ERRi võttepäev ELAs

Täna, 3.märtsil toimus ERRi rakenduskõrgkoole tutvustava sarja filmimise võttepäev Eesti Lennuakadeemias. Lisaks kaamerameestele tuli külla Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õenduse eriala tudeng Kristjan Erusk.

Päeva jooksul käidi õhusõiduki hoolduse eriala laboris, side-ja navigatsioonisüsteemide eriala laboris, Ülenurme õppehoone simulaatorites ning pilooditudengite loengus „Õigusaktid“. „Teadsin ka varem, et lendamise jaoks on erinevad tuled olulised, kuid see, et neid nii palju ja erinevate intensiivsustega on, oli uus,“ kommenteeris Kristjan Erusk kin-mjr Teo Krüüneri loengut.

Ka akadeemiapoolse tuutori Eiko Kivisiku jaoks pakkus päev nii mõndagi uut: “Sai käia erinevates ruumides ja vaadata protsesse, mida seni oma õppetöös näinud ei ole.“ Pilooditudengi arvates oli huvitav ka filmimine:“Asjad kaamera ees käivad hoopis teistmoodi sellest, mis pärast teles näha. Mõelda tuleb ka selle peale, mismoodi sa midagi tutvustad ja kuidas pärast saade kokku lõigatakse.“

Simulaatoris lendamine oli aga uus nii vahetustudengi kui ka kaamerameeste jaoks, kes samuti õhkutõusu ja maandumist proovida said. Tartu Tervishoiu Kõrgkooli tudengi sõnul sai ta alguses aga info ülekülluse: „Seal ikka oli päris palju näidikuid ja asju,“ sõnas ta, „aga see-eest oli väga väga huvitav ja põnev.“

Vahetustudeng Kristjan Erusk (vasakul) ja tuutor Eiko Kivisik enne loengut.


Küsimusele, kas nüüd on plaanis kõrgkooli vahetada, vastates hakkas Erusk naerma: „Keegi ei tea...“ Kindel on aga see, et ühel päeval peab vahetustudeng veel Eesti Lennuakadeemiasse tagasi tulema, sest tänastes ilmaoludes ei olnud võimalik sooritada algselt plaanitud õppelendu.

ERRi poolt valmiva sarja idee on kergesti jälgitavas vormis populariseerida ja tutvustada rakenduskõrgharidust ja rakenduskõrgkoole nii võimalikele tudengikandidaatidele kui üldsusele laiemalt. Sari on eetris mais ja juunis.

Pilte võttepäevast on võimalik näha:
Lennuakadeemia albumist ja fotograaf Ahti Tubini leheküljelt.