Koolitus on mõeldud õhusõiduki hooldusorganisatsioonis töötavatele spetsialistidele, kellel on inimteguri alane koolitus eelnevalt läbimata.
Koolitusel osalejad saavad inimteguri rolli mõistmiseks alusteadmised inimvõimetest ja nende piiridest, samuti sotsiaalpsühholoogiast. Koolituse läbinud teavad töövõimet mõjutavaid tegureid ja nende mõju tööülesannete täitmisel. Lisaks oskavad koolituse läbinud edaspidi arvestada, missugused on ohud töökohas ja missugust mõju avaldab töö efektiivsusele füüsiline keskkond ja suhtlemine. Samuti omandatakse alusteadmised seoses inimvigadega.
Koolitus on suunatud nii mehitamata õhusõidukite käitajatele kui ka erinevatele lennujaamas või lennukite hooldusettevõtetes töötavatele inimestele, kes peavad oma töös pidama raadiosidet (näiteks lennujaama maapealne teenindus ja tehnikud).
Koolituse läbimine annab ettevalmistuse Transpordiametis raadioside eksamite sooritamiseks. Eksamite eduka sooritamise järel väljastab Transpordiamet eksamineeritud isikule raadioside loa.
Lisaks on võimalik tellida mooduleksamite ettevalmistuskursusi lühikeste konsultatsioonide/sessioonide näol (üks moodul 3-15 akadeemilist tundi, miinimum grupi suurus 6 osalejat) ja individuaalseid konsultatsioone enne mooduleksamite sooritamist.
Registreeru eksamitele eksamitele siin.
Kütusepaagi ohutuse koolituse faas 1 on mõeldud õhusõidukite hooldusettevõttes administratiivvaldkonna eest vastutavatele töötajatele, nt kvaliteedijuhtidele jt töötajatele, kes tegelevad organisatsiooni Osa 145 hooldusprotseduuride juhtimisega. Eelnev kvalifikatsioon pole nõutud, aga kasuks tulevad teadmised õhusõidukite ehituse ja hoolduse valdkonnast.
Koolitusel antakse ülevaade kütusepaagi ohutusega seotud igapäevastest väljakutsetest, et tagada õhusõidukite jätkuv lennukõlblikkus.
Kütusepaagi ohutuse koolituse faas 2 on mõeldud ennekõike kõigile vahetult õhusõidukite hooldusega kokku puutuvatele lennundustehnilistele töötajatele, kes tegelevad õhusõiduki hoolduse planeerimise, hooldustööde teostamise, inspekteerimise jt tehniliste ülesannetega.
Koolitusel antakse ülevaade ohutusalastest väljakutsetest, SFAR88 ja INT/POL/25/12 kirjeldatust jms.
Koolitus on mõeldud avioonikutele, tehnikutele, lennukõlblikkuse inspektoritele, kes puutuvad õhusõiduki hoolduse käigus kokku erinevate elektrisüsteemidega.
Koolituse käigus antakse ülevaade elektrijuhtmete ühendamise ja õhusõiduki kaabelduse nõuetekohase hoolduse ja inspekteerimise olulisusest ja sellest, millistele võimalikele ohtudele pöörata tähelepanu õhusõiduki elektrisüsteemidega töötades.
Koolituskava on koostatud vastavalt AMC 20-22.
Koolituse käigus omandatakse elementaarsed teoreetilised teadmised ja praktilised oskused lehtmetallide töötlemisest ja parandusest. Vastavalt tellija soovile on võimalik õppida mitmesuguseid lehtalumiiniumi töötlemise võtteid (nt painutamine, neetimine ja termotöötlus), samuti struktuuriparanduskäsiraamatute kasutamist ning erinevate valdkondlike eritööriistade käsitsemist, English Wheeling jms.
Koolitus on eelkõige mõeldud mehaanikutele ja tehnikutele, kes puutuvad õhusõidukite hoolduse ja remondi käigus kokku metallitöödega. Samas sobib koolitus ka huvilistele väljastpoolt lennundusvaldkonda, sest osalejatelt ei eeldata lennundusalaseid teadmisi.
Koolituse maht on paindlik ja sõltub tellija soovist.
Lennuakadeemia infokirjaga liitudes jagame sinuga teavet lahtiste uste päeva, ettevalmistuskursuse, tudengivarjuks tulemise, vastuvõtu ja muu õppimisega seonduva kohta.
Liitumiseks täida allolev ankeet.
Käesoleva vormi täitmisega annan nõusoleku oma isikuandmete säilitamiseks ja kasutamiseks Eesti Lennuakadeemia õppimisvõimaluste kohta info saamise eesmärgil. Sul on õigus igal ajal oma nõusolek tagasi võtta.