Eesti Lennundusmuuseum pärjati lennunduse aasta teo tiitliga

PRESSITEADE
14.11.2013

Täna, 14. novembril tunnistati Eesti Lennuakadeemia korraldataval XVIII lennundusseminaril konkursi „Aasta tegu Eesti lennunduses“ võitjaks SA Eesti Lennundusmuuseum. Tiitliga kaasnev rändauhind „Kotkas“ läks muuseumile arendusprojekti „Lennundusmuuseumi väljaarendamise III etapp“ eest. 

Projekti eesmärgiks oli muuseumist innovaatilise turismiobjekti kujundamine ning laiemalt lennundusvaldkonna ja lennukoolituse propageerimine elanikkonna hulgas. Projekti käigus laiendati muuseumi territooriumi ja arendati välja infrastruktuur, loodi väikelennukitele maandumis- ja stardivõimalused, laiendati lennukite ja helikopterite ekspositsiooni, ehitati välja 24 angaari, restaureeriti lennukeid jm. 

Tunnustus tuli muuseumile meeldiva üllatusena. „Ühelt poolt oli see uskumatu, sest vastas olid meil tugevad reaalsed lennundusettevõtted, meie ju ainult kajastame lennundust,“ ütles Eesti Lennundusmuuseumi juhataja Mati Meos. Kuna mahukas töö viidi ellu üksnes paari inimesega, kinnitas Meos, et „see otsus on emotsionaalne ja muuseumi jaoks äärmiselt positiivne“.


Auhinnasaaja valiti täna hommikul toimunud Eesti Lennuakadeemia nõunike kogu salajasel hindamisel. Žürii koosseisu kuulusid Lennuameti lennundustehnika osakonna juhataja Kalle Allikson, SA Eesti Lennundusmuuseumi juhatuse esimees Mati Meos, Lennuliiklusteeninduse AS-i juhatuse esimees Tanel Rautits, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi lennundus- ja merendusosakonna lennundustalituse juhataja Gerli Rebane, Õhuväe ülem kolonel Jaak Tarien ja Eesti lennundusveteranide esindaja erukindralmajor Teo Krüüner.

Rändkotka auhinnale kandideerisid lisaks ka järgmised teod:

  • AS-i Tallinn Airport GH äritegevusse 14 Eesti Lennuakadeemia praktikandi stipendiaadina kaasamine - Tallinn Airport GH    
  • Eesti esimeste GNSS põhiste RNAV 1 protseduuride kasutuselevõtt – Lennuliiklusteeninduse AS
  • Ämari lennuvälja navigatsiooni-, raadio-, tulede- ja meteoroloogiaseadmete kasutuselevõtmine - Eesti Õhuvägi           
  • Turkish Airlines'i Istanbuli lendude alustamine Tallinnasse - Tallinna Lennujaam      
  • Eesti Lennuakadeemia lennutehnilise koolitusorganisatsiooni õppekeskkonna arendamine - Eesti Lennuakadeemia
„Aasta tegu Eesti lennunduses“ on üheksandat korda toimuv konkurss, millega tunnustatakse üht Eesti lennundusettevõtet või –organisatsiooni nende töö ning tulemuste eest viimase aasta vältel.

Varasematel aastatel on rändkotka auhinna võitnud Õhuvägi (kahel korral), Eesti Lennuakadeemia/Tartu Lennukolledž (kahel korral), Eesti Lennundusmuuseum, Piirivalve lennusalk, Tallinna Lennujaam ja Tartu Lennujaam.

Iga-aastast lennunduse suurimat seminar-nõupidamist korraldab Eesti Lennuakadeemia.

Lisainformatsioon:

Eelika Tootsi
Eesti Lennuakadeemia teabeosakonna juhataja
tel 744 8109, eelika.tootsi@eava.ee