Meie tudeng Rauno Sammel, kes õpib õhusõiduki ehituse ja hoolduse eriala, räägib lähemalt oma senistest kogemustest lennuakadeemias.
Miks sa otsustasid valida Eesti Lennuakadeemia?
Lennundus tundus mulle juba põhikoolis põnev valdkond ning tegelikult juba siis vaatasin esimest korda Eesti Lennuakadeemia kodulehte ja tutvusin pakutavate erialadega, kuid ei suutnud veel valikut teha. Kui ma aga jõudsin keskkooli ja oli võimalus minna töövarjupäevale, siis otsustasin kirjutada Magnetic MROsse. Ma arvan, et sealt saingi rohkem kindlust, et just see on see õige asi, mida võiksin ka mina tulevikus teha ja siis otsustasingi lennundustehnika erialale oma avalduse ära esitada.
Millised muljed jäid sinul kandideerimisprotsessist?
Minu jaoks oli kandideerimisprotsess suhteliselt kiire ja mitte väga stressirohke. Võibolla kõige hirmutavam tundus intervjuu, kuid kui kohale läksin, siis ei olnud hullu midagi. Intervjuu jaoks eraldi ette ei valmistunud, kuid hoidsin juba varasemalt erinevatel väljaannetel nagu “Aviation Voice”, “Simple Flying” ja “Aviation International News” silma peal, et natuke oma silmaringi laiendada.
Milline on sinu senine kogemus lennuakadeemias olnud?
Mida aeg edasi seda põnevamaks läheb. Esimesel aastal õppisime rohkem üldisemaid ained, kuid nüüd, teisel aastal, kui õppeained läksid spetsiifilisemaks ning lisandus ka juurde erialapraktika, olen saanud kindlust juurde, et olen teinud õige valiku. Samuti on hea, et grupid on väikesed. Tunned kõiki oma kursusekaaslasi ja kui läheb raskeks, siis on alati keegi, kes aitab.
Mis sulle meeldib lennuakadeemias õppimise juures kõige rohkem?
Mulle meeldib kõige rohkem, et lisaks teooriale on meil ka praktiline õpe, mis algab juba 2. õppeaastal. See aitab materjali paremini kinnistada ning samuti arendada oma oskuseid käsitöö alal. Eriala ise on spetsiifiline, kuid teadmised ja oskused, mida omandame, tulevad kasuks ka teistes valdkondades. Seega on tulevikus erinevaid võimalusi enesearenguks.
Mis on seni olnud kõige keerulisem?
Kui midagi välja tuua, siis võibolla mõned õppeained on olnud keerulisemad, sest mida kaugemale jõuame oma õppega, seda keerulisemaks süsteemid lähevad, aga samuti ka põnevamaks. Ja nagu ma enne ka mainisin, siis on olemas kursusekaaslased, kes aitavad, ja muidugi kooli personal, kes on alati nõu ja jõuga toeks. Seega, kui pingutada, siis midagi hullu ei ole.
Mida sa soovitaksid tulevasele tudengile ülikooli valimisel?
Tutvu kõikide erialadega. Ka nendega, mis esmapilgul ei tundu valikuna. Seejärel aitab alati hädast välja tabel, kuhu kirjutad erinevate erialade plussid ja miinused. Samuti võiks rohkem uurida nende erialade kohta, mis kõige rohkem plusse said ning vaadata seda sektorit üldisemalt. Ja siis teha endale 10 aasta plaan ja mõelda, kus ma ennast 10 aasta pärast näen. Ning lõpetuseks ütleksin nii palju, et julgustan noori vaatama lennundushariduse poole, mis on esiteks väga põnev, teiseks saab praktilised oskused koolist kaasa ja kolmandaks on lennundus globaalne sektor, seega tööd leidub igal pool.
KÜSI TUDENGISAADIKULT KÜSIMUSI: Rauno SammelLennuakadeemia infokirjaga liitudes jagame sinuga teavet lahtiste uste päeva, ettevalmistuskursuse, tudengivarjuks tulemise, vastuvõtu ja muu õppimisega seonduva kohta.
Liitumiseks täida allolev ankeet.
Käesoleva vormi täitmisega annan nõusoleku oma isikuandmete säilitamiseks ja kasutamiseks Eesti Lennuakadeemia õppimisvõimaluste kohta info saamise eesmärgil. Sul on õigus igal ajal oma nõusolek tagasi võtta.