Lennuakadeemia tudengid osalesid CERNi õppepäevadel Riias

Lennunduse side- ja navigatsioonisüsteemide käitamise eriala tudengid osalesid European Organization for Nuclear Research (CERN) õppepäevadel Riias

Andres Jõgi, Cätlyn Klais, Rein Jaks, Hendrik Ratasep ja Rait Kamber võtsid osa 23.-26. aprillil toimunud CERN Spring Campus 2018 õppepäevadest, mis korraldati sel aastal lennuakadeemia partnerkõrgkoolis Riga Technical University.

Pea terve nädala kestnud õppepäevade raames keskenduti peamiselt teemadele nagu infotehnoloogia, infoajastu julgeolek, meeskonnatöö, projektijuhtimine, teadus ja ühiskond ning võrk- ja pilvandmetöötlus. Õppepäevade raames toimus mitteformaalseid üritusi, mille eesmärgiks oli tutvustada organisatsiooni lähemalt ning tekitada erinevaid arutelusid.

Üliõpilase Hendrik Ratasepa sõnul jäi kõige eredamalt meelde uudne info geneetiliste algoritmide loengutest, kuidas neid on võimalik lennunduses rakendada. Näiteks kasutab NASA geneetilisi algoritme sideantennide kõige optimaalsemate ja efektiivsemate suunadiagrammide leidmiseks. Teine hea rakendus võib olla lennukite tiivaprofiilide leidmiseks. Andres Jõgi tõi välja, et lisaks loengutele võeti osa ka hackatonist, mille sisuks oli lihtsamat sorti tehisintelekti kirjutamine ning võistlemine teiste osalejate ning korraldajate kirjutatud tehisintellektide vastu. Meie tudengid saavutasid 16 võistkonna arvestuses väga tubli 8. koha.

Õppepäevadel osalemine andis üliõpilastele hea võimaluse laiendada erialast silmaringi, kohtuda tudengitega teistest riikidest, töötata rahvusvahelises meeskonnas ning saada kokkuvõttes lühike, kuid intensiivne välisõpingute kogemus.

Lisainfo: Karine Mandel, lennuakadeemia välissuhete ja täienduskoolituste spetsialist, karine.mandel@eava.ee, 744 8121.