Hea üliõpilane, kandideeri veel sel nädalal Erasmus+ mobiilsustoetuse konkursil!

Mida see tähendab? 

2015/2016. õppeaastal saadab akadeemia õppima või praktikale 13 üliõpilast. Õppimiseks mõnes meie partnerkõrgkoolis on ette nähtud periood 3-12 kuud ning praktika sooritamiseks Euroopa riikides/partnerkõrgkoolis 2-12 kuud. Üliõpilasel on õigus ühes õppeastmes käia ühe korra õppimas ja ühe korra praktikal. Rohkem infot Erasmuse kohta leiad siit. Sõltuvalt sihtriigist katab Erasmus+ stipendium valdavalt kõik kulud, kuid siiski tuleb arvestada ka sellega, et elukallidus on riigiti erinev. 

Mida teha toetuse saamiseks?

Nii 2015/16. õppeaasta sügis- kui kevadsemestrile minekuks tuleb esitada avaldus ja motivatsioonikiri (vabas vormis) akadeemia välissuhete ja täienduskoolituste spetsialistile Karine Mandel. 

Teie avaldusi ja motivatsioonikirju oodatakse 15. märtsiks! Peale seda toimuvad avalduse esitanutega intervjuud (vabas vormis vestlusega, kus vaatame üle motivatsioonikirja) ning kui kõik intervjuud on tehtud, tehakse otsus, kes saavad toetuse. Kui toetusi jääb üle, korraldame sügisel lisakonkursi. 

Lennuakadeemial on hetkeseisuga 17 partnerkõrgkooli 16 Euroopa riigis. Meie partnerid leiad siit. Kui leiad ise mõne kõrgkooli, kellega ELA veel partner pole, siis teavita sellest Karine Mandelit.  

Küsimuste korral kirjuta e-posti aadressil karine.mandel@eava.ee või astu läbi ruumist B101. 

Edukat kandideerimist!

Siin ka mõned soovitused erialade kaupa:

  • lennuliiklusteenindus: Holland, Leedu (Gediminas), Prantsusmaa, Slovakkia;
  • lennunduse side- ja nagigatsioonisüsteemide käitamine: Bulgaaria, Holland, Leedu (Gediminas), Läti, Portugal, Prantsusmaa, Slovakkia, Soome;
  • õhusõiduki juhtimine: Holland, Leedu (Gediminas), Prantsusmaa, Slovakkia;
  • lennundusettevõtte käitamine: Belgia, Holland, Iirimaa, Leedu (mõlemad), Läti, Poola (NDU), Prantsusmaa, Saksamaa, Slovakkia, Soome;
  • õhusõiduki ehitus ja hooldus: Bulgaaria, Holland, Iirimaa, Leedu (Gediminas), Läti, Portugal, Prantsusmaa, Saksamaa, Slovakkia, Šveits, Tšehhi.

Soovitused on vabatahtlikud ja informatiivsed ning tehtud lähtuvalt partnerkõrgkoolide õppekavadest ja pakutavatest ainetest.