Eesti Lennuakadeemia toetab ja julgustab tudengeid projekte looma ning neist osa võtma. Projektides osalemine on tudengite jaoks suurepärane võimalus saada kujutlus ettevõtte toimimisest, rakendada oma teadmisi, omandada praktilisi kogemusi ning luua uusi sidemeid.
Lennundustehnika õppekava raames ehitavad igal aastal 3. kursuse tehnikud kursusetööna õhusõiduki. Näiteks, valmis 2023. aasta suvel tudengite käe all mehitamata vesilennuk, mis edukalt ka õhku tõusis.
2023/24 õa. 3. kursuse tehnikute eesmärk on ehitada õhusõiduk, millega minna 2024 a. suvel Inglismaal toimuvale mainekale rahvusvahelisele võistlusele “IMechE UAS Challenge 2024”. Võistluse korraldajaks on Institute of Mechanical Engineers, kes muuhulgas on tuntud ka kui maineka tudengivormeli (Formula Student) korraldajana.
Projekti edukaks toimimiseks on aga vaja lisaks õhusõiduki ehitamisele hoolitseda ka projekti muude vajalike osade valmimise eest. Selleks ootame ka teiste erialade tudengeid liituma meeskonna tugitiimiga, kelle ülesanneteks saavad äriplaani koostamine, turundustegevused, sponsorite leidmine, reisikorraldus, jätkusuutlike lahenduste leidmine jpm. Ka tugitiimil on võimalus meeskonna osana Inglismaale võistlustele kaasa sõita ja koha peal tiimi mitmekülgselt toetada.
Tudengi jaoks tähendab projekt suurepärast võimalust saada praktiline kogemus, arendada oma oskusi, luua sidemeid ning saada oma CV-sse atraktiivne lisa. Mõne tudengi jaoks võib projekt kujuneda lausa hüppelavaks, mis viib tulevikus põnevatele rahvusvahelistele karjääriradadele.
Keda oodatakse projektiga liituma?
Kõik lennuakadeemia huvilistest tudengid on oodatud liituma, olenemata erialast. Eelduseks osalusel on, et tudeng saab projekti panustada terve õppeaasta vältel.
Mida osalemine sulle annab?
6 EAP vabaaines (3 EAP kevadsemestril ja 3 EAP sügissemestril) või kokkuleppel 6 EAP praktikamoodulis (kehtib AM ja CAM tudengitele).
Võimalus rakendada projektiosalust lõputöös.
Väärtuslik tiimitöö kogemus, mis arendab sinu koostööoskuseid, ajaplaneerimise ja organiseerimise oskuseid, probleemide lahendamist jpm.
Kaasalöömine rahvusvahelisel võistlusel osalevas projektis on atraktiivne lisa sinu CV-s.
INFOTUND
Projektis osalemisest huvitatud tudengid on oodatud infotundi 14. septembril kell 12.30 - 14.00 ruumis C-200, kus tutvustatakse projekti ning projektis osalemise kriteeriumeid lähemalt.
Kontakt
Oskar Saarepera,
oskar.saarepera@eava.ee
Killu-Laura Kiin,
killu-laura.kiin@eava.ee
Lennuakadeemia infokirjaga liitudes jagame sinuga teavet lahtiste uste päeva, ettevalmistuskursuse, tudengivarjuks tulemise, vastuvõtu ja muu õppimisega seonduva kohta.
Liitumiseks täida allolev ankeet.
Käesoleva vormi täitmisega annan nõusoleku oma isikuandmete säilitamiseks ja kasutamiseks Eesti Lennuakadeemia õppimisvõimaluste kohta info saamise eesmärgil. Sul on õigus igal ajal oma nõusolek tagasi võtta.