daniel Schaad. Loe lisaks ›
07.03.12
07.03.12

Ilme Tampel 2.12.1947 - 4.03.2012

Eesti Lennuakadeemia mälestab 4. märtsil meie seast lahkunud kauaaegset kolleegi meteoroloog Ilme Tampelit. Ilme sündis 2. detsembril  1947. aastal.
Loe lisaks ›
15.02.12

Kandideeri Varssavi suveülikooli

1.-14. juulil 2012 toimub Varssavis suveülikool “Aviation for citizen security and safety”.  

Loe lisaks ›
15.02.12

Videokonkurss "Lennukate mõtete akadeemia"

Lennuakadeemial on hea meel välja kuulutada videokonkurss ja kutsuda kõiki üles tegema lühikest ja põnevat videoklippi teemal „Lennukate mõtete akadeemia“.
Konkursile esitatavad videoklipid peaksid tutvustama: akadeemiat tervikuna või konkreetset eriala.
Loe lisaks ›
27.01.12

Otsime oma meeskonda sisekommunikatsiooni spetsialisti

Sisekommunikatsiooni spetsialist (lapsehoolduspuhkusel oleva töötaja asendamiseks), kelle ülesanne on akadeemia sisekommunikatsiooni arendamine ning kommunikatsiooniprojektides osalemise kaudu akadeemia üldeesmärkidesse panustamine.
Loe lisaks ›
17.01.12
21.12.11

Eesti Lennuakadeemia Fond tähistab V sünnipäeva

Eesti Lennuakadeemia toetusfond on asutatud 2006. aastal ja kandis loomise algul õppeasutuse toonast nime - Tartu Lennukolledži fond. Aasta pärast fondi loomist hakati välja andma nelja erinevat stipendiumi.
Loe lisaks ›
14.12.11
13.12.11

Osale videoloengute koostamisel

Eesti Lennundusselts annab sulle võimaluse rakendada oma lennundusalaseid teadmisi videoloengute koostamisel, aidates seeläbi populariseerida lennundust.
Loe lisaks ›
30.11.11

Eesti Lennuakadeemia võitis TÜ võrkpalli meistrivõistlusel esikoha

Eesti Lennuakadeemia tegi omamoodi ajalugu, kui wild-card´iga (ehk otsepääsuga)  Tartu Ülikooli võrkpalli meistrivõistlustele pääsenuna esikoha koju tõi.
Loe lisaks ›
23.11.11

Infotunnid üliõpilastele

28. novembril ja 2. detsembril toimuvad infotunnid üliõpilastele.  Tutvustame ERASMUS programmi võimalusi ja õppetööd reguleerivaid dokumente.
Loe lisaks ›
18.11.11

ELA fondi stipendiaadid on selgunud

17. novembri õhtul anti viiele Eesti Lennuakadeemia tudengile üle ELA fondi stipendiumid.
Loe lisaks ›
17.11.11

Eesti Lennuakadeemia pälvis lennunduse aasta teo auhinna

Täna, 17. novembri õhtul anti Eesti lennunduse juhtivtöötajate seminaril üle konkursi „Aasta tegu Eesti lennunduses“ rändauhind „Kotkas“.
Loe lisaks ›
08.11.11

Lennundusseminar 2011 + päevakava

Lennuakadeemia uues õppehoones toimub 17.-18. novembril järjekorras kuueteistkümnes lennundusseminar.
Loe lisaks ›
07.11.11

Propelleri ajaveeb

Eesti Lennuakadeemia tudengite häälekandja ehk Propelleri ajaveeb asub aadressil: propeller.eava.ee

Loe lisaks ›
21.10.11
10.10.11

Välislektorite loengud 10.-12.10

Akadeemiat külastavate välislektorite loengud toimuvad alljärgnevalt:
Loe lisaks ›
07.10.11

Stipendiumid ELA üliõpilastele

SA Tartu Kultuurkapital kuulutab välja järgmised konkursid:
Loe lisaks ›
29.09.11
26.09.11

Tudengi kogemus J.B.Burrows-McElwaini loenguseeriast

Eelmisel nädalal külastas Eesti Lennuakadeemiat Maryland Eastern Shore’i ülikooli noorprofessor J. Bryan Burrows-McElwain. Tema siinviibitud päevade vältel avanes kõigil akadeemia üliõpilastel võimalus professori lennundusalastest loengutest osa saada.
Loe lisaks ›
16.09.11
16.09.11

Professor J. Bryan Burrows-McElwaini loengud

Järgmisel nädalal (19.09-23.09.2011) saabub Eesti Lennuakadeemiasse loenguid andma mainekas Maryland Eastern Shore’i ülikooli noorprofessor J. Bryan Burrows-McElwain.
Loe lisaks ›
15.09.11
05.09.11
17.08.11
09.08.11
09.08.11
01.08.11
01.08.11
13.07.11

Eesti Lennundusselts ootab huvilisi

Kõigil lennundushuvilistel on võimalik sel ja järgmisel nädalal liituda Eesti Lennundusseltsi tegevustega Lennundusmuuseumis.
Loe lisaks ›
08.07.11

8. juulil lõppes avalduste vastuvõtt

Täna, 8. juulil on viimane võimalus esitada avaldusi Eesti Lennuakadeemia viiele erialale: lennuliiklusteenindus, lennunduse side- ja navigatsioonisüsteemide käitamine, õhusõiduki juhtimine, lennundusettevõtte juhtimine ning õhusõiduki hooldus.
Loe lisaks ›
04.07.11
01.07.11

ELA võidutseb suvemängudel

Täna alanud Üliõpilaste XII suvemängudel tuli Eesti Lennuakadeemiale kaks esikohta.
Loe lisaks ›
01.07.11

Enim sisseastumisavaldusi on esitatud õhusõiduki juhtimise erialale

1. juuli seisuga on Eesti Lennuakadeemias enim sisseastumisavaldusi esitatud õhusõiduki juhtimise erialale, täpsemalt 9,4 avaldust kohale. Suurt huvi on üles näidatud ka õhusõiduki hoolduse eriala vastu, kus tänaseks on 61 vastuvõtukomisjoni töötaja poolt kinnitatud avaldust.
Loe lisaks ›
30.06.11
30.06.11
27.06.11

Algas vastuvõtt päevasesse õppesse

Täna, 27. juunil algas vastuvõtt Eesti Lennuakadeemia rakenduskõrgharidusõppe päevasesse õppesse.
Loe lisaks ›
15.06.11
09.06.11

ELA töötajad kaitsesid magistritöid

Sel aastal sai ELA kollektiiv juurde kaks magistrit - haridustehnoloog Lii Nuuti ja teabeosakonna juhataja Liis Linna. Mõlemad töötajad sidusid oma magistritöö teema Eesti Lennuakadeemiaga.
Loe lisaks ›
03.06.11
02.06.11

Lennuässad pälvisid kõige targemate tiitli

1. juunil toimunud traditsioonilisel kontorirottide jooksul Rat Race osalenud Eesti Lennuakadeemia töötajate meeskond "Lennuässad" pärjati kõige targemate tiitliga.
Loe lisaks ›
01.06.11
27.05.11
19.05.11
16.05.11

Tartu Lennujaam 65

Eile, 15. mail täitus 65 aastat Tartu Lennujaama loomisest. Sel puhul on lennujaama II korruse reisijate terminalis üleval fotogalerii.
Loe lisaks ›
06.05.11

MTÜ Eesti Lennundusselts taastab pommitajat

Eesti Lennuakadeemia tudengite algatusel loodud MTÜ Eesti Lennundusselts alustab teisipäeval, 10. mail kell 10.15, Eesti Lennundusmuuseumis keeruka projektiga.
Loe lisaks ›
04.05.11

SA Tartu Kultuurkapital Otto Tauri nimelise stipendiumi konkursi väljakuulutamine

SA Tartu Kultuurkapital Otto Tauri nimelise stipendiumi konkursi väljakuulutamine
Loe lisaks ›
04.05.11
02.05.11

Uue maja infotund üliõpilastele

Seoses sügisese kolimisega uude õppehoonesse Ülenurmel toimub üliõpilastele mõeldud infotund esmaspäeval, 16. mail kell 14-16 Kreutzwaldi õppehoone auditooriumis 231. Infotunnile on oodatud kõik tudengid.
Loe lisaks ›
02.05.11

ELA nõukogusse valiti õppejõudude esindajad

28. aprillil valiti Eesti Lennuakadeemia nõukogusse õppejõudude esindajaid.
Loe lisaks ›
13.04.11

Lennuakadeemia sai täisealiseks

13. aprillil tähistab Eesti Lennuakadeemia oma 18. sünnipäeva. Tartu Lennukolledžina alustanud kool planeerib täiskasvanuks saamise puhul sügisel kolida seni majanaabriks olnud maaülikoolist lahku, oma valmivasse majja Ülenurmel.
Loe lisaks ›
05.04.11

Lennuakadeemia üliõpilaste uurimistööde konkurssi toetab Estonian Air

Eesti Lennuakadeemia tudengitel on võimalus osa võtta üliõpilaste uurimistööde konkursist mida korraldab Eesti Lennuakadeemia. Uurimistööd peavad olema esitatud hiljemalt 29. aprilliks.
Loe lisaks ›
05.04.11

6. aprillil rektor Jaan Tamme loeng kohtumisest Šveitsi rakenduskõrgkoolidega

6. aprillil kell 15.00 annab rektor Jaan Tamm ülevaate Eesti rakenduskõrgkoolide rektorite nõukogu (RKRN) tutvumisest Šveitsi rakenduskõrgkoolidega.
Loe lisaks ›
05.04.11

5. aprillil kell 12 loeng "Trends, Perspectives and Visions in Air Traffic Management"

Täna, 5. aprillil kell 12.00 on võimalik kuulata Anadolu Ülikooli tsiviillennunduskooli lennuliikluse valdkonna dotsendi Cem Cetek’i loengut "Trends, Perspectives and Visions in Air Traffic Management". Loeng toimub Tähtvere õppekeskuse ruumis 231.
Loe lisaks ›
04.04.11

Konkurss SA Tartu Kultuurkapital ELA fondi stipendiumile lennuohutusalase uurimistöö koostamiseks

SA Tartu Kultuurkapital kuulutab välja konkursi Eesti Lennuakadeemia (ELA) fondi stipendiumile lennuohutusalase uurimistöö koostamiseks.
Loe lisaks ›
30.03.11

Töövari lennuakadeemias

Täna, 30. märtsil viibis Eesti Lennuakadeemias lisaks töötajatele ka üks terane silmapaar - teabeosakonna spetsialist Martin Tärn juhendas 9. klassis õppivat töövarju.
Loe lisaks ›
25.03.11

Eesti Lennuakadeemia uue õppekeskuse projektijuht

Järgmise nädala jooksul pannakse paika uue õppekeskuse mööbli riigihange, mis tähendab seda, et ehitustegevus Ülenurmes on hoogsalt arenenud ja tööde lõpp läheneb ähvardava kiirusega. Põhiline mees kogu selle koordineeritud tegevuse taga on projektijuht Marek Lillemets.
Loe lisaks ›
24.03.11

Laurits Leedjärv lennutas kuulajaid läbi keerulise universumi

Täna, 24. märtsil pidas Laurits Leedjärv, Tõravere observatooriumi vanemteadur Eesti Lennuakadeemias loengut „Tume Universum ja säravad tähed“.
Loe lisaks ›
23.03.11
18.03.11

Tudengid võitsid harrastajate rannavolle võistluse

11. märtsil toimus harrastajate rannavolle võistluse Challenger II etapp, kus lennuakadeemia tudengid saavutasid esikoha.
Loe lisaks ›
18.03.11

Siseloeng müstilisest universumist ja tähtedest 24. märtsil

24. märtsil külastab Lennuakadeemiat Tartu Observatooriumi vanemteadur Laurits Leedjärv, kes esineb kell 14.15 loenguga “Tume Universum ja Säravad Tähed“. Loeng toimub Tähtvere õppekeskuse ruumis 231.
Loe lisaks ›
17.03.11

Lennuakadeemias toimub side- ja navigatsioonisüsteemide käitajatele täiendkoolitus

14. - 18. märtsini korraldavad Eesti Lennuakadeemias õppejõud Kalev Märtens ja Jaak Umborg side- ja navigatsioonisüsteemide käitajatele täiendusõpet.
Loe lisaks ›
17.03.11

Uus Propeller on ilmunud

Täna, 17. märtsil nägi ilmavalgust selle semestri esimene üliõpilasesinduse häälekandja Propeller.
Loe lisaks ›
10.03.11

Avatud uste päev Eesti Lennuakadeemias

23. märtsil toimub Eesti Lennuakadeemia Ülenurme õppehoones avatud uste päev. Sellel päeval on võimalik tutvuda Eesti Lennuakadeemias pakutavate erialadega ning saada lisainfot sisseastumistingimuste kohta.
Loe lisaks ›
10.03.11

Lendu tõusid selle kevade esimesed pääsukesed

Sel nädalal alustasid oma esimeste lendudega 3. kursuse neli pilooditudengit: Eiko Kivisik, Margus Koger, Rasmus Mändmets ja Laur Aliste.
Loe lisaks ›
09.03.11

Uuendus lennuliiklusteeninduse eriala vastuvõtus

Alates käesolevast aastat kasutame lennuliiklusteeninduse erialale kandideerijate kutsesobivuse hindamisel arvutipõhiseid kutsesobivusteste (FEAST i.k. First European Air Traffic Controller Selection Test Package, e.k. esimene Euroopa lennujuhtide valiku testi pakett).
Loe lisaks ›
03.03.11

ERRi võttepäev ELAs

Täna, 3.märtsil toimus ERRi rakenduskõrgkoole tutvustava sarja filmimise võttepäev Eesti Lennuakadeemias. Lisaks kaamerameestele tuli külla Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õenduse eriala tudeng Kristjan Erusk.
Loe lisaks ›
02.03.11

Meie tudeng veetis päeva Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis

Täna, 2.märtsil sai side- ja navigatsioonisüsteemide käitamise eriala II kursuse tudeng Mari Allik võimaluse veeta päev Tartu Tervishoiu Kõrgkooli vahetusüliõpilasena.
Loe lisaks ›
01.03.11

ELA tudeng saavutas Mulgi suusamaratonil 4. koha

Eesti Lennuakadeemiat esindanud 4. kursuse tudeng Lauri Nassar saavutas II Mulgi suusamaratonil auväärse 4. koha.
Loe lisaks ›
28.02.11

ELA näitetruppi autasustati Tudengite Teatri Päevadel eripreemiaga

Viljandis toimusid 18.- 20. veebruaril Tudengite Teatri Päevad, millest osa võtnud Eesti Lennuakadeemia truppi autasustati kolme targa eripreemiaga.
Loe lisaks ›
23.02.11

Rektor Jaan Tamm pälvis Kaitseväe teeneteristi

22. veebruari keskpäeval andis Kaitseväe juhataja kindralleitant Ants Laaneots Eesti Sõjamuuseumis üle vanemohvitseride auastmetunnused ning Kaitseväe teenetemärgid. Eesti Lennuakadeemia rektorit, Jaan Tamme autasustati Kaitseväe teeneteristiga.
Loe lisaks ›
21.02.11

Kooli sõrmuse kavandite konkurss

Eesti Lennuakadeemia üliõpilasesindus kuulutas välja kooli sõrmuse kavandi konkursi. Konkursil osalevad lisaks uutele ka eelmisel aastal esitatud kavandid.
Loe lisaks ›
03.02.11

Juri Jufkin 60

Eesti Lennuakadeemia Keeltekeskuse õppejõud Juri Jufkin tähistas 1. veebruaril oma 60 aasta juubelit.
Loe lisaks ›
31.01.11

Siseloeng "100 aastat esimestest lenduritunnistustest" 11. veebruaril

Veebruarikuus jätkub Eesti Lennuakadeemias korraldatav siseloengute sari. Selle aasta esimeses loengus heidab professor Mart Enneveer pilgu lennunduse ajalukku.
Loe lisaks ›
31.01.11

Eesti Lennundusselts kutsub noori huvilisi oma ridadesse

Eesti Lennundusselts on 4. veebruaril 2010 Eesti Lennuakadeemia üliõpilaste poolt loodud mittetulundusühing. Selts koondab Eesti Lennuakadeemia tudengeid ja teisi lennundushuvilisi ning selle eesmärgiks on lennunduse populariseerimine Eestis ning Eesti Lennundusmuuseumi ja Eesti Lennuakadeemia vahelise koostöö edendamine.
Loe lisaks ›
27.01.11
26.01.11

Täienduskursus raadioside- ning navigatsioonisüsteemide käitajatele toimub 14. - 18. märtsil 2011

Eesti Lennuakadeemia täienduskursus raadioside- ning navigatsioonisüsteemide käitajatele toimub 14. - 18. märtsil 2011 aastal. Koolitust viivad läbi Eesti Lennuakadeemia õppejõud Jaak Umborg ning Kalev Märtens.
Loe lisaks ›
17.01.11

Kõrgkoolide töötajate võrkpalli esikoht tuli ELA-sse

Eelmise aasta EASL-i turniiri võrkpalli hõbemedal sai 2011. aastal välja vahetatud kuldse karika vastu.
Loe lisaks ›
17.01.11

Lennuliiklusteeninduse erialal on võimalik FEAST teste sooritada alates veebruarist

Lennuliiklusteeninduse erialale sisseastumiseks on vajalik kandidaatidel sooritada FEAST testide pakett, mis on professionaalne ja kõige kaasaegsem veebipõhine testimissüsteem, mida kasutatakse paljudes Euroopa riikides lennujuhi õpilaste valikul.
Loe lisaks ›
06.12.10

Pühajärve materjalid

Pühajärve lennundusseminari ettekanded
Loe lisaks ›
15.11.10

Stipendiumikonkursside tulemused

SA Tartu Kultuurkapital Eesti Lennuakadeemia fondi  LLT AS-i stipendiumikonkursi tulemused 2010. a sügisel
Loe lisaks ›
11.11.10

Eesti lennunduse aasta teo konkursi võidu pälvis Õhuvägi

Täna, 11. novembri õhtul anti Pühajärvel Eesti lennunduse juhtivtöötajate seminaril üle konkursi „Aasta tegu Eesti lennunduses“ rändauhind „Kotkas“.
Loe lisaks ›
08.11.10

Pühajärve XV lennundusseminar

11. ja 12. novembril toimub Pühajärvel järjekorras viieteistkümnes lennundusseminar.
Loe lisaks ›
08.11.10

Loeng "Kas ja kuidas toetab haridussüsteem Eesti kosmosepoliitikat"

25. novembril kell 12.00 räägib Mart Noorma Eesti Lennuakadeemias teemal "Kas ja kuidas toetab haridussüsteem Eesti kosmosepoliitikat?".
Loe lisaks ›
05.11.10

Lennuakadeemia osales noortekonverentsil "Lahe koolipäev"

Eesti Lennuakadeemia esindus osales 4. novembril Tartus teater Vanemuine toimunud noorekonverentsil „Lahe koolipäev“. Juba seitsmendat korda toimuval konverentsil tutvustasid tuntud inimesed ligi 700 kohale tulnud noorele oma eriala põhimõtteid kui noorte mõjutamist erinevate tegurite poolt. Samuti said noored tutvuda erinevate kõrgkoolide õppimisvõimalustega.
Loe lisaks ›
03.11.10
02.11.10

Uus Propeller nüüd ilmunud

Täna, 2. novembril nägi ilmavalgust selle semestri esimene üliõpilasesinduse häälekandja Propeller.
Loe lisaks ›
02.11.10

Lennundusalastel teemadel räägivad külalised Poolast

Eesti Lennuakadeemias esinevad lennundusalastel teemadel külalised Poolast. Avalikud loengud toimuvad 8. ja 9. novembril kl 12.00 – 17.00 akadeemia Tähtvere õppekeskuse ruumis 231. Ootame kuulama ja osalema üliõpilasi, akadeemia töötajaid ja huvilisi!
Loe lisaks ›
02.11.10

Lennundusalastel teemadel räägivad külalised Poolast

Eesti Lennuakadeemias esinevad lennundusalastel teemadel külalised Poolast. Avalikud loengud toimuvad 8. ja 9. novembril kl 12.00 – 17.00 akadeemia Tähtvere õppekeskuse ruumis 231. Ootame kuulama ja osalema üliõpilasi, akadeemia töötajaid ja huvilisi!
Loe lisaks ›
01.11.10

Tööle asus haldusdirektor

Alates tänasest, 1. novembrist asus Eesti Lennuakadeemiasse haldusdirektori kohale tööle hr Priit Mootse.
Loe lisaks ›
22.10.10
15.10.10

Professor Jaak Umborg 70

Eesti Lennuakadeemia side ja navigatsiooni osakonna juhataja, lennunduse raadiotehnika ja -side professor Jaak Umborg tähistab 16. oktoobril oma 70 aasta juubelit.
Loe lisaks ›
06.10.10

Aleksei Turovski navigeeris lendureid linnu-ja loomariigis

Eesti Lennuakadeemias esines 5. oktoobril siseloengute raames külalislektorina Aleksei Turovski, kes pidas loengu teemal „Side ja navigatsioon linnu- ja loomariigis“. Turovski käsitles linnu- ja loomariigi side ja navigatsiooni üldisemalt ning alateemade kaupa.
Loe lisaks ›
06.10.10

Stipendiumikonkursid

SA Tartu Kultuurkapital kuulutab välja konkursid Eesti Lennuakadeemia (ELA) fondi stipendiumitele.
Loe lisaks ›
01.10.10

Müra-alaste uurimistööde konkursi II koht

Eesti Lennuakadeemia vilistlane Heliise Jartsev saavutas müra-alaste uurimistööde konkursil II koha. Esimesest kohast lahutas vaid 1 punkt.
Loe lisaks ›
01.10.10
30.09.10

Kursus "Lennuohutuse süsteemne arendamine"

Eesti Lennuakadeemia pakub lennundusspetsialistidele võimalust osaleda kursusel „Lennuohutuse süsteemne arendamine“.
Loe lisaks ›
23.09.10

Loeng "Side ja navigatsioon looma- ning linnuriigis"

Eesti Lennuakadeemias toimub järjekordne huvitav loeng, kus osavõtjad saavad teada palju uut ja põnevat side ja navigatsiooni iseärasustest looma- ja linnuriigis.
Loe lisaks ›
03.09.10

Akadeemia otsib oma meeskonda haldusdirektorit

Eesti Lennuakadeemia (ELA) on tänaseks kujunenud mainekaks riiklikuks rakenduskõrgkooliks, kus koolitatakse spetsialiste Eesti lennundusettevõtetele ning mille õppeprotsessis rakendatakse kõiki Euroopas kehtivaid lennuohutusalaseid standardeid.
Loe lisaks ›
31.08.10

ELA lektor Kaie Peerna kaitses magistritöö

30. augustil kaitses lektor Kaie Peerna magistritöö teemal "Veebipõhise ja auditoorse õppe kombineerimine õhusõiduki juhtimise eriala õppes", juhendaja Piret Luik.
Loe lisaks ›
24.08.10

Konkurss kopteri juhtimise eriala õppekohale

Seoses riigieelarvelise õppekoha vabanemisega kopteri juhtimise erialal on kuulutatud välja konkurss ühele RKT vabanenud kohale 2010/2011.õppeaasta III kursuse õppegrupis.
Loe lisaks ›
18.08.10
17.08.10

Loeng "Uute lennuliinide avamise põhimõtted ja võimalused"

Käesolevaga on  meil hea meel teada anda, et Eesti Lennuakadeemias on tulemas järjekordne huvitav loeng, kus keskendutakse lennundusmaailma aktuaalsetele teemadele.
Loe lisaks ›
13.08.10

Karksi Lennupäevad

Homme, 14. augustil toimuvad Karksi lennuväljal lennupäevad. Osalevad väikelennukid, motodeltaplaanid, mudelistid ja mootorvarjurid. Loe lisaks ›
03.08.10

Projekt ELAR hange

Eesti Lennukakadeemia sai 20.07.2010 positiivse projekti rahastamise otsuse SA-lt Archimedes oma ettevõtetega koostöömeetme projektile "ELAR" toetuse summaga 3,5 m krooni.
Loe lisaks ›
19.07.10

Stipendiumikonkursi väljakuulutamine

Üliõpilaste suvemängudel osales seekord rekordiliselt suur hulk üliõpilasi. Kindlasti oli siin oma osa üliheal ilmal, aga väikse vihmata ei jäänud me ka seekord.
Loe lisaks ›
16.07.10

Katseid täis kuu

Täna, 16. juulil lõppeb Eesti Lennuakadeemias sisseastumisavalduste vastuvõtmine. Sobivatele kandidaatidele jätkuvad erialakatsed, mille käigus viiakse läbi psühholoogilised testid kui ka individuaalne vestlus, augustis meditsiiniline kontroll.
Loe lisaks ›
16.07.10

ELA pälvis Suvemängudel taaskord hõbeda

Üliõpilaste suvemängudel osales seekord rekordiliselt suur hulk üliõpilasi. Kindlasti oli siin oma osa üliheal ilmal, aga väikse vihmata ei jäänud me ka seekord.
Loe lisaks ›
16.07.10
02.07.10

ELA rektor tõi punktid koju!

Täna, 2. juulil Käärikul alanud üliõpilaste XI suvemänge alustas ELA võidukalt.
Loe lisaks ›
21.06.10

EURASHE 20. aastakonverents

14.-15. oktoober toimub Tallinnas Euroopa Kõrghariduse Institutsioonide Ühenduse EURASHE 20.aastakonverents. Konverentsi korraldab Mainori Kõrgkool koostöös Rakenduskõrgkoolide Rektorite Nõukoguga.
Loe lisaks ›
15.06.10
13.06.10

ELAle rannajalgpallis kuld!

13. juunil toimusid Tallinnas EASL-i rannaalade üliõpilasmeistrivõistlused.
Loe lisaks ›
11.06.10

Eesti Lennundusselts otsib lennupäevadeks stendiste

28.-29. augustil 2010 toimuvad Eesti Lennundusmuuseumis Tartu lennupäevad, kus lisaks teistele atraktsioonidele on eksponaatidena väljas 15 lennukit ja kolm kopterit.
Loe lisaks ›
09.06.10

Eesti Lennuakadeemia „propeller“ sai nurgakivi

Eesti Lennuakadeemia uus, Ülenurmele rajatav propellerikujuline õppekeskus sai täna pärastlõunal nurgakivi.
Loe lisaks ›
04.06.10

ELAs kaitsti esimesed magistritööd

Täna, 4. juunil kaitsesid Eesti Lennuakadeemia (ELA) tudengid Ragnar Pähn ja Kuldar Timmusk lennundustegevuse korralduse eriala magistritööd, olles seega esimesed ELA lõpetanud magistrid.
Loe lisaks ›
01.06.10

Kiireim mees on ELAs

Täna, 1. juunil toimunud heategevusliku kontorirottide jooksu kiireimaks meheks (ja samas ka kiireimaks jooksjaks) tunnistati Eesti Lennuakadeemia haldusosakonna juhataja Ragnar Pähn.
Loe lisaks ›
27.05.10

Eesti Lennundusselts toob lennunduse noortele lähemale

Eesti Lennundusseltsil  on käimas koostöös PRIAga projekt "Lennundus noortele lähemale!", millega pakume noortele lennundushuvilistele praktilist kogemust lennundusmehaanika valdkonnas. Projekti aitavad läbi viia spetsialistid Eesti Lennuakadeemiast ja Eesti Lennundusmuuseumist.
Loe lisaks ›
25.05.10

Õppejõudude esindajad ELA nõukogus on selgunud!

20. mail 2010 toimusid  ELA nõukogusse õppejõudude esindajate valimised.
Loe lisaks ›
17.05.10

"Tudeng hüppama!" projekti raames tutvustatakse langevarjundust

Estonian Skydiving Center projekt "Tudeng Hüppama!" koostöös üliõpilasesindusega kutsub üliõpilasi infotundi, kus tutvustatakse langevarjundust ja tudengi võimalusi selle spordialaga tegelemisel ja väärtuslikul vaba aja sisustamisel.
Loe lisaks ›
17.05.10

ELAs räägitakse lennundusmaailma aktuaalsetel teemadel

10. juunil kell 9.00–11.00 toimub Eesti Lennuakadeemias loeng lennundusmaailma aktuaalsetel teemadel.
Loe lisaks ›
17.05.10

2010/2011. õppeaastaks ELA nõukogusse õppejõudude esindajate valimised

Valimised toimuvad 20. mail 2010 kell 10.00–16.00 Tähtvere õppekeskuse teabekeskuses ja paralleelselt ka elektroonselt. Loe lisaks ›
14.05.10

Lennuakadeemia uueks partneriks on Košice Tehnikaülikool

Järgmisest õppeaastast alates on üliõpilastel võimalik taotleda Erasmus-semestrit Košice Tehnikaülikoolis.
Loe lisaks ›
11.05.10

Otto Tauri nimelise stipendiumikonkursi väljakuulutamine

SA Tartu Kultuurkapital ootab 1. juuniks 2010.a. taotlusi Otto Tauri nimelisele stipendiumile.
Loe lisaks ›
10.05.10

ELA üliõpilaste uurimistööde konkursi võitis Mihkel Kukk

Täna, 10. mail toimus Eesti Lennuakadeemias igaaastane üliõpilaste uurimistööde konkurss, mille eesmärgiks on uurimistööde populariseerimine ELAs.
Loe lisaks ›
07.05.10

Õppejõudude esindajate valimised ELA nõukogusse

Eesti Lennuakadeemia kuulutab välja õppejõudude esindajate valimised, mis toimuvad 20. mail 2010 kell 10.00-16.00 Tähtvere õppekeskuse teabekeskuses ja paralleelselt ka elektrooniliselt. 
Loe lisaks ›
06.05.10

Koostöökokkulepe RIKS-iga

Täna (06.05.2010) sõlmiti Eesti Lennuakadeemia ja Riigi Infokommunikatsiooni (RIKS) Sihtasutuse vaheline koostööleping.
Loe lisaks ›
04.05.10

Stipendiumikonkursi väljakuulutamine

SA Tartu Kultuurkapital kuulutab välja konkursi Eesti Lennuakadeemia (ELA) fondi Lennuliiklusteeninduse AS-i stipendiumile.
Loe lisaks ›
23.04.10

Suur Jüriöö teatejooks

Neljapäeval (22.04) toimus Toomemäel Tartumaa Spordiliidu poolt korraldatav IX Suur Jüriöö teatejooks. Võistlusel peab 5 võistkonna liiget (2 naist+3 meest) läbima 1,3 km ringi. Nagu alati oli võistlustel esindatud ka Eesti Lennuakadeemia võistkond.
Loe lisaks ›
12.04.10

Üliõpilaste võrkpalli meistrivõistlustelt võeti lennuakadeemiale hõbe

Pühapäeval (11.04) Eesti Maaülikooli spordisaalis peetud üliõpilaste meistrivõistlustel võrkpallis pälvis Eesti Lennuakadeemia meeskond teise koha. Tegemist on siiski harrastajate võistlusega, kus I- ja meistriliiga mängijatel osa võtta ei lubatud, kuid ega mängud selle võrra kehvemad olnud.
Loe lisaks ›
12.04.10

Innovatsioonimessil sõlmiti uusi kontakte

Rakenduskõrghariduse koostöökonverentsi raames toimunud  innovatsioonimess oli akadeemia jaoks edukas, kuna meil õnnestus sõlmida uusi kontakte ja tutvustada koolitus- ja koostöövõimalusi.
Loe lisaks ›
31.03.10

Lennuakadeemia töötajate uurimistöö tulemused leidsid tunnustamist Lissabonis ja Kairos

Käesoleva aasta jaanuaris saatsid Eesti Lennuakadeemia õppeosakonna juhataja, Tallinna Ülikooli ökoloogia eriala doktorant Signe Vanker ja lennuakadeemia lennundustegevuse korralduse osakonna juhataja prof. Mart Enneveer juunikuus Lissabonis toimuva rahvusvahelise konverentsi INTER-NOISE 2010 orgkomiteele oma ettekande „Noise Assessment and Mitigation Schemes for Tallinn Airport“ resümee.
Loe lisaks ›
23.03.10

Meteoroloogiapäev

Täna, 23. märtsil tähistatakse ülemaailmset meteroloogiapäeva. Loe lisaks ›
22.03.10

Rakenduskõrghariduse konverents

7. aprillil kell 10 toimub V rakenduskõrghariduse konverents teemal „Ettevõtlus, ettevõtlikkus ja innovatsioon rakenduskõrgkoolis”.
Loe lisaks ›
18.03.10

Talvine spordipäev Kuutsemäel

Reedel, 12. märtsil toimus Eesti Lennuakadeemia tudengite talispordipäev. Vaatamata erinevustele kella ja aja tundmise osas, õnnestus lõpuks kõigil ilusasti Kuutsemäe puhkekeskuse nõlvadele saabuda.
Loe lisaks ›