Meie tudengisaadik Triin Pihlapson, kes õpib õhusõiduki juhtimist eriala, räägib lähemalt enda senistest kogemustest Eesti Lennuakadeemias.
Miks sa otsustasid valida Eesti Lennuakadeemia?
Otsustasin tulla lennuakadeemiasse õppima, kuna minu tugevuseks on reaalained. Õppides õhusõiduki juhtimise erialal saan veelgi enam neid oskusi arendada, kuid lisaks arenen edasi ka nendes valdkondades, mis ei tundnud minu jaoks alguses huvitavad. Üheks suureks plussiks oli ka see, et lennuakadeemias õpib vähem õpilasi võrreldes näiteks Tartu Ülikooli või Tallinna Ülikooliga ja see muudab õppimise palju personaalsemaks.
Millised muljed jäid sinul kandideerimisprotsessist?
Ma kandideerisin erinevatesse ülikoolidesse, kokku üheksale erialale. Lennuakadeemiasse sai kandideerimisega alustada juba kevadel, mis vähendas suve peale jäävat koormust seoses kandideerimistega. Veebruaris alustasin eeltestidega ja juulis sain teada et olen vastu võetud. Õhusõiduki erialale kandideerimis protsess oli kõige pikem ja keerulisem võrreldes teiste valitud erialadega, kuid kindlasti seda väärt.
Milline on sinu senine kogemus lennuakadeemias olnud?
Esimesed poolteist aastat, kui oli koos teiste eriala tudengitega üldõpe, keskenduti ainetele millest palju oli gümnaasiumi kordamine, kuid sai juurde ka uusi teadmisi. Eriti meeldis mulle, et sai tutvuda tudengieluga (Tudengipäevad, Ylisport, Maandumisplats, kooli jõulupidu) ja võtta juurde soovituid valikaineid teistest ülikoolidest. Erialaõppes läks elu kiiremaks, kuid ka huvitavamaks. Alguses saime oma õppeklassi, kus alustasime süvendatud erialaõpet. Sellele lisandusid lendamine koos vormi ja Tartu lennujaama juurdepääsuloa tegemisega.
Mis sulle meeldib lennuakadeemias õppimise juures kõige rohkem?
Mulle meeldib ühtsustunne, mis tekkis juba esimestel kuudel koolis õppides. Kuna kool on väike, siis leidub alati keegi, kes aitab tekkinud probleemide/küsimuste lahendamisega. Ma ise olen pärit Tallinnast ja seepärast on eriti tore, et kool asub linnast väljas. Vahetunnis saab minna värsket õhku hingama ning samal ajal jälgida Tartu lennuväljale maanduvaid ja õhkutõusvaid lennukeid. Õppejõud ise on ka suured lennundusfanaatikud. Kui tunni ajal mõni huvitav lennuk stardib või maandub, siis ei lähe mitte ainult õpilaste pilgud aknast välja.
Mis on seni olnud kõige keerulisem?
Kõige keerulisem on erialaõpe, kus tuleb suure osa oma ajast ainult koolile keskenduda. Erialaõppes ei ole kindlat ajakava, sest lennud võivad tekkida või ka ära jääda (peamiselt ilma muutumise tõttu), seega tuleb alati valvel olla. Kuid, kui lendma saab, siis see ootamine on alati seda väärt.
Mida sa soovitaksid tulevasele tudengile ülikooli valimisel?
Soovitaksin tutvuda lennuakadeemia kodulehel oleva infoga, sest sellest on palju kasu ka sisseastumisel. Lisaks soovitan tulla võimaluse korral tudengivarjuks, osaleda lennuakadeemia lahtiste uste päevadel ja Õpi Tartus! kõrharidusmessil ning kindlasti saab toreda kogemuse võrra rikkamaks minnes vabatahtlikuks lennupäevadele. Ma ise käisin enne kooli astumist kõikidel nendel üritustel ja võimaluse korral teen seda tänase päevani.
KÜSI TUDENGISAADIKULT KÜSIMUSI:Triin Pihlapson
Õhusõiduki juhtimine
triin.pihlapson@eava.ee
Lennuakadeemia infokirjaga liitudes jagame sinuga teavet lahtiste uste päeva, ettevalmistuskursuse, tudengivarjuks tulemise, vastuvõtu ja muu õppimisega seonduva kohta.
Liitumiseks täida allolev ankeet.
Käesoleva vormi täitmisega annan nõusoleku oma isikuandmete säilitamiseks ja kasutamiseks Eesti Lennuakadeemia õppimisvõimaluste kohta info saamise eesmärgil. Sul on õigus igal ajal oma nõusolek tagasi võtta.