Õppekava edukalt läbinud üliõpilane saab rahvusvaheliselt tunnustatud piloodihariduse ning Transpordiameti poolt väljastatakse lennundusluba koos liinipiloodi teooriapädevusega.
Esimesel kolmel semestril läbitakse alusaineid ning alates neljandast semestrist algab erialaõpe. See sisaldab nii teooriat kui lennupraktikat, mille käigus õpid Sa tundma kõiki põhilisi lennuetappe (õhkutõusmine, horisontaallend, pöörangud, maandumine jne), omandad marsruutlennu oskused ning oskuse orienteeruda ja maanduda piiratud nähtavuse tingimustes.
Kui sul tekkis kooli veebilehelt eriala kohta lugedes küsimusi, siis soovitame esiteks tutvuda alloleva KKK rubriigiga, kuhu oleme kokku koondanud mõningad meie käest enim küsitud küsimused koos vastustega.
Õppeaeg on 4 aastat ja õppimine täiskoormusel on tasuta.
Õppelendudeks kasutatakse ühemootorilisi lennukeid Cessna 152 ja Cessna 172 ning kahemootorilist lennukit Piper PA-31 Navajo, kopteri õppelendudeks kahekohalist kopterit Robinson R22.
Meeskonnatöö koolituseks, samuti erinevate ohtlike olukordade läbiharjutamiseks kasutatakse lennuki- ja kopterisimulaatorit.
Kopteri juhtimise erialal läbitakse 165 tundi (sellest 40 tundi simulaatoril) ning lennuki juhtimise erialal 215 tundi (sellest 55 tundi simulaatoril) lennupraktikat.
Lennuakadeemias on väga hea tudengite ja õppejõudude suhtarv (9,6 tudengit õppejõu kohta), mis tagab personaalse ja kvaliteetsema õpetamise sõbralikus keskkonnas.
Lõpetajate keskmine sissetulek on võrreldes teiste kõrgkoolide lõpetajatega üks Eesti kõrgemaid (2021. a andmete põhjal ca 2500 €) ja lõpetajate tööhõive on 100 protsenti. Lisaks on meil:
Omandades õhusõiduki juhtimise eriala on Sul võimalik asuda tööle piloodina. Peamisteks tööandjateks Eestis on Airest, Diamond Sky, Eesti Õhuvägi, Fort Aero, Nordica, Nyxair, Pakker Avio, Panaviatic, PPA lennusalk ja Xfly aga ka välismaised lennufirmad nagu näiteks airBaltic, Wizzair ja teised.
Piloodi erialal omandatud oskused ja kogemused võimaldavad Sul hakata ka ise ettevõtjaks või leida tööd mujal lennundussektoris.
Oma õpinguid saad Sa jätkata magistritasemel teistes kõrgkoolides nii Eestis kui välismaal.
Kuidas valmistuda kandideerimiseks?
Kui suur on konkurents sisseastumisel?
Lennuakadeemia infokirjaga liitudes jagame sinuga teavet lahtiste uste päeva, ettevalmistuskursuse, tudengivarjuks tulemise, vastuvõtu ja muu õppimisega seonduva kohta.
Liitumiseks täida allolev ankeet.
Käesoleva vormi täitmisega annan nõusoleku oma isikuandmete säilitamiseks ja kasutamiseks Eesti Lennuakadeemia õppimisvõimaluste kohta info saamise eesmärgil. Sul on õigus igal ajal oma nõusolek tagasi võtta.