Piloodiks pürgijaid pole lennunduse rasked ajad heidutanud

PRESSITEADE
28.06.2013

Eesti Lennuakadeemia õppekohtadele on tänavu suurem konkurss kui eelmisel aastal sama perioodi jooksul. Populaarseim eriala on senini õhusõiduki juhtimine, kuhu on hetkeseisuga laekunud 9,2 avaldust kohale.

„Madalseisust toibuva lennunduse kiuste on piloodi elukutse endiselt paljude noorte jaoks ahvatlev amet, mida lennuakadeemiasse õppima tulla. Seda enam, et lennuakadeemiast saab ainsana sellealase rakenduskõrghariduse Baltikumis,“ tõi välja õhusõiduki juhtimise osakonna koolitusjuht Teo Krüüner.

Jätkuv huvi on ka teistele õppekavadele, näiteks side- ja navigatsioonisüsteemide käitamise ning õhusõiduki ehituse ja hoolduse erialale.

„Seda on hea kuulda, sest pädeva lennutehnilise personali järele on suur nõudlus nii Eestis kui mujal. Meie kooli lõpetajad saavad litsentsi, mis võimaldab neil oma erialal töötada ka mujal Euroopa Liidus,“ ütles lennutehnilise koolituse osakonna eksamijuht Priit Part.

Dokumentide vastuvõtt Eesti Lennuakadeemias kestab 3. juulini, mille järel algavad sisseastumiskatsed. Sissesaanute nimekiri tehakse teatavaks 26. juulil.

1993. aastal asutatud Eesti Lennuakadeemia on riiklik rakenduskõrgkool, mis koolitab spetsialiste viiel lennunduse erialal: lennuliiklusteenindus, lennunduse side- ja navigatsioonisüsteemide käitamine, õhusõiduki juhtimine, lennundusettevõtte käitamine ning õhusõiduki ehitus ja hooldus. Õppetöö kestvus on 4 aastat ning õpe on tasuta.