Eesti Lennuakadeemia „propeller“ sai nurgakivi

Eesti Lennuakadeemia uus, Ülenurmele rajatav propellerikujuline õppekeskus sai täna pärastlõunal nurgakivi.

„Ühelt poolt on see suur sündmus Lennuakadeemiale ja lennundusharidusele. Samas on meil ka hea meel, et sellest pingutusest jääb maha märk siia Tartu külje alla Ülenurmele – et me saame heas koostöös kohalike omavalitsuste, arhitekt Lunge ja Kristiine Ehitusega midagi selle kandi kenamaks muutmiseks korda saata,“ sõnas Jaan Tamm oma kõnes, mis kokkurullituna lisati ka nurgakivi silindrisse.

Silindrisse pandi veel Eesti Lennuakadeemia kollektiivi foto, jurist Eve Leimanni koostatud luuletus, Postimees, väike osa projekti koopiast, Haridus- ja Teadusministeeriumi kõrghariduse ja teaduse asekantsler Andres Koppeli poolt hariduspuu joonis ja Eesti hariduse raha ning maasekretär Tõnu Vesi poolt Tartumaa õnnenööp. Kohal oli ka linnakodanik Jaan Muna, kes täiendas silindri sisu „Teeme ära“ märgiga.

Tänu Euroopa Liidu rahastamisvõimalustele, Haridus- ja Teadusministeeriumi ning SA Archimedes tegusale kaasabile paranevad tänu uuele õppekeskusele lennunduskoolituse võimalused Eestis lähitulevikus tunduvalt ja Akadeemiale on see suur väljakutse ja võimalus koolituse kvaliteedi tõstmiseks.

Hariduspuu joonis: http://www.hm.ee/index.php?046407