Lennuakadeemia 25. aastapäeval kuulutatakse välja aasta tegu lennunduses

12. ja 13. aprillil 2018 tähistab Eesti Lennuakadeemia oma 25. aastapäeva – kõrgkooli asutamisest 1993. aastal möödub veerandsada aastat. Juubeliseminaril „Eesti lennundus 2.5“ Dorpati konverentsikeskuses on fookuses mehitamata õhusõidukite tulevik, ühtlasi kuulutatakse välja Eesti aasta tegu lennunduses ning esitletakse raamatut Eesti lennunduse ja lennuakadeemia ajaloost.

Rahvusvahelisel lennundusseminaril esinevad lennundusvaldkonna juhid ja tippspetsialistid nii Eestist kui ka välisriikidest. Seminari peamine fookus on seekord mehitamata õhusõidukite tulevikul nii tsiviil- kui ka militaarlennunduses. Nt Lennuliiklusteeninduse ASi juhatuse liige Üllar Salumäe tutvustab seminaril visiooni mehitamata lennuliikluse korraldamisest Eesti õhuruumis. Eesti Õhuväe leitnant Tarvo Räbokon ning NATO leitnant Daniel Toms tutvustavad koosviibimisel aga mehitamata militaarlennundust Eestis.

Eesti Lennuakadeemia rektori Jaanus Jakimenko sõnul on juubeliseminar „Eesti lennundus 2.5“ kogu lennundusvaldkonna tippsündmus Eestis, kus kokku saavad lennundusega seotud võtmeisikud. Seetõttu käsitletaksegi seminaril ühiskonnas aktuaalseid teemasid, mis puudutavad nii Eesti kui ka kogu maailma lennundust. „Seekordse seminariga tähistatakse ühtlasi Eesti Lennuakadeemia 25. aastapäeva, mis lisab sündmusele erilisust. 2018. aastal tähistab Eesti suurejooneliselt oma 100. sünnipäeva. Lennuakadeemia on osa sellest ajaloost, sest 25 aastat oleme koos Eesti riigiga ühiselt arenenud ja paremaks muutunud,“ lisab Jaanus Jakimenko.

Lennundusseminari õhtusel galal kuulutatakse välja 2017. aasta tegu Eesti lennunduses. 2016. aastal pälvis aasta teo lennuettevõtte Nordic Aviation Group ASi (Nordica) loomine. Lisaks toimub galal raamatu „Ühisel jõul kõrguste poole“ esmaesitlus, autor Paavo Kangur. Raamat võtab koos rohke pildimaterjali ja värvikate seikadega kokku 99 aastat Eesti lennundusharidust ning 25 aastat Eesti Lennuakadeemia kujunemislugu. 

Lisainfo: Jaanus Jakimenko, Eesti Lennuakadeemia rektor, tel 744 8101, 5306 7198, jaanus.jakimenko@eava.ee.