Erasmus+ programm on Euroopa Liidu hariduse toetusprogramm, mis pakub noortele võimalusi välismaal õppimiseks ja välispraktikaks (õpirändeks).
Üliõpilased saavad Erasmus+ programmi toetust kasutada oma õppeastmes (nt bakalaureuse- ja rakenduskõrgharidusõppes) maksimaalset kokku kuni 12 kuud.
Missugustesse riikidesse saab õpirändele minna?
Missugune on õpirände kestus?
Millal õpirändele minna?
Õpiränne on soovituslik planeerida kõikidel lennuakadeemia erialadel 2. kursusele ja üldiselt kestab õpiränne korraga ühe semestri või terve akadeemilise aasta.
AM erialal sobivad ka 3. ja 4. kursus
ATS erialal sobib ka 4. kursuse kevad
TECH spetsialiseerumisel sobib ka 4. kursuse kevad
CNS spetsialiseerumisel sobib ka 4. kursus
Õpirände 7 sammu
a) kui soovid õppida, tutvu partnerkõrgkoolide ja sealsete ainekursustega või
b) kui soovid välispraktikat teha, tuleb leida praktikakoht (ise/osakonna abiga).
Mõned näited, kust praktikakohta otsida. Varu otsimiseks aega!
Esita taotlus Erasmus+ toetuse saamiseks;
Lepi kokku vestlus rahvusvahelise õppe koordinaatori ja oma osakonna juhiga, et leida sobivaimad lahendused Sinu õppekava ainete asendamiseks ja edasiste õpingute korraldamiseks;
Pane kokku ja esita õpirände dokumendid koos rahvusvahelise õppe koordinaatoriga ning kontrolli oma keeleoskust;
Tee eeluuringut sihtkohariigi ning praktikakoha või partnerkõrgkooli kohta, uuri teiste tudengite kogemuste kohta;
Õpiränne;
Tagasi tulles esita rahvusvahelise õppe koordinaatorile õpirännet kinnitav dokument ja hinneteleht või praktika kinnituskiri ja praktikapäevik ning õppetulemuste või praktika ülekandmise taotlus akadeemia õppeinfosüsteemis. Samuti tuleb anda õpirände kohta tagasisidet.
Nõuded õpirändele minekuks!
Keeleline ettevalmistus
Kui vastuvõtva kõrgkooli või organisatsiooni õppekeeleks või praktika töökeeleks on inglise, saksa, prantsuse, itaalia, hollandi, tšehhi, taani, läti, leedu, sloveenia, kreeka, poola, portugali, rootsi, bulgaaria, soome, horvaatia, ungari, rumeenia, slovakkia, iiri, malta või hispaania keel, on kõikidele Erasmuse õpirändes osalevate üliõpilastele kohustuslik sooritada veebipõhine keeletest OLS süsteemi kaudu:
Soovitatav keeletase märgitakse üliõpilasega sõlmitavasse õppe- ja/või praktikalepingusse (Learning Agreement for Studies / Learning Agreement for Traineeships).
Õpirändes osalejatel on õigus saada Euroopa Komisjoni poolt rahastatava tasuta veebipõhise keelekursuse litsents. Keelekursuse läbimiseks on aega alates litsentsi saamisest kuni kaks kuud pärast õpirände lõppu.
Kui testi tulemus on B1 või madalam, eraldab süsteem keelekursuse litsentsi automaatselt ja kursuse läbimine on kohustuslik.
Kui testi tulemus on vähemalt B2 tase või õppe-/praktika töökeel on emakeel, saab valida, kas keelekursus läbitakse töökeeles või sihtriigi kohalikus keeles.
Erasmus+ toetus välisõpingute ja -praktika ajal
Erasmus+ Euroopa-sisese õpirände programmi Euroopa Komisjoni toetuse määrad 2022/2023. õppeaastal üliõpilaste ja äsjalõpetanute õpirändes osalejatele
(2021 ja 2022 projekti järgi)
Riikide grupp | Riigid | Euroopa Komisjoni Erasmus+ õpirände toetuse määr VÄLISÕPINGUD | Euroopa Komisjoni Erasmus+ õpirände toetuse määr VÄLISPRAKTIKA |
Grupp 1 (kõrge elukallidus) | Iirimaa, Island, Liechtenstein, Taani, Soome, Luksemburg, Norra, Rootsi | 600 eurot/kuus | 750 eurot/kuus |
Grupp 2 (keskmine elukallidus) | Austria, Belgia, Holland, Hispaania, Itaalia, Kreeka, Küpros, Malta, Portugal, Prantsusmaa, Saksamaa |
600 eurot/kuus
|
750 eurot/kuus
|
Grupp 3 (madal elukallidus) | Bulgaaria, Eesti, Horvaatia, Ungari, Põhja-Makedoonia, Leedu, Läti, Poola, Rumeenia, Slovakkia, Sloveenia, Tšehhi, Türgi, Serbia |
540 eurot/kuus
|
690 eurot/kuus
|
NB! Õpirändel viibimise ajal on üliõpilasel õigus saada riiklikke stipendiumeid, õppetoetusi ja -laene Eestis õppivate üliõpilastega võrdsetel alustel.
Õpirändel omandatu arvestamine
Enne õpirände algust koostab ja kooskõlastab üliõpilane koos oma osakonna juhataja ja rahvusvahelise õppe koordinaatoriga õppelepingu (Learning Agreement for Studies) või praktikalepingu (Learning Agreement for Traineeships).
Leping allkirjastatakse 3-poolselt: üliõpilane, rahvusvahelise õppe koordinaator ja vastuvõtva organisatsiooni esindaja.
Leping annab kindluse, et üliõpilase välisõpingud või -praktika on kooskõlas lennuakadeemia nõuetega ning täielikult õpingute osana
tunnustatud.
Õpirände lõpus esitab üliõpilane
välisõpingute või -praktika ülekandmise taotluse
akadeemia õppeinfosüsteemis. Taotlusele lisatakse:
vastuvõtva organisatsiooni kinnitus õpirändes osalemise kohta;
välisõpingute korral hinneteleht (Transcript of Records);
välispraktika korral kinnitatud praktikapäevik (Internship Records).
Üliõpilased on kohustatud õpirände jooksul saama min 15 EAP/semestris
(1 EAP=26 akadeemilist tundi)
Lisainfo:
Inna Bentsalo, rahvusvahelise õppe koordinaator
inna.bentsalo@eava.ee, +372 5870 5206, ruum C101
Lennuakadeemia infokirjaga liitudes jagame sinuga teavet lahtiste uste päeva, ettevalmistuskursuse, tudengivarjuks tulemise, vastuvõtu ja muu õppimisega seonduva kohta.
Liitumiseks täida allolev ankeet.
Käesoleva vormi täitmisega annan nõusoleku oma isikuandmete säilitamiseks ja kasutamiseks Eesti Lennuakadeemia õppimisvõimaluste kohta info saamise eesmärgil. Sul on õigus igal ajal oma nõusolek tagasi võtta.