1. Oled jõudnud viimasele kursusele ja kirjutad lõputööd. Mis on selle teema ja miks just selle valisid?
Teadsin, et tahan oma lõputööd teha mehitamata lennunduse valdkonnas ja kooli poolt olid mõned teemad meile juba ette antud. Valisin etteantud teemadest enda jaoks kõige põnevama, täpsustasime seda juhendajaga ning lõplikuks teemaks sai “Tartu piirkonna õhuruumi analüüs mehitamata õhusõiduki süsteemide testala loomiseks”.
2. Sa oled mitmetes ettevõtetes praktikal käinud. Missugused kogemused või tarkuseterad oled neist kaasa võtnud?
Mul on olnud tõesti au juba kooli ajal tutvuda meie vägagi mitmekülgse lennundusmaailmaga. Esimesed kontaktid tulid Nordica’st, kui esindasime neid Tourest turismimessil. Sealt sain enesekindlust müügitööks! Tallinn Airport GH-s olin suvepraktikal lennuoperatsioonide assistendina ja olen kindel, et see oli esimeseks päris praktikakohaks parim valik. Lennujaam koondab kogu lennundust ja seal töötamine oli väga värskendav ja innustav. Õppisin, et lennujaamas tuleb alati kõigeks valmis olla. Diamond Sky tutvustas mulle aga eralennunduse maailma ja pakkus eneseteostuseks ohtralt võimalusi. Tegelesin turundusega ja korraldasin üritusi. Kõige olulisemat õppetundi ilmestab Kris Jenneri öeldu: “Kui sa midagi vajad ning saad eitava vastuse, siis järelikult küsisid seda vale inimese käest”. Lennuakadeemia välissuhete- ja turundusosakonnas olid minu praktikapäevad alati päikselised ja seal õppisin, kui oluline on avatud suhtlus ja infovahetus. Kuna töötasin siis ka teise kohas, arenesid ajaplaneerimise oskused ja arusaam, et teinekord on vähem rohkem. Hetkel olen praktikas Skycorp’is. Vesiniktehnoloogial lendavate droonide valdkond õpetab nüüd kõike seda, mis veel õpingute kõrval tundmatuks jäi. Kõige põnevam ongi kogu tehnoloogia pool ja selle lugematud kasutusvõimalused.
3. Töötad praegu ka lennuakadeemias. Mis Sa seal täpsemalt teed?
Täpselt nii, hetkel olen ma Eesti Lennuakadeemias projektide assistent. Aitan meie arendusprorektorit erinevate ülesannetega, nt infootsing, koosolekumemode ja -protokollide kirjutamine, koostöölepingute ja presentatsioonide koostamine ja veel palju muud põnevat.
4. Oled olnud ka üliõpilasesinduse liige ja käinud Erasmusega õpirändel - kas teeksid seda kõike uuesti ja miks?
Absoluutselt teeksin! Õpirändel käisin Tšehhis Brno Tehnikaülikoolis ja jäin selle kogemusega vägagi rahule. Lisaks sellele, et kool oli asjalik ja õppejõud rahvusvahelised, siis oli sealne Erasmus+ programm iganädalaselt hästi sisustatud erinevate reiside ja kultuuriüritustega. Sain sealt jällegi kontakte üle maailma, kellega siiani igapäevases suhtluses oleme.
Üliõpilasesinduses olin vaid toetajaliige. Aitasin esindust turunduse, nõu ja jõuga. Jällegi kogemus, mida kindlasti kõikidele tudengitele soojalt soovitan!
5. Kuidas Sa seda kõike jõudnud oled?
Lennunduses on lihtsalt teistmoodi säraga motiveerivad inimesed, kes innustavad tegudele ja ei luba logeleda. Tagasi vaadates on mul hea meel, et ma pole võimalusi kasutamata jätnud. Veel parem meel on aga selle üle, et lennuakadeemia koos oma koostööpartneritega on neid võimalusi nii palju pakkunud!
Ingrit lõpetab peatselt, nii et Eesti lennundus - hakake pakkumisi tegema! :)
Lennuakadeemia infokirjaga liitudes jagame sinuga teavet lahtiste uste päeva, ettevalmistuskursuse, tudengivarjuks tulemise, vastuvõtu ja muu õppimisega seonduva kohta.
Liitumiseks täida allolev ankeet.
Käesoleva vormi täitmisega annan nõusoleku oma isikuandmete säilitamiseks ja kasutamiseks Eesti Lennuakadeemia õppimisvõimaluste kohta info saamise eesmärgil. Sul on õigus igal ajal oma nõusolek tagasi võtta.