Nende kahe teema kokkupanekul tekkis loomulik huvi ja vajadus arendada nende teadlikkust ohutust droonide käitamisest, kes on sellega juba tegelenud või mõlgutavad alles mõtteid. Mida me juba teinud oleme?
Esimesed klassiruumikoolitused droonide käitajatele algasid 2014. a ning alates sellest ajast on Tõnis Jürimäe kureeritud koolitustel osalenud üle 400 inimese. Siia saab juba varsti juurde lisada veel üle 400 inimese, kes on läbinud või läbivad praegu mehitamata õhusõidukite käitamise tasuta e-kursust (MOOCi). Tasuta e-kursus valmis eelmisel aastal ja seda peamiselt kolmel põhjusel - et jõuda veel laiema tarbijaskonnani, teha seda inimesele mugavalt ja käsitleda regulatsioonide muudatusi operatiivselt. Hetkel jooksev e-kursus on abiks A1/A3 algpädevuse eksamiks valmistumiseks.
Droonide käitamine on jõudnud aga üldhariduskoolidesse. Sel sügisel pakutakse drooniringi üldhariduskoolide “Premium” paketi all, lisaks on avanenud võimalus kokku leppida drooni töötuba tulles lennuakadeemiasse ekskursioonile. 5.-7. novembril Saku Suurhallis aset leidev Robotex International kava hõlmab mh ka lennuakadeemia droonivõistlust (täname siinkohal ka Threod Systems’it!) ning uus aasta toob endaga kaasa juba järgmised drooniprojektid.
Lennuakadeemia järgmine eesmärk on saada sertifitseeritud koolitajaks ja hakata pakkuma kõiki droonikäitajatele vajalikke avatud kategooria koolitusi. Transpordiamet avab taotlemise võimaluse al 1. jaanuarist 2022. Taotluse ettevalmistamine ja oma töötajate väljaõpe on juba praegu töös. Suurepärast lisaväärtust mehitamata lennunduse valdkonnas on meile andnud ka toetav roll GOF 2.0 projektis.
Lennuakadeemia infokirjaga liitudes jagame sinuga teavet lahtiste uste päeva, ettevalmistuskursuse, tudengivarjuks tulemise, vastuvõtu ja muu õppimisega seonduva kohta.
Liitumiseks täida allolev ankeet.
Käesoleva vormi täitmisega annan nõusoleku oma isikuandmete säilitamiseks ja kasutamiseks Eesti Lennuakadeemia õppimisvõimaluste kohta info saamise eesmärgil. Sul on õigus igal ajal oma nõusolek tagasi võtta.