Lennuakadeemia 25. aastapäevaks valmis ajalooraamat

Eesti Lennuakadeemia juubeliks valmis raamat "Ühisel jõul kõrguste poole" (autor Paavo Kangur), mis võtab kokku 99 aastat Eesti lennundusharidust ja 25 aastat lennuakadeemia kujunemislugu. Raamatut saab soodushinnaga osta lennuakadeemia raamatukogust või Apollo ja Rahva Raamatu raamatukauplustest.

Tartu Lennukolledž moodustati teede- ja sideministeeriumi valitsemisalas Eesti Vabariigi valitsuse määrusega 13. aprillil 1993. aastal. Sellega pandi alus koolitusasutusele, mis on tänasel päeval ainus lennundusalase rakenduskõrghariduse pakkuja Eestis.

Lennukolledž alustas tööd 1993. aasta suvel, kui rektor Villu Mikita asus komplekteerima oma meeskonda. Tartu Lennukolledž nimetati 1. septembril 2008 ümber Eesti Lennuakadeemiaks. Augustis 2011 koliti ka oma uude peahoonesse, mis asub Tartu lennujaama kõrval.

Väljendiga „Ühisel jõul kõrguste poole“ ehk „Viribus unitis ad altitudines“ võiks kokku võtta kogu läbitud teekonna lennuakadeemia arengus. Haaravate seikade, põnevate juhtumiste või värvikate persoonide kohta lennunduses saab lähemalt tutvuda juba raamatut lugedes. 

Lennuakadeemia raamatukogust saab värske raamatu 20 euroga (sh km). Tasuda on võimalik nii sularahas kui ka ülekandega. Raamat saadetakse soovi korral ka postiga kätte.

Lisainfo: Lilia Ingel, lennuakadeemia raamatukoguhoidja, raamatukogu@eava.ee, 5592 9940.