Novembri esimesel nädalal jõudis IA protsess rahvusvahelise hindamiskomisjoni külastuseni. Külastuse formaat oli uudne ja praegustele oludele vastav – liikmed Iirimaalt ja Šveitsist osalesid veebi teel, ülejäänud komisjon viibis kohapeal. Kaks päeva väldanud intervjuudes said sõna paljud lennuakadeemia tegevusega seotud osapooled alates töötajatest ja üliõpilastest kuni vilistlaste ja tööandjateni. Siinkohal täname veelkord kõiki, kes intervjuudes osalesid!
IA käigus antakse hinnang kõikidele õppetööga seotud aspektidele – õppejõududele, õppekavadele, õppimisele ja õpetamisele, üliõpilaste hindamisele ning õppimise tugisüsteemidele. Lisaks hinnatakse strateegilist ja ressursside juhtimist, kvaliteedikultuuri ja akadeemilist eetikat, rahvusvahelistumist ning muidugi teadus-, arendus- ja loometegevust ning ühiskonna teenimist.
Külastuse lõpus esitas komisjon tagasiside, mis oli kokkuvõttes positiivne, kuid muidugi pöörati tähelepanu ka kitsaskohtadele, mille jõulisem arendamine aitaks lennuakadeemia uutesse kõrgustesse viia. Esmast ametlikku hinnangut tuleb aga veel oodata. Tõenäoliselt valmib see 2021. aasta jaanuaris.
Alates kevadest kestnud arengukava koostamise protsess on jõudnud Haridus- ja teadusministeeriumi kooskõlastuse ootamiseni. Protsess on olnud pikk ja ajamahukas, kuid see-eest kaasati kogu lennuakadeemia personali. Ambitsioonid on kõrged, eeldades väga head ja koostööd huvirühmadega.
Eesti Lennuakadeemia visioon aastaks 2025 on olla huvirühmade poolt kõrgelt hinnatud lennunduse koolitus- ja arenduspartner. Visiooni saavutamiseks on seatud kolm eesmärki:
Koos visiooni ja eesmärkidega on sõnastatud ka strateegiline fookus, eesmärgi saavutamiseks olulised tegevused, vajalik võimekus ja juhtimissüsteem, kuid ka otsustavad väljakutsed. Eesmärkide poole liikumist hakatakse monitoorima 9 kokkulepitud mõõdiku abil. Uue perioodi arengukava on peatselt ka kodulehel.
3. detsembril arutati nõukogus esimese ingliskeelse õppekava Commercial Aviation Management (CAM) kinnitamist. Asjaosalised loodavad välistudengite vastuvõttu alustada juba 2021. aastal. Õppekava üldeesmärk on, et lõpetajal on teadmised lennundusega seotud protsesside juhtimisest, ta lähtub lennundussektorisse kuuluvate organisatsioonide peamistest funktsioonidest ning tal on eeldused täitmaks ettevõtte töökorralduslike protsesside juhi ülesandeid. Õppekavast räägitakse lähemalt järgmises infokirjas.
Lennuakadeemia infokirjaga liitudes jagame sinuga teavet lahtiste uste päeva, ettevalmistuskursuse, tudengivarjuks tulemise, vastuvõtu ja muu õppimisega seonduva kohta.
Liitumiseks täida allolev ankeet.
Käesoleva vormi täitmisega annan nõusoleku oma isikuandmete säilitamiseks ja kasutamiseks Eesti Lennuakadeemia õppimisvõimaluste kohta info saamise eesmärgil. Sul on õigus igal ajal oma nõusolek tagasi võtta.