Eesti Lennuakadeemia on riiklik rakenduskõrgkool, kus koolitatakse spetsialiste lennundusettevõtetele.
1993. aastal asutatud ja 2008. aastal Eesti Lennuakadeemiaks ümber nimetatud õppeasutusest on tänaseks saanud üks tihedama vastuvõtukonkursiga kõrgkool Eestis. Lisaks käivad Erasmus+ programmi toel üliõpilased õpilasvahetuses ja/või praktikal ka teistes partnerkõrgkoolides.
Lennuakadeemia unikaalne ja praktiline haridus ning kaasaegne õppekeskkond motiveerivad üha enam noori lennunduse vastu huvi tundma. Akadeemia õppeprotsessis rakendatakse nii Eesti rakenduskõrghariduse kui ka rahvusvahelisi lennundusalaseid kõrgeid standardeid.
Akadeemia õppetegevus on üles ehitatud paindlikule õppemoodulite süsteemile. Õppetööd viiakse läbi kõrghariduse esimeses astmes ning kutseõppes. Vastavalt ettevõtete vajadusele teostatakse tegevspetsialistide täiendus- ja ümberõpet.
Eesti Lennuakadeemia eripära seisneb selles, et õppetööd viivad lepingulistel alustel läbi Eesti ja välismaa lennundusettevõtetes ning kõrgkoolides töötavad vastava eriala kogenud spetsialistid. Sellega garanteeritakse koolitusprotsessi püsiv kvaliteet ja vastavus Rahvusvahelise Tsiviillennunduse Organisatsiooni (ICAO) ning Euroopa Lennundusohutusameti (EASA) nõuetele, mis omakorda tagab akadeemia lõpetanutele head võimalused Eesti ja Euroopa tööturul. Eesti Lennuakadeemia on ainsa koolitusorganisatsioonina Eestis Rahvusvahelise Lennutranspordi Ühenduse (IATA) koolituspartneriks.
Eesti Lennuakadeemia missioon on edendada tööturu vajadustele vastavat elukestvat õpet, pakkuda õppe- ja arendustegevust hõlmavaid teenuseid, teha rakendusuuringuid ning toetada üliõpilastest vastutustundlike ja algatusvõimeliste kodanike kujunemist.
Eesti Lennuakadeemia on rahvusvaheliselt hinnatud lennunduse koolitus- ja arenduspartner.
Eesti lennundushariduse alguseks saab pidada aastat 1919, mil Eestisse saabusid esimesed lennuinstruktorid Inglismaalt. Sama aasta augustis jõudsid aurikul "Kodumaa" pärale ka esimesed 8 Inglismaalt Eesti lennuväele tellitud lennukit. See tähendas, et noorel riigil oli kiiresti vaja hakata koolitama nii piloote kui ka lennukite mehaanikuid.
1919. aasta 1. septembril moodustatigi Tallinna lennuväerügemendi koosseisus õppejaoskond ehk algas sihipärane ja teadlik lennunduskoolitus Eesti Vabariigis. Loodud lennukooli ülesandeks oli koolitada Eesti õhuväele nii lendureid, lendurvaatlejaid kui ka aviomotoriste.
Eesti Lennuakadeemia ehk algse nimetusega Tartu Lennukolledži loomiseni läks veel pea seitse aastakümmet.
13. aprillil 1993. aastal andis Vabariigi Valitsus välja määruse Tartu Lennukolledži asutamise kohta Teede- ja Sideministeeriumi valitsemisalas. Sellega pandi alus koolitusasutusele, mis on tänasel päeval ainus lennundusalase rakenduskõrghariduse pakkuja Eestis.
Lennuakadeemia infokirjaga liitudes jagame sinuga teavet lahtiste uste päeva, ettevalmistuskursuse, tudengivarjuks tulemise, vastuvõtu ja muu õppimisega seonduva kohta.
Liitumiseks täida allolev ankeet.
Käesoleva vormi täitmisega annan nõusoleku oma isikuandmete säilitamiseks ja kasutamiseks Eesti Lennuakadeemia õppimisvõimaluste kohta info saamise eesmärgil. Sul on õigus igal ajal oma nõusolek tagasi võtta.