Pilooditudengid on sooritamas esimesi soololende

Mõned nädalad tagasi lõpetasid 15. lennu piloodid lennuakadeemia, kuid juba on nende järelkasv oma soololende sooritamas. Esimesena jõudis täna 3. kursuselt üksi taevalaotusse Martin Karolin, kelle soololennu ametlik lennuaeg oli 26 minutit.

Martin juhtis väikelennukit Cessna-172 ning lendas n-ö lennujaama ringe, mille eesmärk on eelkõige omandada vilumus õhkutõusul ja maandumisel ning saavutada sujuv lendamine. Soololende hinnatakse skaalal 1-st 5-ni, sealjuures on kõrgeim hinne 1. Martin sai lennu üldhindeks 2, maandumist ja sujuvust hindas instruktor hindega 3. Esimene soololend on iga piloodi jaoks meeldejääv hetk. „Alguses käed ikka natukene värisesid ja pabin oli sees. Kui lennukisse jõudsin ja rajale ruleerisin, siis oli ka pabin kadunud,“ rääkis Martin. Tulevane litsentseeritud lennukipiloot lisas, et kõige kummalisem oli lennu alguses kõrvalolev tühi iste. Kuna esialgu on praktikalende sooritades paremal istmel instruktor, kes saab vajadusel alati nõu ja jõuga toetada, siis vajas harjumist olukord, kus silmanurgast paistab tühjus. Üksi lendavat pilooti juhendas instruktor maapinnalt raadioside teel. 

Martini lend sujus esimese korra kohta päris hästi. „Lennuk jäi terveks, rada jäi terveks,“ lisas lennupraktika juht Ivar Mathisen naljaga. Soololendaja sõnas ka, et pärast esimest lendu on juba pisut lihtsam, kuna kindlust tuleb ainult juurde. Seda sama kindlust saab noormees ühe päeva jooksul kaks korda ammutada, kuna õhtul ootab teda ees juba järgmine lend. 

Soovime kõigile soololendudele siirduvatele tudengitele kindlat kätt ja head lennuilma.