Eesti Lennuakadeemia toetab ja julgustab tudengeid projekte looma ning neist osa võtma. Projektides osalemine on tudengite jaoks suurepärane võimalus saada kujutlus ettevõtte toimimisest, rakendada oma teadmisi, omandada praktilisi kogemusi ning luua uusi sidemeid.
Tudengiprojektidest on välja kasvanud ka kaks mittetulundusühingut: MTÜ Droonilabor (Blue Sparrow meeskond) ja MTÜ SafeDrone Systems (drooni langevarju meeskond).
Taust: lennundustehnika õppekava raames ehitavad igal aastal 3. kursuse tehnikud kursusetööna õhusõiduki. Näiteks valmis 2023. aasta suvel tudengite käe all mehitamata vesilennuk, mis edukalt ka õhku tõusis.
Eesmärk: ehitada mehitamata õhusõiduk, millega võistelda 2024. aasta suvel Inglismaal toimuval mainekal rahvusvahelisel võistlusel “IMechE UAS Challenge 2024”. Võistluse korraldajaks oli Institute of Mechanical Engineers, kes muuhulgas on tuntud ka maineka tudengivormeli (Formula Student) korraldajana.
Blue Sparrow tiimi tulemused 2024. a võistlusel:
🏆 3. koht üldarvestuses,
🏅 eriauhind lennukõlblikkuse kategoorias.
Lisainfo:
Eesmärk/tulemus: toota EASA sertifikaadiga universaalne langevarju moodul, mis on ühilduv kõigi rootor- ja koptertüüpi mehitamata õhusõidukitega. Selle eesmärk on suurendada turvalisust droonide käitamisel ning parandada nende lennukõlblikkust kõrgema riskiga piirkondades.
Projekti periood: 06.2023 - 06.2025
Rahastaja: riigieelarve teadus- ja arendustegevuse vahendid
Lennuakadeemia infokirjaga liitudes jagame sinuga teavet lahtiste uste päeva, ettevalmistuskursuse, tudengivarjuks tulemise, vastuvõtu ja muu õppimisega seonduva kohta.
Liitumiseks täida allolev ankeet.
Käesoleva vormi täitmisega annan nõusoleku oma isikuandmete säilitamiseks ja kasutamiseks Eesti Lennuakadeemia õppimisvõimaluste kohta info saamise eesmärgil. Sul on õigus igal ajal oma nõusolek tagasi võtta.