Õhusõiduki juhtimine – Eesti Lennuakadeemia

Taevas pole sulle piiriks

Õhusõiduki juhtimise eriala on maailmas ainulaadne, sest näed päikest ka siis, kui maa pealt paistavad ainult pilved.

Seda kinnitavad nii lennuki- kui kopteripiloodi tudengid, kes Eesti Lennuakadeemias õpivad ning lendamist täiel rinnal naudivad.

Avalduste vastuvõtt sellele õppekavale toimub SAISis perioodil 06.05-27.06.2024. 

Pane tähele: saad avalduse esitada juba enne riigieksamite tulemuste teada saamist. Eksamitulemuste teada saamiseni on sinu staatus SAISis "tingimuslikult kandideeriv".

Sisseastumisel on võimalik valida, kas soovid sisseastumiseksamid läbida varem (juuni alguses) või hiljem (juulis). 

SISSEJUHATUS

Kes minust saada võib?


Õhusõiduki juhtimise erialal õpid sa lennuki- või kopteripiloodiks!



Sinust saab õhusõiduki juhtimise erialal vajalike oskustega ja kõrgharidusega piloot, kes:
  • tunneb hästi õhusõiduki pardal asuvaid instrumente ja navigatsioonivahendeid, sest sageli pole silma järgi orienteerumine võimalik;
  • on ka raadiosideoperaator, kuna õhusõiduki õhus navigeerimisel, õhkutõusmisel ja maandumisel tuleb pidada sidet maapeal asuvate lennujuhtidega;
  • oskab hinnata eelseisvad ilmastikuolusid ning teab, kuidas teha vajalikud kütusearvestused;
  • on hea meeskonnatöös, kuna lisaks õhusõidukile tuleb juhtida ka pardameeskonda.
ÕPPEKAVA

Mida õpitakse?

Õppekava edukalt läbinud üliõpilane saab rahvusvaheliselt tunnustatud piloodihariduse ning Transpordiameti poolt väljastatakse lennundusluba koos liinipiloodi teooriapädevusega.

Esimesel kolmel semestril läbitakse alusaineid ning alates neljandast semestrist algab erialaõpe. See sisaldab nii teooriat kui lennupraktikat, mille käigus õpid Sa tundma kõiki põhilisi lennuetappe (õhkutõusmine, horisontaallend, pöörangud, maandumine jne), omandad marsruutlennu oskused ning oskuse orienteeruda ja maanduda piiratud nähtavuse tingimustes. 

Tutvu õppekavaga

Virtuaaltuur
ÕPPEKESKKOND

Kus ja kuidas õpitakse?

EDASISED VõIMALUSED

Kuhu edasi?

Omandades õhusõiduki juhtimise eriala on sul võimalik asuda tööle piloodina. Peamisteks tööandjateks Eestis on Airest, Diamond Sky, Eesti Õhuvägi, Fort Aero, Nordica, Nyxair, Pakker Avio, Panaviatic, PPA lennusalk ja Xfly aga ka välismaised lennufirmad nagu näiteks airBaltic, Wizzair jt.

Eesti Lennuakadeemia koolipere on küll väike, kuid see-eest kokkuhoidev. Õppejõududel on võimalus meile rohkem aega pühendada, mis omakorda annab õpingutele palju juurde.
Peeter Lail
Õhusõiduki ehituse ja hoolduse eriala vilistlane
Kui usud, et sinus on olemas piisav hulk armastust lennunduse vastu, pealehakkamist, avatust ja ausust, siis muu vajaminev sinu edukaks läbilöömiseks piloodina on tagatud lennuakadeemia poolt, pakkudes sulle nüüdisaegset õppehoonet ning toetavat ja kokkuhoidvat töötajas- ja tudengkonda.
Leena Tammann
Õhusõiduki juhtimise eriala vilistlane
See eriala on minu jaoks huvitav, sest seob endas kahte äärmiselt põnevat valdkonda - raadiotehnikat ja lennundust. Toredad õppejõud, modernsed klassiruumid, uued õppevahendid ja huvitavad ained on teinud õppimise lihtsaks. Olen saanud väärtusliku hariduse kogu eluks.
Ron Freimann
Side- ja navigatsioonisüsteemide eriala vilistlane
Lennujuhi töö nõuab vastutuse võtmist ja erinevates olukordades hakkamasaamise oskust. Lennuliiklusteeninduse eriala ootab just neid, kellel on motivatsioon ja huvi lennunduse vastu ning kes otsivad põnevat karjääri kiiresti arenevas valdkonnas.
Mark-Julius Pikat
Lennuliiklusteeninduse eriala vilistlane
Antud erialal olen mõistnud, et teadmiste kinnistumiseks on väga oluline teooriat toetav praktiline osa. Õpingutele annab palju juurde võimalus käia mitmel praktikal, tutvuda erinevate tööandjate ja tööga.
Eleri Pärna
Lennunduskorralduse eriala vilistlane
EAVA