Lennundusaasta märkimisväärseimaks teoks on Ämari lennubaasi arengud

PRESSITEADE
14.11.2014

Eile, 13. novembril nimetati Eesti Lennuakadeemia korraldataval 19. lennundusseminaril lennundus-aasta parimaks teoks Ämari lennubaasi ööpäevaringsesse valmidusse viimine ja liitlaste õhuturbeoperatsioonide läbiviimine. 

Õhuvägi pälvis konkursi „Aasta tegu Eesti lennunduses“ laureaadi tiitli ja sellega kaasneva rändkotka lennubaasi 24/7 lahingvalmidusse seadmise eest. Alates 2014. aasta maist paiknevad baasis NATO riikide hävituslennukid tugevdamaks õhuturvet seoses olukorra pingestumisega idas.

„Missioon jätkub, meid toetavad NATO riigid roteeruvad, väljakutse on endiselt suur,“ selgitas Õhuväe ülem kolonel Jaak Tarien, täiendades, et juba praegu on teada, et operatsioone teostatakse Ämarist kindlasti kuni 2016. aastani.  „Õhuturbe operatsiooni algus on kõigile Eestist hea mulje jätnud, kuna väheste ressurssidega oleme osanud maksimaalse tulemuse saavutada.“

Esimesena saabusid Ämarisse neljaks kuuks Taani Kuningliku Õhuväe hävitajad, nüüd on teenistuskord Saksamaa Liitvabariigi käes. Liitlaste meeskonnad saabuvad vaid lennukite teenindamiseks vajamineva personaliga, kogu lennuvälja opereerimise pool on Õhuväe kanda.


Auhinnasaaja valiti Eesti Lennuakadeemia nõunike kogu ja lennundusveteranide esindaja poolt salajasel hindamisel.

Tiitlile kandideeris sellel aastal ka AS Panaviatic Maintenance.

Aasta teo tunnustus anti välja juba kümnendat korda. Selle eesmärk on tunnustada üht Eesti lennundusettevõtet või -organisatsiooni nende töö ning tulemuste eest viimase aasta vältel.

Varasematel aastatel on rändkotka auhinna lisaks Õhuväele võitnud ka Eesti Lennuakadeemia/Tartu Lennukolledž, Eesti Lennundusmuuseum, Piirivalve lennusalk, Tallin
na Lennujaam ja Tartu Lennujaam.

Lisainformatsioon:
Eelika Tootsi
Eesti Lennuakadeemia turundus- ja kommunikatsioonijuht
eelika.tootsi@eava.ee
tel 7 448 109