Lennutranspordi korraldajatele on väga oluline kvalifitseeritud ja koolitatud personali omamine. Eesti Lennuakadeemia pakub nii vastavatest regulatsioonidest tulenevaid kohustulikke koolitusi kui ka regulatsioone käsitlevaid koolitusi.
Samuti pakume treeningkeskkonda meie lennutreeningseadmete näol ja võimalust modelleerida äri- ja logistilisi protsesse vastava simulatsioonitarkvara abil.
Koolitusel osaleja saab ülevaate Euroopa Komisjoni määruse (EL) nr 965/2012 (EASA OPS) õiguslikust raamistikust ja struktuurist, selle erinevatest osadest ja alljaotistest, juhtimissüsteemist, ohutusjuhtimisest ja vastavusnõuete järgmisest, operaatorite struktuurist, kohustuslikest ametikohtadest ja vastutusaladest.
Koolitus on mõeldud neile, kes peavad teadma vastavaid regulatsioone erinevatest ametipositsioonidest lähtuvalt. Koolitusel osalemise eelduseks on EASA lennutegevusalased algteadmised ja/või kogemus ning kes on vastava algkoolituse läbinud.
Küsi lisainfot ja/või hinnapakkumist: trainings@eava.ee
Koolitusel osalemise tulemusel on õppuritel vajalikud teadmised mitmeliikmelise meeskonnaga lennukitel lendamiseks ja oskused meeskonna koostöö vallas, sh on õppuritel arenenud tehnilised ja mitte-tehnilised teadmiste, oskuste ja hoiakute komponendid, mis on vajalikud tegutsemaks mitme-liikmelise lennuki lennumeeskonna liikmena.
Küsi lisainfot ja/või hinnapakkumist: trainings@eava.ee
Koolitusel osalemise tulemusel on õppuritel vajalikud teadmised mitmeliikmelise meeskonnaga kopteritel lendamiseks ja oskused meeskonna koostöö vallas, sh on õppuritel arenenud tehnilised ja mitte-tehnilised teadmiste, oskuste ja hoiakute komponendid, mis on vajalikud tegutsemaks mitme-liikmelise kopteri lennumeeskonna liikmena.
Koolitus on suunatud ameti- ja eralenduritele, kes kavatsevad hakata lendama mitmeliikmelise meeskonnaga kopteritel.
Küsi lisainfot ja/või hinnapakkumist: trainings@eava.ee
Koolituse läbimine annab ülevaate rollidest ja vastutustest hästitoimivas meeskonnas. Õpetatakse pingete maandamise ja ebakindluse vähendamise metoodikaid ning keskendutakse ka aktiivse suhtlemisoskuse arendamisele, mille läbi väheneb meeskonna töökoormus ning paranevad riskihalduse metoodikad.
Koolitus on suunatud tulevastele lennumeeskondadele ja salongipersonalile.
Küsi lisainfot ja/või hinnapakkumist: trainings@eava.ee
Koolituse läbimisel on tulevastel lennumeeskonna ja salongipersonali instruktoritel ülevaade nõuetekohasest CRM koolituste korraldamistest, grupiprotsesside juhtimise põhimõtetest ning käitajapõhise lähenemise olulisusest.
Koolitus on suunatud tulevastele lennumeeskonna ja salongipersonali instruktoritele.
Küsi lisainfot ja/või hinnapakkumist: trainings@eava.ee
Koolitusel osalejad saavad ülevaate lennunduse ohutusjuhtimise süsteemile kehtestatud nõuetest ja ohutusjuhtimise süsteemi peamistest komponentidest. Koolituse läbimisel teab osaleja ohutusjuhtimise põhimõisteid ja lennunduse ohutusjuhtimise süsteemi reguleerivaid seadusakte ja standardeid, tunneb ohutusjuhtimise süsteemi komponente ning omab ülevaadet ohutusjuhtimise süsteemi rakendamise põhialuste kohta.
Koolitus on suunatud lennundusorganisatsioonide töötajatele, eelkõige tulevastele vastutavatele ja ohutusjuhtidele lennundusettevõtetes ja teistele teemast huvitatud isikutele.
Küsi lisainfot ja/või hinnapakkumist: trainings@eava.ee
Koolitusel osalejad saavad ülevaate lennunduses juhtimissüsteemidele kehtestatud nõuetest ja süsteemi peamistest komponentidest. Koolituse läbimisel teab osaleja kvaliteedijuhtimissüsteeme, põhimõisteid ja reguleerivaid seadusakte ning standardeid ja omab terviklikku ülevaadet lennunduses kasutatavate juhtimissüsteemide ning rakendamise põhialuste kohta.
Koolitus on suunatud lennundusorganisatsioonide töötajatele, eelkõige tulevastele vastutavatele ja kvaliteedijuhtidele lennundusettevõtetes ja teistele teemast huvitatud isikutele.
Küsi lisainfot ja/või hinnapakkumist: trainings@eava.ee
Lennuakadeemia pakub võimalust kasutada oma lennutreeningseadmeid (FNPT II) treeningu läbiviimiseks erineva tasemega koolituskursuste tarbeks.
Saadaval on nii lennuki- kui ka kopterisimulaator, kus saab läbi viia nii VFR kui ka IFR treeninglende ning Multi-Crew Co-operation (MCC) kursuseid.
Lennukisimulaatoris on võimalik valida ühe piloodiga operatsioonide jaoks Piper PA-34 Seneca ja mitme piloodiga operatsioonide jaoks Beechcraft King Air 200 vahel.
Kopterisimulaator baseerub Airbus Helicopters EC135 mudelil.
Küsi lisainfot ja/või hinnapakkumist: fnpt@eava.ee
Eesti Lennuakadeemia pakub võimalust SIMIO tarkvara abil modelleerida erinevaid protsesse. Simuleeritavas keskkonnas on võimalik mudeldada näiteks lennujaama keskkonda (sh rajatised, perroon, lennurada), reisijate liikumist, õhusõidukite ja reisijate teenindamist ning teenindusmasinate liikumist, arvestades teenindusmahte ja lennugraafikuid. Sarnaselt on võimalik modelleerida teisi teenindus-, äri- ja transpordiprotsesse. Modelleerimise eesmärgiks on taristu, erinevate töötegevuste ning ressursside optimaalsem ja efektiivsem planeerimine.
Küsi lisainfot ja/või hinnapakkumist: rdi@eava.ee
Eesti Lennuakadeemia pakub lennujaamade ja lennutranspordi projektide teostatavuse, tasuvuse ja mõjude analüüside läbiviimist. Lisaks on akadeemial võimekus teha erinevaid uuringuid lennundusvaldkonnas. Võimalik on analüüsida ja uurida erinevaid aspekte näiteks uute äriplaanide, lennujaamade, lennufirmade potentsiaalsete arengustsenaariumite tarbeks ning piirkondlike reisija- ja kaubaveo mahtude ja potentsiaali hindamiseks.
Küsi lisainfot ja/või hinnapakkumist: rdi@eava.ee
Vastavalt ICAO määrusele 9835 peab kõigi rahvusvaheliselt tegutsevate pilootide ning kõigi rahvusvahelisi lende korraldavate lennujuhtide inglise keele oskus vastama ICAO kehtestatud tasemele. ICAO inglise keele tasemetesti ettevalmistuskursus on suunatud tasemetesti sooritajatele, kelle inglise keele oskus vastab vähemalt CEFR tasemele B1.
Koolitusel harjutatakse praktikas inglise keele tasemetesti edukaks sooritamiseks kuut erinevat aspekti: hääldust, keelestruktuuride kasutamist, sõnavara, kõne ladusust, arusaamisoskust ning interaktsiooni.
Küsi lisainfot ja/või hinnapakkumist: trainings@eava.ee
Eesti Lennuakadeemia on Transpordiameti poolt volitatud lennunduse inglise erialakeele testimiskeskus. Testimiseks kasutatakse Eurocontroli heakskiidul ELPAC testi.
English Language Proficiency for Aeronautical Communication (ELPAC) on Eurocontroli poolt välja töötatud erialase inglise keele oskuse hindamise test lennujuhtidele ja pilootidele. Rahvusvaheliselt tegutsevatel lennujuhtidel ja pilootidel peab ICAO dokument 9835 kohaselt vastama inglise keele tase vähemalt ICAO kehtestatud tasemele 4.
Tasemetesti korraldamisel lähtutakse ICAO dokumendi 9835 „ICAO lennunduse erialakeele nõuete rakendamise käsiraamat” soovitustest.
Olenevalt pädevusest on tasemetestil kaks versiooni- üks lennujuhtidele ja teine pilootidele;
võimalik saavutada ICAO tase 4 (kehtib pilootidel 4 a, lennujuhtidel 3 a) või tase 5 (kehtib pilootidel ja lennujuhtidel 6 a); taset 6 akadeemias hetkel ei testita;
kestab kuni 1h (kuid testimisele tulles tuleb arvestada suurema ajakuluga) ning koosneb kahest osast: 1) kuulamisoskuse test (arvutis) - 38 min; 2) kõnelemisoskuse test - 20 min;
kõne- ja kuulamisoskuse hindamiseks kasutatakse ICAO hindamisskaalat;
tulemus on teada samal päeval.
Hind: 215 €
Tasemetesti viiakse läbi Eesti Lennuakadeemias kohapeal.
Aja kokkuleppimiseks või lisaküsimuste korral kirjuta e-postile keeletest@eava.ee.
Lisainfo ELPAC testi kohta https://elpac.eurocontrol.int/
Lennuakadeemia infokirjaga liitudes jagame sinuga teavet lahtiste uste päeva, ettevalmistuskursuse, tudengivarjuks tulemise, vastuvõtu ja muu õppimisega seonduva kohta.
Liitumiseks täida allolev ankeet.
Käesoleva vormi täitmisega annan nõusoleku oma isikuandmete säilitamiseks ja kasutamiseks Eesti Lennuakadeemia õppimisvõimaluste kohta info saamise eesmärgil. Sul on õigus igal ajal oma nõusolek tagasi võtta.