Arengukava koostamise aastateks 2021-2025 on olnud keerukas, kuid põnev protsess. Kokku on lepitud järgneva viie aasta ambitsioon, eesmärgid ning strateegiline fookus põhitegevusvaldkondade ja oluliste tegevuste näol. Põhjalikult on analüüsitud ka väljakutseid, vajalikku võimekust ja süsteeme. Viimastel nädalatel on toimunud konsultatsioonid koostööpartneritega – nii nõunike kogu kui Eesti Lennundusklastriga. Hetkel jätkub protsess valdkondlike strateegiate kokkupaneku ning täpsete mõõdikute väljatöötamisega. Arengukava valmimise tähtaeg on novembri lõpp.
Suvi tõi lennuakadeemia ridadesse ka uue töötaja. Augustis alustas meil tööd lennundustehnika lektor Taavi Adamberg, kes on ühtlasi ka lennuakadeemia piloodieriala vilistlane.
Uus on ka lennuakadeemia üliõpilasesinduse koosseis. 2021/22. õa-l kuuluvad esindusse esimees Patrik Sebastian Unt õhusõiduki juhtimise 2. kursuselt, aseesimees Marite Ennuste lennundusettevõtte käitamise 3. kursuselt, teabejuht Albert Männiste side- ja navigatsioonisüsteemide 1. kursuselt, turundusjuht Herman Proosa side- ja navigatsioonisüsteemide 4. kursuselt, finantsjuht Gete Suurraid lennuliiklusteeninduse 2. kursuselt ja spordijuht Killu-Laura Kiin lennundusettevõtte käitamise 3. kursuselt. Soovime uuele esindusele palju lennukaid ideid!
Hoolimata keerukast ja pidevalt muutuvast olukorrast algas 11 väliskülalisüliõpilase sügissemester sel korral mitte kodukõrgkoolis, vaid lennuakadeemias. Tudengeid on siin üle terve Euroopa – Leedust, Poolast, Šveitsist, Türgist, Portugalist ja Prantsusmaalt. Loodame, et väliskülalisüliõpilased saavad vahetussemestrist maksimaalselt rõõmu tunda. Lennuakadeemia jätkab tavapärase kontaktõppega nii kaua kui võimalik, kuid eelkõige peetakse siiski silmas nii üliõpilaste kui töötajate ohutust.
Suve jooksul on töösse läinud kaks toredat algatust. Meile teadaolevalt on lennuakadeemia esimene kool Eestis, kes hakkas käesolevast õppeaastast tualettides oma naistudengitele tasuta hügieenivahendeid pakkuma. Algatus on pälvinud väga positiivset vastukaja ning loodetavasti oleme selle sammuga inspiratsiooniks ka teistele Eesti (kõrg)koolidele.
Lisaks tasuta hügieenitarvetele algas juba juunikuust lennuakadeemias biolagunevate jäätmete komposteerimine. Akadeemial on oma komposteerimismasin ning kompost tekib siinsamas kohapeal. Komposteerimisega säästame ühekordseid biolagunevaid kotte äraveol ning lisaks hoiame kokku nii jäätmete äraveo tasudelt kui ka konteineri rendilt.
Lennuakadeemia infokirjaga liitudes jagame sinuga teavet lahtiste uste päeva, ettevalmistuskursuse, tudengivarjuks tulemise, vastuvõtu ja muu õppimisega seonduva kohta.
Liitumiseks täida allolev ankeet.
Käesoleva vormi täitmisega annan nõusoleku oma isikuandmete säilitamiseks ja kasutamiseks Eesti Lennuakadeemia õppimisvõimaluste kohta info saamise eesmärgil. Sul on õigus igal ajal oma nõusolek tagasi võtta.