Eesti Lennuakadeemiasse pürgitakse enim lennujuhi ameti pärast

PRESSITEADE
04.07.2014

Sisseastumisavalduste esitamise periood Eesti Lennuakadeemia rakenduskõrgharidusõppe erialadele lõppes südaööl mõnevõrra üllatusliku tulemusega. Erinevalt eelmistest aastatest on sel korral kõige tihedam konkurents lennujuhiks soovijate seas, täpsemalt 14,17 avaldust ühe õppekoha kohta.

Kui võtta arvesse ka tagasilükatud avalduste arvu, siis esitati lennuliiklusteeninduse erialal lausa 28,50 avaldust kohale. „Lennujuhiks sobib omaduste poolest ehk üks inimene sajast, samas ootab sobivat kandidaati litsentseeritud ametikoht, mis muudab töötaja tööandjale väärtuslikuks. Tegu on rutiinivaba ja samas vastutusrikka ning hästi tasustatud tööga, mis sobib nii meestele kui naistele,“ sõnas lennujuhtimise juhtivinstruktor Kristjan Kõrgesaar eriala menukust kommenteerides.

Varasemalt sisseastujaid enim köitnud õhusõiduki juhtimise eriala on sellel aastal populaarsuselt teine ning konkurss ühele kohale 12,6. Kandidaate, kes soovivad oma tuleviku just lennundusega siduda on kokkuvõttes pisut enam kui eelmisel aastal. „Olukorras, kus gümnaasiumilõpetajaid jääb iga aastaga järjest vähemaks, on väga rõõmustav näha, et lennuakadeemiasse sisseastujate arv pole vähenenud, vaid on isegi pisut tõusnud. Lennundusvaldkond on noorte seisukohast hea perspektiiviga, kuna nõudlus tööjõu järele on jätkuvalt stabiilne ja seda ka Eestis,“ selgitas õppeprorektor Anu Vare.

Sobivaid kandidaate ootavad ees sisseastumiseksamid, piloote ja lennujuhte ka kutsesobivustestid ning tervisliku sobivuse kontroll. Vastuvõtukomisjon teeb oma otsuse lennunduse side- ja navigatsioonisüsteemide käitamise, lennundusettevõtte käitamise ning õhusõiduki ehituse ja hoolduse erialale sissesaanute kohta teatavaks 18. juulil. Piloodid ja lennujuhid saavad vastuse 25. juulil. Sissesaanutel tuleb oma õppimatulekut kinnitada hiljemalt 29. juulil.