Kui pikk on Sinu tööstaaž Eesti Lennuakadeemias?
Kaks ja pool aastat.
Kuidas Sa jõudsid tööle lennuakadeemiasse ja milline on Sinu töökogemus mujalt?
Enne siia tulemist arendasin kaheksa aastat Justiitsministeeriumi IT-süsteeme ja e-arveldaja raamatupidamistarkvara. Ametinimetuse poolest tegin ärianalüüsi, aga tegelikkuses kõike mida vaja: koolitamisest ja tõlkimisest graafilise disaini ja andmebaasideni.
Minu teekond lennuakadeemias algas neli aastat tagasi, mil hakkasin mehitamata õhusõidukite kursust andma. Kaks ja pool aastat tagasi avanes võimalus lõplikult oma kirg (droonid) elukutsega siduda ning astusin täiskohaga lennuakadeemia kollektiivi ridadesse.
Loodan valdkonda värsket mõtlemist tuua. Nagu plakat labori seina peal ütleb: "I don't think inside the box. I don't think outside the box. I don't even know where the box is! "
Mis on Sulle praeguse töö juures kõige huvipakkuvam?
Töövaldkond ning võimalus töötada oma ala tipp-spetsialistidega. Mehitamata lennumasinate valdkond on nii lai, see haarab kogu lennundust ning lisaks robootikat ja tarkvara.
Õpilaste säravad silmad, kui tutvustan droonide põnevat maailma. Mehitamata õhusõidukite kiirelt arenev valdkond on minu jaoks meeletult põnev ning selle rakendus ja potentsiaal on peaaegu piiramatu.
Milliseid asju leiaksime Sinu töölaualt?
Loomulikult arvuti, telefoni ja kohvitassi.
Vähemalt kolme erineva poolelioleva projektiga seotud asju. Kahtlen, et Maiken teab, milline kaos välja näeb (toimetus: ka lennuakadeemia arendusprorektor Maiken Kull viitas enda intervjuus, et tema laual valitseb kaos).
Kätte on jõudnud aasta 2030 – kuidas on lennuakadeemia arenenud?
Lennuakadeemia on innovaatilisem ja atraktiivsem nii õpilastele, kui kompetentsikeskusena koostööpartneritele. Viime läbi paljusid multidistsiplinaarseid projekte ja rakendusuuringuid.
Õpilased on palju aktiivsemad õpirändes ja omandavad väärtuslikke elukogemusi välismaal.
Milliseid soovitusi jagaksid Sa tänasel päeval 18-aastasele iseendale?
Mul ripub klassi ees selline arvutus:
See on erinevus selles, kas teed natuke rohkem kui on vajalik või pisut vähem kui on vaja.
Tee iga päev pisut rohkem kui peab ja jõuad palju kaugemale.
Ole iga päev pisut parem kui olid eile.
Sinu raamatusoovitus – põhjenda lühidalt miks just see raamat?
Nassim Nicholas Taleb “Antihabras” aga soovitan kõiki tema raamatuid. See raamat on lühikokkuvõte Talebi filosoofiast ning näited selle rakendatavusest erinevatele elualadele.
Kuidas navigeerida kaosest tulvil maailmas, kes ja mis
kukub ootamatustest ja pingest kokku ning mis taassünnib tugevamana (nt keha pärast
rasket treeningut).
Miks on standardhälve ohtlik ning miks me kogeme oma elus nii palju sündmuseid, mille tõenäosus peaks olema kord 1000 aasta jooksul. Väga harvade (aga suurte tagajärgedega) sündmuste tõenäosus polegi arvutatav.
Lennuakadeemia infokirjaga liitudes jagame sinuga teavet lahtiste uste päeva, ettevalmistuskursuse, tudengivarjuks tulemise, vastuvõtu ja muu õppimisega seonduva kohta.
Liitumiseks täida allolev ankeet.
Käesoleva vormi täitmisega annan nõusoleku oma isikuandmete säilitamiseks ja kasutamiseks Eesti Lennuakadeemia õppimisvõimaluste kohta info saamise eesmärgil. Sul on õigus igal ajal oma nõusolek tagasi võtta.