Eesti Lennuakadeemia lennujuhtimise simulaatori visuaalne andmebaas sisaldab Tallinna, Luksemburgi, Tartu, Kuressaare, Kärdla, Pärnu ja Ämari lennuväljade kujutisi. Vastavalt tellija soovile on võimekus luua ka uusi lennuväljade kujutisi ja keskkondi.
Simulaatorikompleksi kuuluvad:
lähilennujuhtimise tööpositsioon;
radarjuhtimise tööpositsioonid;
pseudopilootide positsioonid;
projektsioonisüsteemid.
Erinevatele pädevustele vastavaid simulatsioone on võimalik läbi viia samaaegselt ja üksteisest sõltumatult, samas on ka võimalus ühe harjutuse raames jäljendada mitme üksuse koostööd.
Simulatsioonide programmeerimisel on võimalik kasutada 61 erinevat tüüpi õhusõiduki ning 36 maasõiduki virtuaalseid mudeleid. Kompleksi koosseisus on kokku 7 töökohta, mida on võimalik seadistada instruktori või lennujuhiõpilase töökohaks ja 9 pseudopiloodi töökohta.
Lennujuhtimise simulaatoriga on võimalik liidestada mehitamata õhusõiduki süsteemi simulaator. Seeläbi on võimalik jäljendada mehitamata ja mehitatud lennuliikluse toimimist samas õhuruumis.
Mehitamata õhusõiduki süsteemi simulaatorit on võimalik kasutada ka iseseisvana kaugpilootide koolituseks ja lennumissiooni planeerimiseks.
Küsi lisainfot ja/või hinnapakkumist: trainings@eava.ee
Koolitus on suunatud pädevust omavatele ja vähemalt 1-aastase töökogemusega lennujuhtidele, kes soovivad läbi viia väljaõppejuhendamist. Koolituse läbinu tunneb õppimise ja täiskasvanute õpetamise teoreetilisi aluseid, lennujuhtide litsenseerimisega seonduvat seadusandlust ja praktilisi koolitusprotsessi elemente. Samuti saab koolituse käigus teadmised koolitussessiooni ettevalmistamise, läbiviimise ja tagasisidestamise kohta ning oskuse esitada põhjendatud aruandeid. Ühe koolitusgrupi suurus maksimaalselt 8 inimest.
Küsi lisainfot ja/või hinnapakkumist: trainings@eava.ee
Koolitus on suunatud väljaõppejuhendaja pädevust omavatele lennujuhtidele teadmiste uuendamiseks. Koolituse läbinu omab ülevaadet viimastest muudatustest väljaõppejuhendamisega seotud seadusandluses ning on värskendanud enda oskusi uute kolleegide juhendamiseks. Ühe koolitusgrupi suurus maksimaalselt 8 inimest.
Küsi lisainfot ja/või hinnapakkumist: trainings@eava.ee
Kursuse läbinu omab ülevaadet aeronavigatsiooniteeninduse süsteemist ja mõistab selle seoseid erinevate lennundustegevuste valdkondadega. Lisaks tunneb ja mõistab lennuteabeteenused (AIS) olemust ja infoväljaandeid, tunneb lennuliiklusteeninduses kasutatavaid teateid ja oskab neid käsitleda. Samuti saadakse ülevaade lennuplaanidest ja nende koostamisest.
Küsi lisainfot ja/või hinnapakkumist: trainings@eava.ee
Üksikasjalike lennuvälja lennuinfoteenindust (AFIS) puudutavate teadmiste ja praktiliste oskuste omandamine ulatuses, mis kindlustab ohutu tööpraktika lennuinfoteenindust andvas üksuses. Simulaatorharjutused on grupeeritud erinevate teemade kaupa. Simulaatorõpe sisaldab erineva raskusastmega harjutusi alates instruktori poolt jooksvalt juhendatavatest harjutustest ja lõpetades iseseisvalt sooritatavate hinnatavate harjutustega.
Küsi lisainfot ja/või hinnapakkumist: trainings@eava.ee
Koolituse eesmärk on anda vajalikud teoreetilised alusteadmised lennunduskeskkonnast, lennuliikluse juhtimise olemusest ja töömeetoditest, võimaldamaks alustada süvendatud teadmiste ning oskuste omandamist pädevuskoolituses.
Küsi lisainfot ja/või hinnapakkumist: trainings@eava.ee
Koolituse käigus antakse ülevaade tööks vajalikest reeglitest ja seadustest, ning rakendatakse instrumentaallennuväljal kasutatavaid lennujuhtimismeetodeid ja käitamisprotseduure. Lisaks omandatakse teadmised lennuliikluse ohutust ja sujuvast korraldusest lähilennujuhtimisüksuse vastutusalas. Praktiliste oskuste hindamine toimub lennujuhtimise simulaatorkeskkonnas kontrollharjutuste ja eksamiharjutuste põhjal. Simulaatorharjutusi hinnatakse kaheksa spetsiifilise pädevuse ja nendega seotud tulemuslikkuse eesmärgi täitmise alusel. Ühe koolitusgrupi suurus maksimaalselt 8 inimest.
Küsi lisainfot ja/või hinnapakkumist: trainings@eava.ee
Koolituse käigus antakse ülevaade tööks vajalikest reeglitest ja seadustest, ning rakendatakse instrumentaallennuvälja lähenemisalas kasutatavaid lennujuhtimismeetodeid ja käitamisprotseduure. Lisaks omandatakse teadmised lennuliikluse ohutust ja sujuvast korraldusest lähenemislennujuhtimisüksuse vastutusalas. Praktiliste oskuste hindamine toimub lennujuhtimise simulaatorkeskkonnas kontrollharjutuste ja eksamiharjutuste põhjal. Simulaatorharjutusi hinnatakse kaheksa spetsiifilise pädevuse ja nendega seotud tulemuslikkuse eesmärgi täitmise alusel. Ühe koolitusgrupi suurus maksimaalselt 8 inimest.
Küsi lisainfot ja/või hinnapakkumist: trainings@eava.ee
Koolituse käigus antakse ülevaade tööks vajalikest reeglitest ja seadustest, ning rakendatakse piirkondlikus lennujuhtimises kasutatavaid lennujuhtimismeetodeid ja käitamisprotseduure. Lisaks omandatakse teadmised lennuliikluse ohutust ja sujuvast korraldusest piirkondliku lennujuhtimisüksuse vastutusalas. Praktiliste oskuste hindamine toimub lennujuhtimise simulaatorkeskkonnas kontrollharjutuste ja eksamiharjutuste põhjal. Simulaatorharjutusi hinnatakse kaheksa spetsiifilise pädevuse ja nendega seotud tulemuslikkuse eesmärgi täitmise alusel. Ühe koolitusgrupi suurus maksimaalselt 8 inimest.
Küsi lisainfot ja/või hinnapakkumist: trainings@eava.ee
Vastavalt ICAO määrusele 9835 peab kõigi rahvusvaheliselt tegutsevate pilootide ning kõigi rahvusvahelisi lende korraldavate lennujuhtide inglise keele oskus vastama ICAO kehtestatud tasemele. ICAO inglise keele tasemetesti ettevalmistuskursus on suunatud tasemetesti sooritajatele, kelle inglise keele oskus vastab vähemalt CEFR tasemele B1.
Koolitusel harjutatakse praktikas inglise keele tasemetesti edukaks sooritamiseks kuut erinevat aspekti: hääldust, keelestruktuuride kasutamist, sõnavara, kõne ladusust, arusaamisoskust ning interaktsiooni.
Küsi lisainfot ja/või hinnapakkumist: trainings@eava.ee
Eesti Lennuakadeemia on Transpordiameti poolt volitatud lennunduse inglise erialakeele testimiskeskus. Testimiseks kasutatakse Eurocontroli heakskiidul ELPAC testi.
English Language Proficiency for Aeronautical Communication (ELPAC) on Eurocontroli poolt välja töötatud erialase inglise keele oskuse hindamise test lennujuhtidele ja pilootidele. Rahvusvaheliselt tegutsevatel lennujuhtidel ja pilootidel peab ICAO dokument 9835 kohaselt vastama inglise keele tase vähemalt ICAO kehtestatud tasemele 4.
Tasemetesti korraldamisel lähtutakse ICAO dokumendi 9835 „ICAO lennunduse erialakeele nõuete rakendamise käsiraamat” soovitustest.
Tasemetesti viiakse läbi Eesti Lennuakadeemias kohapeal iga kuu esimesel teisipäeval.
Aja kokkuleppimiseks või lisaküsimuste korral kirjuta e-postile keeletest@eava.ee.
Lisainfo ELPAC testi kohta https://elpac.eurocontrol.int/.
Lennuakadeemia infokirjaga liitudes jagame sinuga teavet lahtiste uste päeva, ettevalmistuskursuse, tudengivarjuks tulemise, vastuvõtu ja muu õppimisega seonduva kohta.
Liitumiseks täida allolev ankeet.
Käesoleva vormi täitmisega annan nõusoleku oma isikuandmete säilitamiseks ja kasutamiseks Eesti Lennuakadeemia õppimisvõimaluste kohta info saamise eesmärgil. Sul on õigus igal ajal oma nõusolek tagasi võtta.