Sel sügisel tunnustasime stipendiumiga kuut tudengit

Oktoobri alguses kuulutas Tartu Kultuurkapital välja konkursid Eesti Lennuakadeemia fondi Lennuliiklusteeninduse AS-i, Panaviatic AS-i, Fort Aero AS-i ja AS-i Tallinna Lennujaam stipendiumide eraldamiseks. Tulemused on selgunud ja stipendiumide üleandmine toimus 13. novembril Eesti lennundusseminaril.

Lennuliiklusteeninduse AS-i stipendiumidena anti välja kaks 750-eurost preemiat. Stipendiumidele oli õigus kandideerida lennuliiklusteeninduse eriala vähemalt 2. aasta üliõpilastel. Taotluste hindamisel võeti aluseks saadetud avaldused, CV-d, õppetulemused ja esseed. Komisjon otsustas, et stipendiumi saavad Mariliis Õun ja Ilo-Kaisa Volmer, kes panid oma mõtted kirja teemal "Lennukaid ideid Eesti Lennuakadeemia lennuliiklusteeninduse eriala tulevikust".

Tallinna Lennujaam AS-i stipendiumid on mõeldud side- ja navigatsioonisüsteemide käitamise või lennundusettevõtte käitamise eriala üliõpilastele ning ühe stipendiumi suurus on 640 eurot. Konkursil kandideerimiseks oli vajalik esitada stipendiumitaotlus, CV ning essee, lisaks arvestati ka õppetulemusi. Kandideerijad oli ühtekokku 6 ning vastavalt stipendiumikomisjoni otsusele eraldati stipendiumid lennundusettevõtte käitamise eriala üliõpilastele Haldi Vanatoa, kes kirjutas teemal „Millisena näen regionaallennujaamade tulevikku Euroopas?“ ja Kevin Soon, kelle esitatud essee kandis pealkirja „Kas rahvuslik lennufirma („national carrier“) peaks olema äriprojekt või riigi esindaja?“.

Panaviatic AS toetab tublisid õhusõiduki ehituse ja hoolduse eriala üliõpilasi ning ühe stipendiumi suurus on 350 eurot. Konkursil kandideerimiseks oli vajalik esitada stipendiumitaotlus, CV ning essee, lisaks arvestati ka õppetulemusi. Vastavalt stipendiumikomisjoni otsusele eraldati stipendium üliõpilasele Peeter Soasepp, kes kirjutas teemal „Lennunduse ülereguleeritus kui progressi pidur“.

Juba aasta jagu on välja antud ka Fort Aero AS-i stipendiumi, mis on mõeldud õhusõiduki juhtimise eriala vähemalt 2. aasta üliõpilastele. Ka sel stipendiumikonkursil osalemiseks tuli üliõpilastel esitada avaldus, CV ja essee valitud teemal. Stipendiumikomisjon leidis, et 5 kandidaadist parim oli 4. kursuse üliõpilane Marje Mölder, kes kirjutas teemal „Kes vastutab lennuohutuse eest?“, pälvides 700 eurot.

2014/15. õppeaasta sügissemestri stipendiumide kogumaht oli 3830 eurot. Eesti Lennuakadeemia ja ELA fond õnnitlevad kõiki stipendiaate ja tänavad teisi kandidaate konkurssidel osalemise eest! 

Täname väga ka meie sponsoreid Lennuliiklusteeninduse AS-i, Panaviatic AS-i, Fort Aero AS-i ja AS-i Tallinna Lennujaam, kelleta stipendiumikonkursside korraldamine ega tunnustust väärivate tulevaste lennundusspetsialistide premeerimine oleks võimatu!

Eesti Lennuakadeemia      
Karine Mandel