Nii nagu autodel on vaja sõitmiseks maanteid ja laevadel mereteid, on õhusõidukitele
loodud nähtamatud rajad õhuruumis.
Selleks et tagada lennuliikluse ohutu kulgemine mööda õhumarsruute, teevad igapäevaselt oma vastutusrikast tööd lennuliikluse korraldamise spetsialistid. Just selliseid spetsialiste koolitame lennuliiklusteenuste õppekaval, kus on kaks spetsialiseerumise võimalust:
Sisseastumisavalduse saab esitada 05.05.2025-26.06.2025.
Lennujuht läbib rahvusvaheliselt tunnustatud lennujuhi algkoolituse.
Lennujuhi töö on korrapärase, turvalise ja kiire lennuliikluse tagamine õhuruumis. Lennujuht peab sidet pilootidega, näeb lennukite liikumist radariekraanil ning juhib ta neid, et lennukid oleksid alati üksteisest ohutus kauguses ja lennurajad ei ristuks.
Lennujuht on piloodi silmad pimedas, udus või tormise ilma korral. Ta aitab pilootidel erinevates ilmastikutingimustes orienteeruda ning ohutult lennuväljal maanduda.Lennuliiklusteenuste õppekaval võib sinust saada kõrgharidusega lennujuht ning sul on võimalik teha karjääri:
Lennuliiklusteenuste spetsialist omandab teadmised ning oskused lennunduskeskkonnast, lennuliikluse korraldamise olemusest ja töömeetoditest.
Lennuliiklusteenuste õppekaval võib sinust saada kõrgharidusega spetsialist, kes saab lahendada lennuliiklusteenustega seotud tööülesandeid erinevates lennundusettevõtetes ja asutustes:
Õppekava edukalt läbinud üliõpilane saab rahvusvaheliselt tunnustatud lennujuhi või lennuliiklusteenuste spetsialisti hariduse ning kõrgharidustunnistuse lennuliiklusteenuste erialal, mis tagab võimaluse töötada tulevikus nii Eestis kui ka välismaal.
Esimesel kahel aastal läbitakse peamiselt alusained, omandatakse vajalikud teadmised tehnikaainetest, õpitakse loodusteaduseid, majandusaineid ja ettevõtlust. Kolmandal kursusel algab spetsiifiline erialane väljaõpe, mille käigus omandatakse kõik vajalikud praktilised oskused vastavalt valitud spetsialiseerumisele.
Õppeaeg on 3 aastat ja täiskoormusel õppides on õpe tasuta.
Igapäevase praktilise õppetöö käigus kasutatakse kaasaegset lennujuhtimise simulaatorikompleksi.
Lennujuhtimistorni simulaatori ekraanidele kuvatav 360-kraadine vaateväli võimaldab jäljendada erinevaid reaalseid lennuvälju. Pseudopilootide töökohtadel juhitakse simulatsioonides olevaid õhusõidukeid ja lennuväljal liikuvaid masinaid. Radarisimulaatoris harjutatakse nii saabuvate kui lahkuvate õhusõidukite juhtimist lennuväljade lähenemisalades ja ülelendude juhtimist.
Simulaatoritel harjutatakse läbi kõik olulised olukorrad, mis lennujuhi töös ette võivad tulla, sealhulgas kriisisituatsioonid.
Lõpetajate keskmine sissetulek on võrreldes teiste rakenduskõrgkoolide lõpetajatega üks Eesti kõrgemaid (2022. a andmete põhjal ca 2900 €) ja kahe viimase aasta lõpetajatest töötab lennunduses 86%. Lisaks on meil:
Selle õppekava lõpetajad töötavad muuhulgas järgmistel ametikohtadel: lennujuht, lennuinformaator, äriarenduse spetsialist, mehitamata lennunduse spetsialist, sihitaja.
Oma haridusteed saad sa jätkata magistritasemel teistes kõrgkoolides nii Eestis kui välismaal.
Kuidas valmistuda kandideerimiseks? Kui suur on konkurents sisseastumisel? Sul on mõni muu küsimus?
Vaata korduma kippuvaid küsimusi
või kirjuta vastuvott@eava.ee.
Lennuakadeemia infokirjaga liitudes jagame sinuga teavet lahtiste uste päeva, ettevalmistuskursuse, tudengivarjuks tulemise, vastuvõtu ja muu õppimisega seonduva kohta.
Liitumiseks täida allolev ankeet.
Käesoleva vormi täitmisega annan nõusoleku oma isikuandmete säilitamiseks ja kasutamiseks Eesti Lennuakadeemia õppimisvõimaluste kohta info saamise eesmärgil. Sul on õigus igal ajal oma nõusolek tagasi võtta.